• Pohádka

Hra o trůny (2011) (seriál)

Každý to chválí. Já se k nim zatím nemůžu přidat. Chvílemi drastické až brutální, chvílemi sexistické zpracování nepatří mezi mé oblíbené. Ačkoli prostředí hradů mám ráda (ne sice tolik jako prostředí zámků a 18.století), tohle tak nějak splnilo má chmurná očekávání, i když jsem čekala víc fantasy. Jsem ve čtvrtém díle a zatím mě to moc nezaujalo. EDIT1: Jsem na konci první série a nezdá se to být tak špatné, i když krve bych pořád měla radši míň. Shrnuto: Zvyšuji o jednu hvězdičku. EDIT2: Nebýt Aryi a Snowa, tak už jsem to asi vzdala.... EDIT3: Do mého hledáčku se dostal Tyrion. Pořád mě to nějak extra nebaví, ale aspoň to nenudí.

eXistenZ (1999)

Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, a ani nemám zdání od čeho odcházím. :D Má-li to mít nějaký smysl, a pokud zrovna ten, který v tom vidím, tak není příliš zřetelný, ale dle mého ani nemá být. Celý film jsem měla na mysli jen "to je ale blbost!". Konec to tedy trochu zmírnil, až tak, že se dokonce necítím špatně, že bych promrhala svůj čas, za což uděuji hvězdičku navíc... ovšem, je bohužel asi jen jedinou. Na filmu mi hodně vadily nechutnosti a ještě nechutnější nechutnosti. Naopak jsem na to vydržela koukat především kvůli Judeovi, kterého jsem si zde prvně všimla (pár filmů s ním jsem už viděla, ale jako by tam nebyl).

Austrálie (2008)

Víceméně dva příběhy v jednom, za 4,5* stojí. Ale k čemu se přiklonit? Vezmu-li v úvahu tu chemii mezi hlavními postavami, přitažlivě drsného Hugha a krásnou hudbu, tak němůžu jinak... ......(Poslední dobou se těch pětek vůbec nebojim. Jsem na ty filmy obzvláště hodná, nějaké zvláštní rozpoložení :))

Sherlock Holmes (2009)

Začátek teda celkem nuda, ale pak to konečně sjelo do kolejí, ve kterých jsem to čekala. Nic víc, nic míň.

Černobílý svět (2011)

Zaujalo nejvíc jak mohlo. Takový film se dá lehce pokazit, což se tady naštěstí nestalo. Výborně zachycená problematika tehdejší doby, a zároveň krásně promyšlené. Navíc skvělé výkony herců, kde jsem nejvíc přála Oscara Viole Davis. Škoda. Ale těší mě, že se stále objevují filmy, co mě můžou překvapit a dokonale zaujmout.

Volání mrtvých (2003) (seriál)

Eliza zaujala, Priestley překvapil a FOX naštval, když to zrušil uprostřed rozehraného děje.

Romeo a Julie (1968)

Ale bez dabingu. Jelikož jsem zvyklá na překlad E. A. Saudka, dabing mi vůbec neseděl.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Originální námět. Ovšem zpracování trošku opsané... no kdyby jen trošku. Jako bych viděla remake Harryho Pottera. Ale nevadí. Stejně bavilo.

Tři mušketýři (2011)

Kamera úžasná. Prostě mám asi nejradši filmy natočené 3D, i když na ně koukám 2D, protože to je úžasnej zážitek. Jsem pak těm hercům a příběhu mnohem blíž. A ty efekty jsou fakt skvělé. Bylo to vtipné, překvapivě originální, herci skvělí, hudba podtrhující a krásně se na to dívalo. Myslela jsem si, že už mě žádný film (tím spíše remake) nemůže nadchnout. Ale... Víc takových zážitků!! Možná tomu do plných 5* sem tam něco chybí (tak trochu nechápu ty lasery, ale budiž :D), ovšem já byla nanejvýš spokojená, a překvapuje mě tak nízké hodnocení tady. A že vzducholodě ne-e? Naopak, byly výborným osvěžením jinak všem tolik známého příběhu. Druhá půlka byla malinko slabší, přesto pořád super. Navíc ta výborná hudba u souboje "4 proti 40"... Nejlepší je, jak se sám film nebere příliš vážně. EDIT: A dabing to také nezkazil. :) Humor zůstal humorem.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Ze začátku jsme přemýšlela o pěti hvězdičkách, ale ten příběh se moc nepovedl... Čekala jsem od toho víc.