Malá Miss Sunshine (2006)

Jednoduchá komedie, která pobaví, ale zase nezanechá "hlubokou stopu". Rodinka ve které je každý svým způsobem uhozený se vydává autem napříč Spojenými státy, aby pomohli nejmladší člence splnit si vytoužený cíl a to účast v soutěži dětské miss. Trable po cestě dají rodinu dohromady a v nejtěžších chvílích se ukáží jako ta správná rodina - jeden za všechny, všichni za jednoho. Taneční číslo malé Oliv je vrcholem celé komedie.

Uvězněni v čase (2007)

Tohle cestování časem mi přišlo do detailu přesné. Bohužel pro mě vše bylo tak perfektně zapadající a předvídatelné, že mi tam chybělo trochu toho překvapení a dějového zvratu. Jakmile proběhl děj dokola, začínalo být vše jasné a to film trochu ochudilo. Cestování časem je ale samo o sobě dost dobrým tématem, který pro své tajemno vždy zaujme. Když to tvůrci úplně "nepodělají", pak je to vždy ke shédnutí a to je i tento případ.

Zdrojový kód (2011)

Thriller který mi "sedl". Není nikterak roztahaný a po celou hodinu a půl Vás nenechá v klidu. Stále se něco děje, rozplétají se další nitky vedoucí k odhalení terorostického útočníka. Gyllenhall je ve své roli výborný a skvělě ho doplňuje Michelle Morgan a hlavně Vera Farmiga jako kapitán Goodwinová. V sci-fi si autoři mohou pohrávat v podstatě s čímkoliv a tento základ není ničím novým, ale za to výborně zpracovaným tématem. Dobrým tahem je celé ukončení, kterého se v těchto snímcích vždy trochu bojím, aby mi to nepokazilo dojem z celého filmu. Zde naopak :-).

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Příjemná pohodovka, kde se od stolu v hospodě přes záchod dostanete časem tam a zpět. Je to nejen vtipné, ale co se týká pohybu v čase také logicky promyšlené. Nejlepší závěr pro Raye, který zjistí že už vlastně 2 roky s Casií chodí a to se vším všudy :-).

Seznamte se, Joe Black (1998)

Tenhle film mi kápl do noty. Rád se na něj podívám kdykoliv znovu. Má takovou pohodovou atmosféru a přitom se dotýká tématu smrti. Velmi emotivní zážitek a k tomu skvělý soundtrack Thomase Newmanna.

Vřískot 4 (2011)

Po prvních 10 minutách jsem si nebyl úplně jistý jestli jsem na dalšímu dílu Vřískotu, nebo Scarie Movie. Postupně se to přeci jen překlopilo spíš k tomu hororu, ale občasné náznaky zdařilé komedie snímek provázejí pořád. Závěrečné vygradování děje svým způsobem kopíruje první díl, ale je to to lepší v tomto snímku. Nemůžu tvrdit že jsem se nebavil, ale horor při kterém Vám bude běhat mráz po zádech to není.

Veselé Velikonoce (1984)

Filmeček u kterého se člověk pobaví. Svůdník Stephan (Belmondo) a mladá Julie (Sophie Marceau) rozjedou hru na údajnou dceru před neočekávaně se vrátivší manželkou (Marie Laforêt). K rozjeté hře se přidává nakonec i samotná Stephanova manželka i Juliina matka. Film je plný vtipných scének a dialogů. Vynikající český dabing.

V moci ďábla (2005)

Až neuvěřitelné, že je to podle skutečné události. Plné zla a boje mezi úsudkem lidí, kteří věří na temné duchy a mezi lidmi s jasným úsudkem o epilepsii a psychóze oběti. Většina děje se odehrává v soudní síni, kde je svědky odvyprávěn příběh Emily posedlé ďáblem.

Z pekla (2001)

Velmi zdařilý snímek o tom který stvořil 20-té století. Tento Jack Rozpraovač zasahuje až do britské královské rodiny a mezi rytíře. Povedený scénář a zápletka, navíc reálně vyobrazené špinavé ulice Londýna, prostitutky vydělávající si alespoň na stravu, detektiv s výborným instinktem a myslí, zároveń však osobně na dně a drogově závislý. Každá z předem daných obětí z řad prostitutek je "nalákána" na něco co normálně jen tak nevidí - hrozen vína. Po té je rozparovačem chirurgicky velice odborně připravena o orgány. Vše končí pro někoho lépe, pro někoho hůř.

Poslední dům nalevo (2009)

Nadprůměrný horor, vydařený remake. Moc jsem toho od tohoto snímku neočekával a ono to nebylo špatné. Narazit na takovou partičku magorů je určitě smůla. Jejich brutalita přirozeně vyústila v odvetnou brutalitu stejného ražení. Člověk se těm rodičům nemůže divit.