Mimoni (2015)

Mít v zádech plný smějící se kino - podotýkám plný smějící se kino dospělých lidí s výjimkou asi pěti dětí - značí, že se lidi prostě baví a nějaká infantilnost je totálně buřt. Mimoni baví, jen hlavní padouch byl zbytečně přestřelený.

Nová dobrodružství Robina Hooda (1997) (seriál)

Náhodou, na základce jsem to žrala každé odpoledne:). Jedna hvězda za hlavního hrdinu, který byl fakt sympaťák, a druhá za snahu kříženou s nostalgií.

Fišpánská jablíčka (2008) (TV film)

V té nudě a šedi novodobých pohádek pořádně ujetá výjimka. Král s královnou makají v kole, princové mají černá obočí a barevné vlasy, na trůně se roztahuje Zedníček, který křepčí jak zamlada. K tomu rozmazlený fracek se jménem Zlatovláska a vy čučíte s otevřenou pusou, co to jako je???

Ledově ostří (2007)

Třeskutý humor, narážky na všechno možné, hlášky a ksichty hlavních hrdinů (zvláště Ferrel) dělají dohromady sice nezbytně klišoidní a trikovou, ale parádní podívanou. Zoolander, kterého tu mnozí vyzdvihují, je proti tomu hloupá dětská splácanina.:)

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tohle prostě nemůže skončit jinak, než plnou palbou, naprosto dokonale vyvážený mix akce a komedie. A tímto akceptuji i Jacksona, kterého nesnáším.

Natěrač (2008) (TV film)

Jedna hvězda za Budaře, který, ač vypadá jak gayverze dvojice lepičů plakátů a cyklomaniaků z reklamy na slovenský pojištění, tak díkybohu aspoň umí hrát a přehrávat. Perfektní je ovšem Issová, která tomu dodává potřebnou šťávu.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Film nenudí, tempo valí dopředu se všemi klasickými klišé i pár překvapeními. I přesto se však nevymaní ze škatulky "před týdnem jsem to viděl, bylo to dobrý, ale o čem to sakra bylo?"

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Koukám, že Exodus je zde poměřovaný s Noahem, proto i já přidám vyjádření, že tomuto filmu nesahá Noah ani po kotníky. Exodus má v sobě silný náboj víry a obětování, a to sakra nejsem ani věřící. Scéna s mořem je ... ehm, trošku přepálená, ale k tomu závěru to asi docela patří. Dvě a půl hodiny jsem se ani na chvilku nenudila, a to se mi u filmů s vírou vážně moc nestává. Pro mne zatím ne moc známý Edgerton povznesl svoji roli o třídu výše, prostě krutovládce, jak má být. A Balea je sice poslední dobou všude plno, člověk už se bojí i otevřít ledničku, ale tohle mu sedlo jak ta příslovečná pr..... na hrnec.

Zmizelá (2014)

Slušný nářez, díky kterému se dvě a půl hodiny neodtrhnete od obrazu. Chladná a do detailů promyšlená hra se životy je mrazivější a mrazivější každým okamžikem a ostrá jako břitva. Perfektní stylizace a napětí pouze jen umocňují dojem, že možná neznáte všechny své kamarády a partnery tak, jak jste si mysleli.