• Pohádka

Ostrov (2005)

Chtěla jsem dát 5*, ale nemůžu. Prostě nemůžu, kvůli té příšerné kameře. Nesnáším třesoucí se obraz, kdy člověk netuší kde je nahoře, kde dole, vepředu ani vzadu. Když někdo běží, jede, narazí, střílí, nikdy se mu obraz netřese tolik jako v tomhle filmu. Fakt příšerný. Celkově mi ta přestřelka a honička přišla jako něco, co tam nepatří. Jinak nápad skvělej, herci super, prostě všechno ostatní výborný. Jen ta pitomá kamera.

Jméno růže (1986)

Tak asi 2,5*. Ale kam se přiklonit? Já bych radši spíš dolu, protože mě to zrovna moc nebavilo, když si ale vybavím ty kostýmy, prostředí a atmosféru filmu s detektivním příběhem, tak snad asi i nahoru, ale fakt nevím. Jen nechápu co všem na tom přijde tak úžasný.

Cesta do středu Země (2008)

Až na to, že je to úúúúplná blbost, což když pominu, tak to celkem ujde. Navíc Hutchersona a Frazera mám ráda. 3,5*

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Čistých pět to není, do očí bijící "zpívající scény" jsou trochu mimo, ale přesto těch pět dát musím. Podle mě je to nejlepší český seriál, poslední doby určitě. Je to vtipné, zajímavé, milé a s happy-endy. Nemusí to být drama dle skutečných událostí, aby to zaujalo. Nejlepší je asi obsazení, to vážně nemá chybu. Jen doufám, že to hned tak neskončí. Nechápu ty "odpady" tady. Vážně ne. To někomu vážně stačí nápis "české" jenom proto, aby dal odpad?

Anna Karenina (2012)

Marianelli nezklamal, ovšem Wright ano. Možná za to ale nemůže Wright, ale samotný Tolstoj. Musím říct, že krásná kamera - jak divadlové kulisy nebo barvy a kostýmy a všechno s tím spojeno, prostě vizuálně maximální spokojenost, to spíš ten příběh, nebo nevím co, přislo mi to takový nedodělaný.

Nedotknutelní (2011)

Lepší to být nemohlo. Jako ne, že to je nejlepší, ale líp už to nešlo. Vtipné a ne zbytečně dlouhé. Každopádně hudba celý snímek posouvá o celý stupeň výš, pokud ještě je kam...

Atlas mraků (2012)

Asi si radši ještě přečtu knížku. Celý film se muselo přemýšlet, a to se mi líbí. Hodně. Není moc takových filmů. A nakonec to dávalo celkem smysl, což mě nevýslovně potěšilo. (U Fontány podobně naopak zklamalo, že to smysl nedostalo.) Obsazení si nemůžu vynachválit (Tom Hanks a Jim Sturgess), stejně tak kostýmy, prostředí, pozměněné tváře k nepoznání... Fakt výborný. K úplné spokojenosti to ale musím vidět ještě jednou. 4,5*

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Pěkný. Obzvlášť ten překvapující moment. Celá sága si to u mě zkazila už prvním dílem. Ty ostatní už nebyly tak špatný, ale začátek (a hlavně Pattinson) se asi nedá odpustit. Ostatní bylo fajn. Jsem ráda že to mělo tento průběh a konec. Bylo to přesně takové, jaké to mělo být.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Dlouhé, nudné a zbytečné scény, hlavně v první polovině filmu si mohly odpustit. Minutu zírajíc na (nikam) zírající Bellu za zvuku tklivé hudby ztrácím pomalu trpělivost. Jinak to nebylo špatné. Celá sága je víceméně to, co jsem čekala, až na ten rychlý spád věcí (díky kterému příběh nestihne začít nudit).