96 hodin (2008)

Kvalitní akčňák, který tu již dlouho nebyl. Film s rychlým tempem a bez zbytečných mezer.Skvěle zahraná hlavní role, ve které se třpytí Liam Neeson coby naštvaný drsný taťka. Nemám zkrátka co vytknout. Výborné!!!

Fenomén (1996)

Příjemné filmové spojení fantasy + romantika. Konec poněkud sentimentální, ale tak to má nejspíš být. 65%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Filmový nadprůměr hýřící originalitou. Nejvíce mě, ale asi bavili akční scény zvýrazněné tím konzolovým zátiším :-). Jinak nemohu říci, že by mě snímek nějak uchvátil, ale nebylo to špatné.

Sinister (2012)

Sinister - jako film ne moc originální, použitá velmi známá námětová kostra. Ale pozor, jako horor, tak to už je jiná, super. Úžasně děsivý a mrazivý. Člověk má pocit, že už se na to dál nemůže dívat jak se bojí, ale prostě to musí dokoukat. Intenzita a hustota postupně stoupá a nádherně vtahuje do děje, nemluvě o výborné zvukařině, která přispívá velkou částí k děsivosti Sinisteru. Těsně před koncem snímku, jsem byl přesvědčen, že udělím pět hvězdiček. Film si ale postupně během děje posouval laťku tak vysoko, že na ní už slabší finiš nedosáhnul. Je to veliká škoda, protože to bylo opravdu skvěle rozjeté a ze závěru se dalo vytěžit opravdu mnohem, mnohem víc. Přesto je Sinister stále skvělý horor, řadící se mezi nadprůměr.

Temný rytíř povstal (2012)

Toto jsou čtyři hvězdičky, které uděluji s těžkým srdcem. Tak rád bych dal plný počet jako u předchozích Nolanovských Batmanů, ale prostě nemůžu. Řeknu to jak mi ústa narostly: Tenhle film prostě nemá ty koule, jako měly předchozí dva snímky. Nolan si Temným rytířem nasadil vysokou laťku, kterou nepokořil, ba se jí ani nevyrovnal. Film je vskutku dobrý včetně noblesního hereckého obsazení, ale moc dobře si pamatuji tu atmosféru Temného rytíře nebo Batman začíná, ta intenzita, ta gradace... Bohužel zde se to v takové intenzitě nekoná a atmosféra nám také trošku zřídla. Přesto ale nadprůměrný film, za mě 80%.

Temný rytíř (2008)

Je to ode mě hodně neobjektivní, ale po shlédnutí Batman začíná, mi bylo jasné, že Temný rytíř bude minimálně dobrý film. Po tom co jsem shlédnul toto druhé pokračování Nolano-Batmanovské série říkám: Temný rytíř je skvělý!!! Opět úžasně intenzivní děj, s ještě hustší atmosférou a perfektní Heath Ledger v roli Jokera. A ještě jedno jméno: Hans Zimmer - nádherný soundtrack, ta hudba vloží do filmu duši. Děkuji a nemůžu se dočkat pokračování.

Batman začíná (2005)

Christopher Nolan postavil tímto filmem velice pevné základy pro rozjezd nové, troufám si říci bezkonkurenční batmanské série. Velice se mi líbí styl, kterým byl batman jako takový představen lidem, od začátku, kousek po kousku logické vypracování od sirotka, který tragicky přišel o rodiče rukou kriminálníka až po Temného rytíře - Batmana. Děj, velice intenzivní se slušnou gradací a atmosférou, která vás bez problému vtáhne do děje. Samozřejmě podtrženo výbornou hudbou, která oně atmosféře dodává na ještě větší hustotě. Pohled na Batmana z maličko jiného úhlu než jsem byl jako malý zvyklý a musím říct, pro mě mnohem lepšího!!! PĚT HVĚZD!!!

50/50 (2011)

Hezký film, ale to hlavně díky hláškám Setha Rogena, který tento vysušený biftek prokládá plátky šťavnaté slaniny. Jinak nic oslňujícího, splynul mi s ostatními filmy podobného námětu.

Edith Piaf (2007)

Nádherný životopisný film třikrát tlustě podtržen nadpozemským hereckým výkonem mé platonické lásky Marion Cotillard. Nemám co víc dodat, překrásné... děkuji.

Stud (2011)

Autentická analýza života jednoho muže, neschopného lásky, vztahově chladného. Sex je to, bez čeho nemůže být a zároveň funguje i jako flustrační ventil. Krásný, zahořklý, strastiplný a autentický - to je Shame. Film spoře oděný dialogy, ale vše co potřebuje říct, řekne. Jsou tři věci které bych zde rád vychválil: 1) Brilantní a více než uvěřitelný herecký výkon Michaela Fassbendera, nádherná kamera a naprosto perfektně zvolená hudba!