Agenti dementi (2003)

Je to kokotina, ale občas jsem se zasmál.

Agenti dementi 2 (2008)

Ani neví proč otvírám složku komentáře, když nemám co napsat. Je to víc trapné než vtipné, bohužel.

Černá labuť (2010)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal. To proč jsem ho odkládal v něm bohužel bylo. Balet není moje hobby a tady se střídal s masturbací či sebepoškozováním pošahané baletky. Děj v podstatě nic moc. Baletka jde za každou cenu za vysněnou rolí, matka zhrzená baletka taky není dvakrát normální a šéf baletu chce jen to nej. Herecké výkony se ocenit musí, Natalie Portman udělala určitě veliký kus práce, ale hodnotím film a ten pro mě nebyl takový zázrak. Je v tom určitě hodně emocí, hlavně v závěru, ale které drama je nemá. Za ty herecké výkony to zvednu na tři ***.

Satan přichází (2006)

Chyběla mi tu víc ta temná atmosféra. Damien také není tak děsivý. Naopak Liev Schreiber mi tu seděl dokonale. Snímek s velkou českou podporou asi nedosáhne na originál, ale nějaké dobré momenty tu jsou. Horor, který by Vás vyděsil to ale rozhodně není. Tak nějak v poklidu se vleče děj od přijmutí cizího dítěte až po zabití obou rodičů a mezitím takový šedý průměr.

Proud času (2003)

Jako příznivec filmů o cestování časem, jsem byl trochu zklamán. Je to trošku přitažené za vlasy v momentech, kdy naši hrdinové plně zapadají do 14. století. Jsou z nich stejně dobří válečníci jako z dobových rytířů a voják který se dostal do středověku před skupinkou archeologů je dokonce pravou rukou anglického krále. Knížka má lepší základ na kterém se dalo stavět. Hudba je povedená, ta sedí. Závěr a vzkaz na hrobce mě dostaly definitivně.

Čistá práce (2008)

Solidní kriminálka. Partička zlodějů je najmuta na vyloupení trezoru. Teprve po vyloupení začíná být jasné, že tu jde o něco víc. Lechtivé fotografie samotné princezny i členů vlády. Do toho se náhodou zamotá i seznam úplatných policistů, který patří jednomu z bossů podsvětí a je tu problém. David Suchet, nemusí být jen Poirot, i tady zapadl perkektně do role. Jason Statham jako šéf partičky samozřejmě vše nakonec zvádne a to i v milostném životě. Jen některé momenty vyloupení trezoru mi nesedly. Otevřít si lahvinky vína na místě činu, či pracovat bez rukavic ??

Juno (2007)

Tak tohle mě dostalo svou nevlezlou upřímností, je to milé, zábavné. Ellen Page je skvělá. Takhle si představuji správnou komedii o vážném tématu. Žádná "limonáda", jen normání lidský příběh těhotné "šestnáctky", jejího otce, macechy, šetnáctiletého "autora" potomka a budoucích adoptivních rodičů. Vážné problémy Juno řeší s kamarádkou Leah, která vše podtrhuje svým teenegerovským přístupem.

Hon na lišku (1966)

Výborné spojení. Peter Sellers v nejlepší formě a mistr italské komedie Vittorio De Sica. Svůj herecký potenciál naplno rozjíždí Sellers jako režisér Federico Fabrizi. Jeho filmařský štáb v čele se sestrou, údajnou hereckou hvězdou Ginou Romanticou a kameramanem, který zapomíná, že má točit , se pouštějí do natáčení smyšleného filmu. Jelikož má loď ze které se má uloupit káhirské zlato poruchu a má zpoždění, musí Fabrizi vymyslet scény, které bude údajně točit. Opravdu jsem se pobavil u scén "o ničem", "utíkání" atd. Policejní náčelník se svým "dobrý den" mě také dostal. Točit to někdo dnes u nás musel by hrát hereckou hvězdu Hollywoodu Trávníček a policejního náčelníka Jan Hartl. Nevím proč, ale celý film jsem je v těch rolích viděl :-)

Mickey nás baví! (2009) (seriál)

Skvělé kreslené grotesky, nepoznamenané zubem času. Například lovci duchů v podání Mickeyho party jsou skvělí. Malý tuleň co se zabydlí v Mickeyho vaně si zrovna nepadne do oka s Plutem a další výborná klasika kterou nám momentálně dodává Disney channel.

Nelítostný souboj (1995)

Asi nejlepší film tohoto žánru. Špičkový mafián nenapodobitelně ztvárněný De Nirem, to stejné z druhé strany Al Pacino. Pohled na věc z obou stran, včetně soukromí policajtů i mafiánů. Výborně zpracované, výborně zahrané. Michael Mann se už asi nikdy nepřekoná, i když měl další výborný snímek Collateral.