Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Dobrý den, paní Campbellová!

Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

Výborná komedie s inteligentním "nevlezlým" humorem. Gina stále krásná plná italského temperamentu. Ale i všechny tři americké paničky jsou skvělé. Jedna anglicky suchá, druhá téměř s italským temperamentem a paní Newmanová jako bodrá matka od tří dětí. Jejich manželé a údajní otcové k nim sedí jak něco na hrnec. Scénka střídání se "otců" v domě paní Campbellové je nejlepší. Závěrečná scéna u auta je typická italská klasika, ale kdo by té Gině odolal ?

„Pane, vy jste vdova!“

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Kdyby se dávalo hvězdiček 6 určitě bych je dal. Všichni vynikající herci v jednom filmu s perfektním Macourkem a Vorlíčkem. Prostě není co dodat. Geniální film je mojí jedničkou našich komedií.

Chléb, láska a fantasie

Chléb, láska a fantasie (1953)

První část dle mého názoru fantastické trilogie poukazující obraz typické poválečné italské vsi, kde jsou strážníci stejně vážení jako farář. Nutno uznat, že bez perfektní Giny a její "výtržnice" by film ztratil své kouzlo. Dobrá směs, romantiky, bídy, hlouposti a italské povahy. Vittorio De Sica už jako herec ukázal, že patří k italské komedii, což nám později mnohokrát ukázal jako režisér.

La coda dello scorpione

La coda dello scorpione (1971)

Tak tyhle dílka miluji. Skvělá zábava, ve které nechybí nic. Násilí, erotika, zápletka, příroda a trefná hudba. Martino je určitě mistrem svého oboru a dokáže pro diváka připravit hodinku a půl, která Vám uteče jako voda a nudit se rozhodně nebudete. Naopak od jiných snímku film graduje, než aby ztrácel na tempu. George Hilton předvedl dobrý herecký výkon, ale já raději obdivoval Anitu. Zejména jak stojí na ostrově v tom mokrém tričku.....

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Když jsem poprvé viděl Indiana Jonese v 80 letech v kině, chtěl jsem být okamžitě archeolog. Určitě nás takových bylo moc a moc. Tento třetí díl, byl a je pro mě ten nejlepší. Connery tady Forda perfektně doplňuje, film má spád, napětí, humor, prostě tu nechybí nic. J nebo Y ?

Osudový dotek

Osudový dotek (2004)

Absolutní jednička mezi filmy s tématikou posouvání se časem. Není co vytknout.

Maléry pana účetního

Maléry pana účetního (1980)

Villaggia a jeho komedie mám rád. Tohle je asi to nejlepší a je to prostě klasika. Tady se určitě zasmáli i ti, kteří tyto jednoduché a často odsuzované komedie v lásce nemají. Cesta vlakem a zažívací potíže zeměměřiče Carboniho. Odtučňovací kůra profesora Büchermayera. Cyklistický závod a další výborné scénky.

Poslední pokušení Krista

Poslední pokušení Krista (1988)

Dlouho jsem tento film sháněl. Martin Scorsese mohl být zárukou kvality, ale ve zvoleném tématu je velice ožehavé uspět. Nevím jak u křesťanů, ale u mě Scorsese uspěl naplno. Velice silný emotivní film, který jsem si vychutnal vlastně až po jeho skončení.

Jméno růže

Jméno růže (1986)

Umberto Eco a knižní předloha jsou samozřejmě klasika, pro mě je ale dnes již klasikou tento film. Jedná se o vynikající ztvárnění toho co kniha měla přinést a to se málokdy povede. Atmosféra středověku je velice věrohodná a výběr herců je dalším výborným Annaudovým tahem. Pro mě skvělé.

Černá kniha

Černá kniha (2006)

Můj oblíbený film. Je to perfektní mix všeho, kde si snad každý najde své. Film je napínavý, má dějový spád a dává nám trochu jiný pohled na válku. U toho se nemůže nudit nikdo, válka, emoce, sex ...