REC 3: Počátek (2012)

Když se moc nevrtáte v ději, nehledáte logické chyby a připustíte nějaké ty dementní situace a skoky, je to celkem fajn podívaná. Nic nového, jako vždy nakažený - panika - všichni se požírají - bezvýchodná situace - the end. Oproti prvním dvěma dílům je to ale o dosti odlehčené, je tu i černý humor a nadsázka. Jistě, tím pádem to není "horor", takže možná ani tvůrci sami si nebyli jistí, co vlastně chtějí natočit, ale vcelku to funguje. Hlavní hrdinové sympatičtí, bohužel krom nich nemáte šanci pochytit nějaký další charakter, protože než se vybarví, všichni se už láskyplně okusují. Nu což, trochu slabší odvar, ale pořád se mi líbil. 50%.

28 týdnů poté (2007)

Oproti jedničce o něco slabší. Děti, co všude vlezou a všechno zvorají, nejsou mým typem, a po prvním problému se defacto opakuje vše jako v jedničce. Film ale svižně utíká a nechybějí perličky jako imunita pokousaného, hrdinská smrt v plamenech či sekání zombíků pomocí helikoptéry. Obsazení Carlyle - Byrne - Renner funguje bezchybně, takže někde kolem 60%.

Skyfall (2012)

Plnokrevná bondovka se vším všudy, ačkoli už to není "ta" stará bondovka . Pokud však budu srovnávat, nikam se nedostaneme, takže - Craig má i ve svém věku hodně co nabídnout, efekty perfektní, velmi mne potěšila přítomnost Naomie Harris (28 dní poté), no a záporák? Bardem si rozjel svou vlastní show v podobě parádního psychopata, že člověk neví, jestli schválně přehrává, nebo si z nás dělá legraci. Naopak zamrzí krátké intermezzo bondgirl, která je na plátně chvilku a konec. Nestačíte si ani zapamatovat její podobu, prostě tentokrát to není bondgirl s úžasným charisma, ale prostě módní doplněk. Perfektní je závěr, který neodvratně kráčí k očekávanému. Prostě Mendes je PAN režisér a Craig, Bardem a Dench jsou PÁNI (a PANÍ) herci.

Faunův labyrint (2006)

Vynikající dílko od vynikajícího režiséra. Pohádkové ladění tu sice je, ale je zbarvené do temna i samotným faunem, i laděním války. Velmi surově nastíněné prostředí, vyniká Sergi Lopéz, kterému uvěříte snad úplně všechno. A o tom, jak zase zmutovali Douga Jonese, se nemá cenu zmiňovat:) 90%

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Oproti prvnímu dílu jedna hvězička dolů, je v tom na mě moc romantiky. Jinak akce super. Zvlášť zajimavý je souboj s elementálem, kde je i trocha nezbytné patetičnosti a zamyšlení. 80%

Hellboy (2004)

Hellboy je prostě srdcovka. Všechno je dle mého gusta, efekty, hudba, příběh, napětí, zvraty (ačkoli předpokládané). Del Tora mám v žebříčku hodně vysoko. 90%

Devil (2001)

Další španělský horor a další skvělý výsledek. Viděno někdy v pubertě, a dlužno dodat, že toho kluka jsem před sebou viděla ještě hodně dlouho. Princ bez království zanechá dobrý děsivý dojem, příběh je promyšlený do detailů a výborně zpracovaný. 80%

Sirotčinec (2007)

Po dlouhé době konečně horor, ze kterého šel mráz po zádech a zároveň si člověk přál, aby to ještě neskončilo. Vynikající výkon Belén Ruedy, super atmosféra rozlehlého domu, kam bych dobrovolně nikdy nevkročila. Vidím jistou podobnost s Princem bez království. Prostě - španělské horory začínají kvalitou výrazně převažovat všechno ostatní. 85%

Žena v černém (2012)

Radcliffe se důsledně snaží vymanit se z potterovské škatulky, a upřímně řečeno, ono se mi to daří. Sice na otce vypadá ještě příliš mladě, ale nahrávají mu exteriéry a dobrá atmosféra. Hvězdičku přidávám za konec filmu, 70%

Jezero smrti (2008)

Super jízda s rozmazlenými psychopatickými puberťáky v rolích vraždících maniaků. Příběh v dnešní době tak reálný, až z toho mrazí, a vynikající výkony havních aktérů. Příjemné zjištění je to, že horor nepochází a USA, a James Watkins se začíná velmi pěkně uvádět.