• Krátkometrážní

Bezvýznamnost (1985)

Naprosto postrádá příběh, po celou dobu se tam nic neděje, dějová linka je natolik polámaná, že celý film ztrácí smysluplnost. Nehledě konce, nemyslím si, že jsem úplně hloupá, ale to, co se tam dělo, jsem opravdu nepochopila... Nehledě na to, že si nikdo z hlavních hrdinů neni ani trochu podobný.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tolik lidskosti má v sobě jen málo filmů. Tolik naděje. Je neuvěřitelné s jakou lehkostí nás Frank Darabont provádí po "utrpení" druhých, kteří již přestali doufat, jak procítěně lze vystihnout lidskou duši na filmovém plátně...

Oko (2002)

Myslím, že jsem se u filmu nikdy tak nebála. Velice působivý snímek útočící na vaši psychiku.

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

...tam chodí lékař;). Geniální námět, herecký koncert Menšíka a Janžurové, dokonalost sama.

Poslední samuraj (2003)

FIlm, který neni o boji, ale o vyrovnanosti duše.

The Chubbchubbs! (2002)

Geniální dílko, které jsem náhodně stáhla v houfu jiných věcí... a vůbec toho nelituju, považuju ho za svůj poklad:)

Přežít (1993)

Při představě, že bych byla mezi osazenstvem zmíněného zříceného letadla, mi neni dobře...

Střihoruký Edward (1990)

Temný film o lidských citech a pocitech. Specifická „pohádková“ hloubka ve mně zanechala stín z životního příběhu (utrpení) Edwarda. Excelentní Johnny Depp a andělská hudba Dannyho Elfmana.

Lidská skvrna (2003)

Musím přiznat, že jsem se na tenhle film honě těšila, přišlo mi, že Anthony Hopkins a Nicole Kidman, by nehráli v něčem, co by nemělo dobrý scénář, ale zdání klame. Hlavní a největší problém Human Stain je, že nemá příběh (To, že někdo ztratí práci a najde si milenku, opravdu nepovažuji za solidní kostru k filmu). Nicole je zde sice i jako uklízečka okouzlující, ale to film nezachrání. Ani hudba Rachel Portman není nijak zvlášť poutavá, žádné melancholické tóny jako Pravidlech moštárny ani nic podobného jako v Čokoládě, jen stále omílané hlavní téma vypovídající jistou zoufalost, kterou je celý film protkán. Vidět jednou možná, ale mnoho lidí se k tomuto filmu asi znovu nevrátí

Beetlejuice (1988)

K tomuhle snad nelze nic říct, Tim Butron má svůj styl a děkujme bohu, že se ho drží, takhle legendární hororová komedie nemá výtek, srší vtipem od začátku do konce, má nádherně vystupňovaný děj a celkový dojem je nezapomenutelný. Je to jeden z filmů, který jsem viděla opravdu nesčetněkrát a pořád je v něm něco, co mě láká k dalšímu, podrobnějšímu, zkoumání detailů a té neuvěřitelné atmosféry, která ovládá celý film.