Sandy Wexler (2017)

Najznesiteľnejšia Sandlerovka za posledných cca 5 rokov, pri ktorej sa najmä musíte zamyslieť, či chcete 130 minút počúvať desiatu variáciu na "Sandlerovského prosťáčka" a trpieť to uťahané tempo.

Sněhulák (2017)

V jadre je, pravdepodobne hlavne vďaka predlohe, skrytá zaujímavá zápletka, ale nebyť tej prenádhernej kinematografie a pulzujúcej hudby, ktorá tomu prestrihanému bordelu dotvára celkovú atmosféru, pravdepodobne by sa to rozsypalo ešte skôr, než v druhej polovici. Śkoda, v podobne hutnom, no tentokrát dokončenom pokračovaní by som si Fassbendera a spol. pozrel aj pri ďalších prípadoch.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Klobúk dole, že sa to (zatiaľ) vyhlo sto krát interpretovaným originom Petera Parkera a proste nás to hodilo do jeho rokov formovania morálky, poslania a zodpovednosti. A to v zábavnom a civilnom príbehu presne podľa receptu šéfkuchára Marvela, kde všetci dobre hrajú, motivácie dávajú zmysel (vzhľadom do akého prostredia je to zasadené) a všetko sa ligoce a baví to. Po tých dvoch príšerných pokusoch naposledy je toto veľmi osviežujúce.

Špína (2017)

Nielen záverečné, ale aj celkové "prázdno" v rozprávaní, mi vyčarilo úsmev na tvári, dlho som nevidel tak skvelý a odvážny tuzemský film.

Taboo (2017) (seriál)

Hardy cool, brutalita cool, špina cool, scenár fajn, len trochu únavný. Posledné tri epizódy sa ale ukázali v tom najlepšom svetle a tá prízemnosť sa mi vlastne aj zapáčila. Bez problémov som dotiahol, ba dokonca si rád pozriem aj pokračovanie.

Temná věž (2017)

Film, ktorý nikde, ani na papieri, ani v hlavách tvorcov, ani v očiach autora predlohy, nemohol vyzerať pred vypustením do sveta dobre. Obyčajného diváka takto genericky vyzerajúci mix sci-fi a fantasy už nezaujíma, možno pokiaľ nemá niečo viac do seba. A táto variácia na myšlienkovo a príbehovo nekonečne pestré knihy nemá. Fanúšik knihy tu má väčšiu výhodu. Síce to má potenciál zhanobiť a zničiť predlohu, ale to by sa na ňu muselo podobať viacej než menami postáv a miest a mať aspoň elementárnu predstavu o čom celá sága je. Písal by som o nejakom extrémne obrovskom zlyhaní, no bude to tak rýchlo zabudnuté, že netreba.

The Defenders (2017) (seriál)

Znesiteľné. Príbehová linka Ruky, ktorá je už od čias Daredevila otravná a panebože bola neznesiteľná u Iron Fista, tu konečne dostáva bodku a paradoxne, a možno najmä pre to, to bolo fajn. Palety hrdinov sa sympaticky krížia, krv tečie, bitky, aj keď ich je málo, sú civilne dôstojné a počtom dielov sa to vyhlo uťahanej druhej polovici, ktorou tieto seriály trpia. Svižné, dobre prepojené a aj napriek pár okatým chybám, to dopadlo dobre. Len nie dostatočne na hype, ktorý si to vyvolávalo a očakávania, ktoré si to tie štyri seriály stavalo. Ku koncu to pripomínalo Avengers len v setupe nasledujúcich udalostí, klasický marvel.

The Discovery (2017)

Snímok predurčený k hnevu. Hlavná idea, aj napriek svojej zaujímavosti, vyvoláva viacej otázok než prináša odpovedí a je z hľadiska reálnosti zle uchopená (spoločnosť by behom pár dní nabrala apokalyptickej podoby). Dostalo ma to však finálnym zvratom, ku ktorému film dôkladne stavia piliere- na interpretáciu ťažké, no svojou podstatou hrozne optimistické vysvetlenie života po živote mi behalo hlavou ešte dni po pozretí.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Podľa skutočného príbehu, všakže? Pretože z toho ten cynický pohľad tínedžerov (ne)dobrovoľne odtrhnutých od tejto doby priam sálal. Ro-zto-mi-lý minivýlet s roztomilými postavičkami/ rozprávačmi, ktorý využíva svoj koncept uvážene a nehrotí to do absurdných momentov, len to ostáva príjemne čierno humorné so zdvihnutým prostredníkom a nezapnutým pásom až do finálnej emočnej konfrontácie. Love how they love.

Thor: Ragnarok (2017)

Sú tam dokopy tak tri dramaticko ladené scény, inak je to čistokrvná komédia so skvelými gagmi, čo cením, lebo producenti si po dvoch temných nepodarkoch uvedomili, že zmeniť aj samotného zlatovláska na hláškujúcu mašinu, ktorá dokáže byť nad vecou, aj keď jeho svetu hrozí totálna záhuba, je vlastne presne to, čo diváci chcú. Naviac to celé zasadiť do neokázalého prostredia a napísať tomu fungujúci príbeh s takýmto climaxom, to sa Marvelu nepodarilo od prvých strážcoch. Inak je to klasicky fungujúca postultronovská (kedy sa poučili) šablóna s hercami ktorých to baví a vizuálom, ktorý je slasť pre oči, ale aj so všetkými drobnými chybami, o ktorých nemám potrebu pri tomto type filmov hovoriť.