Přátelé (1994) (seriál)

Přátelománie mě jaksi zcela minula... ani tehdy ani dnes mi partička rádobyvtipálků nepřijde ani vtipná, ani koukatelná.

Sucker Punch (2011)

Zmatené a zcela mimo? Ale kdeže, takový promakaný nářez, na který člověk zůstane zírat s otevřenou pusou, jsem dlouho neviděla. Zcela nezařaditelný film, kde se prolíná fantazie s realitou, krutost s nádherou, život se smrtí. Tohle je přesně ono, přesně to, po čem řeknu WTF????? - a chci to vidět znovu.

Kluci z kalendáře (2009) (TV film)

Naprosto klasická linie nové prostředí-nová láska-hádka-happyend je tentokrát okořeněná nádherným panoramatem hor a nábojem skupiny záchranářů. Ačkoli u představitelky hlavní role obdivuji její životopis, bohužel vypadá jako uprchlík z muzea voskových figurín a působí nesympaticky. Nápad s kalendářem je ale fajn, romantická i komediální linka vcelku funguje a díky krásným horám a přírodě zaokrouhluji na 45% a tři plné hvězdičky.

Silent Hill (2006)

První polovina úžasná, orgie doslova všeho - od obrazu přes příběh. Bohužel druhá polovina sráží film na kolena, ačkoli musím přiznat, že závěrečné setkání "ve dvou světech" je docela nezapomenutelné. Působivá scéna upálení či zdravotních sestřiček, ale druhá půlka místy tak zmatená a příšerky jsou naskládané bez ladu a skladu, jakoby sám režisér nevěděl, co dřív. Na čtyřku to není, zůstáváme na 60%.

Grave Encounters (2011)

Ječení, strašidelné protáhlé xichty, ječení, utíkání, ječení, utíkání jinam, ječení a hromada blbých nápadů. Tisíckrát viděné, nepřekvapivé, trochu o ničem? Jistě. Nicméně mají GE spoustu super momentů a jemných detailů, že se na ně kouká překvapivě dobře, dokonce i opakovaně, když si ty ječící pasáže přetočíte. Někdo píše - závěr debilní. Já píši - závěr super, prostě syrová duchařina, jak má být. 60%

Mama (2013)

Atmosféra super, ponurá, nepříjemná s příjemně děsivým gradováním. Menší holčička sice chvílemi štve, ale dá se to překousnout. Lekačky jsou předvídatelné, ale pokud si Mámu pustíte večer v temném pokoji, úspěch zaručen. Dějová linie drží pěkně pohromadě, jen ta konečná animace je děs běs, to tedy nezvládli. Mírně pod 4 hvězdy, ale velmi příjemné překvapení.

Závrať (2009)

Nic nového, vše už bylo stokrát viděno. Vysoko v horách však děj působí tak nějak zvláštně, odlehčeně. Napětí slušné, což zakrývá rozpačité hraní herců (vyniká snad jen Lenglet), hlavní záporák opět zmutované jakési individum, kterému hráblo, a tak vraždí vše okolo jen tak pro zábavu. Takové francouzské "Wrong Turn", nicméně film je dobře koukatelný, stravitený a rychle odsejpá. Mírně nad tři hvězdy a 60%.

Stíny z lesa (2005)

Akce příjemná, masky vcelku povedené, nápad s mízou taky ujde... ale stupidní dialogy ještě stupidnějších postav to hodně sráží. Další mínus je stupidní chování, potom "stupidní aréna smrti" a nakonec jakási stupidní romance. Vcelku - nebýt Bournea, je to "jen" stupidní film se zcela nevyužitým potenciálem (dřevařské prostředí je zajímavé osvěžení). 45%, těsně pod třemi hvězdami...

Wolf Creek (2005)

Úvodní komentář, kolik se ztratí lidí a kolik se jich nenajde...pěkné. Klasická pasáž, kdy se skupině teenagerů porouchá auto - pěkné. Příjemný buran, kterému v očích probleskuje něco podivného? Pěkné. Nečekané probuzení uvrhne partu do nekončícího trýznivého mučení, kdy je vrah stále o krok před nimi. Příjemné obsazení, fajn záporák, ze kterého přímo kape sadismus, krásně naznačená opuštěná krajina. Bezmoc, útěk, bezmoc a zase bezmoc. Ale že bych si z toho sedla na zadek, to tedy ne. Chuťovka na jedno odpoledne a nějakých 55%.