KarelR

Just a Kid From Žižkov

homepage

1 5 6 7 8 9 10 11 14 21 27
    • 16.9.2012  17:01
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Bez debat seriálová událost roku. Přestaňte dělat, co děláte, a mazejte si to sehnat! ;)

• 13.9.2012  11:06

Výborná adaptace slabší první půlky comicsu a jasný důkaz, že ne všechny animáky jsou pro děti. Nebo byste jim klidně pustili netopýří psychologickou sondu, ve které se krvácí ostošest? Hm... myslel jsem si to. Snad to druhý díl dotáhne k páté hvězdě, materiál na to určitě má.

• 11.9.2012  00:27

Taky čas od času bědujete nad tím, že Spielberg nebo Zemeckis netočí tak čistokrevně krásné filmy jako kdysi? No... alespoň že je točí Reiner.

• 3.9.2012  18:51

Ale tak jo. Jestliže se první Postradatelní vezli na vlně nostalgie, dvojka je taková menší tsunami. Parta snů je tentokrát opravdu celá a likviduje padouchy po desítkách, zatímco si Sly dělá srandu z Bruce, Bruce z Arnieho a Chuck Norris sám ze sebe. V těchhle chvílích jsou Postradatelní 2 tím ukrutně zábavným ohlédnutím za klasikami z osmdesátek, které slibovaly trailery. A mnoho bodů nabírají i co se týče akce, která vyměnila Slyovu moderní dravost za Westovu old-schoolovou přehlednost, aniž by přestala být příjemně rozmanitou přehlídkou střílení, mlácení, kuchání a vyhazování věcí do vzduchu. Hlavně úvod je v tomhle směru parádní. Trochu tedy zamrzí, že po něm film upadne do zhruba půlhodinové hibernace, z níž se probere až s nástupem zrzavé legendy. Ani ta sice není dostatečnou záplatou na tak tak fungující scénář, se kterým se Sly a spol. očividně moc nemazali. I přes slepencový syndrom je ale dvojka solidní komediální výhrou, v níž si svůj prostor v pohodě urvou i Lundgren s Crewsem. A vyloženě naštve maximálně natáhnutým prostředkem, nepříliš výrazným Van Dammem a finální bitkou, která měla být alespoň dvakrát nabušenější. Místa pro zlepšení je tak ještě dost. Než ale přiletí vyváženější trojka, rád vezmu za vděk tímhle připomenutím, že si režisér Con Airu ještě umí vybrat lepší chvilku. 7/10

• 7.8.2012  12:26

Inu, jestli chcete do kina na akčňák ve stylu předchozí trilogie, zůstaňte radši doma. Gilroy natočil svoji klasickou konverzačku, jejímž hlavním úkolem je ukázat prostředníček jak Greengrassovi, tak fajn zakončení předchozí trilogie. Nechápu, proč mu Universal tenhle plán schválil, ale tak teda dobře. Nová tvář značky vypadá tak, že se příběh půl filmu roztahuje do šířky, aby se pak dva lidi, na kterejch vás nezáleží, dali na nezáživnej neakční úprk. Gilroy mezitím vytahuje laciný berličky, který "starej Bourne" šikovně ignoroval (levelování agentů, magický pilulky... wtf?), zbytečně flashbackuje, aby vytvořil vůbec nějaký vazby mezi postavama, a vehementně zůstává u dialogů... aby pak přeci jenom musel cuknout, chvilku akčně řádit a celý to rychle utnout. A to s tím, že vlastně dělal akorát dvouhodinovej build up pro další díl/y, kde se teda snad konečně začnou v CIA hejbat ledy. Je to dost bolestivý, chvílema až směšný a má to zhruba dvě cool scény, což je na dvě a čtvrt hodiny fakt málo. Zkuste zahodit očekávání typu "jdu na Rennera rubajícího lidi" a připravte se na slušnou konverzačku, která končí hodně daleko před cílem, a třeba vám to sedne. Jinak nevím... (5/10)

• 20.7.2012  17:07

Napoprvé: Lehké zklamání, minimum emocí a obracení očí v sloup hned u několika twistů. Napodruhé, po týdnu rozjímání a látání děr: PURE AWESOMENESS!

• 29.6.2012  00:01

Takže nakonec příjemné překvapení. Jestli se vám zdálo, že někdo tvůrčímu týmu Amazing Spider-Mana pustil Batman začíná, a řekl, že přesně takhle to musí vypadat, nebyli jste daleko od pravdy. Nový Spidey je nepříliš rozmáchlou podívanou s hmatatelným důrazem na postavy, která se v trailerech marně snažila tvářit jako epická blockbusterová pecka. Tou pavoučí reboot není, vůbec to ale neznamená, že jde o špatný film. Ba naopak, je to moc sympatický biják se skvěle zahraným hlavním hrdinou, jehož nepavoučí trable jsou daleko zajímavější, než povrchní digitální atrakce. Marcu Webbovi se totiž daří perfektně prodat Peterovo pátrání po minulosti a ty emocionálnější části příběhu, a jeho filmu víceméně škodí akorát to, že do něj musí nacpat zrod superhrdiny, obří ještěrku a pár akčních scén, které spadají maximálně do škatulky ‚ok‘. Mohlo to být kratší, mohlo to mít mnohem lepšího záporáka a nemuselo to zrecyklovat tolik scén z Raimiho jedničky. I v téhle podobě je ale Amazing Spider-Man povedeným dramatem se solidní dávkou humoru, na jehož pokračování se těším už teď. Dějový náběh je tu velice slibný a Garfield se v roli rozervaného superteenagera vyloženě našel. 7/10

• 5.6.2012  00:20
    Prometheus (2012)

No… tak ne. Ať už jste od Promethea čekali sci-fi revoluci, nebo jen perfektní žánrovku, připravte se na bolestivé zklamání. Mistr Scott totiž dokázal vyčarovat jen velkolepý start nadějného sci-fi filmu, který však postupně dojíždí na hrozně moc věcí. Popíraná prequelovitost je takřka všudypřítomná a často zavání až recyklací. Všechny lidské postavy jsou nezajímavé, s výjimkou hlavní hrdinky, která je přímo iritující. Příběhu se sice podaří najet do pár utajených vedlejších uliček. Ve finále vás ale dopraví na dávno profláknutá místa, a v ústech vám tak zůstane jen pachuť dialogově nepřesvědčivého blábolu, který vypadá daleko lépe, než by si zasloužil. Ano, pořád je tu bezchybný Fassbender, několik mile hororových scén a ona první polovina filmu, jíž nechybí napětí a šikovně šponuje divácká očekávání. O to bolestivěji to pak ale končí, rok 2012 tedy fasuje další pompézní zbytečnost.

• 22.5.2012  19:33
    Šéf (TV seriál) (2011)

Zdaleka nejvýživnější politická sonda posledních let.

• 17.5.2012  00:58
    Moře lásky (1989)

Překvapivě vydařený neo-noir, který neskutečně táhne špičkový Pacino a neskutečně zabíjí podivný dovětek. Mimo něj to je ale zatraceně napínavá a atmosférická detektivka, v níž není nouze o nečekané scenáristické kličky a pár dusnější scén. Ellen Barkin ty nevyzpytatelné dračice měla hrát víc...

• 17.4.2012  18:05

(Rádoby) Star Trek po transformersku. V podstatě průměrný tupý blockbuster, který je ale ve svojí první a poslední čtvrtině tak ukrutná sranda, že mu tu prostřední hodinku nudy skoro odpustíte. AC/DC, pocta herní přeloze a záložní posádka ftw!

• 29.3.2012  18:27

Stifmeister made this reunion his bitch!

• 27.3.2012  12:51

Ugh, tak takhle ne. Jedničku Titánů považuju za průměrnej blockbuster s pár fajn scénama (škorpióni, Medúza). Z dvojky se ale kdovíjak stal ultradrahej skoro-televizní film, ve kterým čirá demence příběhu a nezajímavost všech postav spolehlivě ubíjí těch pár solidních akčních momentů. Ty tu měly bejt hlavní devizou. Jenže po úvodu s chimérou jde všechno do kopru a postavy se asi třikrát přesunou z bodu A do bodu B (mám docela problém tomu říkat putování), aby za cca 50 minut dorazily do neuvěřitelně lamoidního finále. Nic z toho, co naznačují trailery (konec bohů, válka s Titány), tu není vidět! Místo toho se to odkecá dvěma větama, člověk dostane pár bitevních střípků a jedno napruzený megamonstrum, a jde se domů. No nádhera. Jinak to má akorát dvě dobrý hlášky (spravedlivě si je rozdělili Nighy a Neeson), dva dobrý tracking shoty a asi nejnenápadnější romantickou linku v dějinách kinematografie. Ne, vážně jsem nechtěl zázraky. Když ale člověk v naději čeká na nějakou tu masakrálně cool scénu, aby po pár desítkách minut zjistil, že je na konci filmu a žádná asi nepřijde, je to celkem na****cí pocit. 4/10 a ačkoliv Hněv Titánů ubíhá stokrát rychlejc než čtyřka Pirátů z Karibiku, dokonale mi připomněl její nafouknutou prázdnotu.

• 21.3.2012  17:48
    Hunger Games (2012)

Antitwilight. 8/10

• 8.3.2012  14:38
    Mezi vlky (2011)

S trochou nadsázky letošní Drive, ale těžko to zasáhne tak širokej diváckej okruh. Což je mi upřímně jedno, protože mě to bralo hodně. 9/10

• 15.12.2011  14:21

Stoprocentní detektivka schovaná v osmdesátkovém filmu. Šel jsem do kina jako nepopsaný list a Fincher mě bohužel nedokázal včas přesvědčit o tom, že jeho postavy sahají za hranice jednoho příběhu. Kdo má načteno, bude samozřejmě vědět. Já jsem ale uvíznul v perfektním vyšetřování, jež brzdí nadbytečné budování pozadí Lisbeth (jakkoliv výborné jsou ty scény samy o sobě), a místo napínavého cliffhangeru (nabízí se hned několik míst) ho následuje natahovaný dvacetiminový apendix. Chápu, že je zásadní pro vybudování trilogie. Ale první film by bez něj byl o tolik lepší...

• 1.12.2011  15:53
    Warrior (2011)

Fighter - Real Steel - Warrior. Letošní rok patří ringu a tahle pomyslná tématická trilogie si nemohla přát lepší zakončení. O'Connor bůh ví odkud vytáhnul prvotřídní drama, ve kterém se hraje i bojuje jako o život a které má i s tak přehnanou symboličností (bílá vs. černá tu vážně bije do očí) nečekaně velký záběr. Strhující finále a fenomenálního Hardyho snad ani netřeba zmiňovat. 9/10 P. S.: Batman má problém. A velkej.

• 24.11.2011  12:17

Wolverine, malej Thor a robotickej Rocky v nejemocionálnšjím blockbusteru letoška? Hell yeah!

• 23.11.2011  14:09
    50/50 (2011)

A takhle to vypadá, když něco zažijete a máte dost talentu, abyste o tom napsali scénář. 10 fuckin' stars!

• 22.11.2011  20:03

Nejdřív mě ta vánočně-rodinnná zápletka celkem deptala. Ale jakmile se to rozjede, není moc co vytýkat. A celej závěr je boží.

• 26.10.2011  23:46

Justin Timberlake je nový Robin Hood, který obírá boháče s bondovskou elegancí. Ambiciózní sci-fi thriller Andrewa Niccola je nakonec o něco méně akční, než se čekalo. Za to ale nabízí propracovaný svět a spoustu sofistikovaných nápadů, které přeci jen dávají najevo, že před sebou máme film od tvůrce Gattacy. Jistě, mohlo to být o něco našlapanější a inteligentnější. I takhle se ale jedná o hodně vydařenou podzimní žánrovku, za níž se nikdo ze zúčastněných ani zdaleka nemusí stydět. 7/10

• 20.10.2011  23:37

Vše podle předpokladů. Děsně idiotské, herecky pochybné (Mylady a Constance uškrtit), trikově podviživené... ale zároveň neskutečná hlína s mizernými dialogy a moc fajn akcí. Anderson nikdy nebyl víc ve formě, neměl ujetější nápady (létající lodě ftw) a nenaservíroval božštější finální záběr. Chci dvojku. A chci ji hned!

• 19.10.2011  23:44

Tintinovy oči by ještě snesly trochu práce, ale jinak je to dobrodružná jízda, jak se sluší a patří. Tak hravou a zároveň dechberoucí akci už dlouho nepamatuju. 9/10

• 14.10.2011  00:09
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

Ze začátko mě to celkem štvalo stylem co díl, to případ. Ale jakmile se zajede do souvislýho děje a Olyphant se z novodobýho Eastwooda vyšvihne v mnohem osobitější postavu, šlape to fakt dobře. První sérce bych napálil opatrnějších sedmdesát, druhá už je za solidní devadesátku. Hot bloncky, hláškující Raylandův šéf, Walton Goggins (!)... super.

• 10.10.2011  22:32
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Po dvou vynikajících dílech zkrátka nevěřím, že to může nějak jít do kytek. Zdaleka nejlepší novinka sezóny. UPDATE: Poslední díl první sezóny natahovací fail, druhá série slabší, ale pořád dobrá, naopak s vynikajícím finále!

• 27.9.2011  16:03
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

Za pilot lepších 7/10. Je to něco jako SGU meets LOST s dinosaurama a zatraceně cool Stephenem Langem.

• 13.9.2011  00:08

Poslední křížová výprava pro chudé aneb nejdražší televizní film všech dob. Tohle vážně produkoval Jerry?

• 28.8.2011  09:14

Muži v naději jsou tak o půl třídy horší než Ženy v pokušení. Nejdřív člověk nevěří vlastním očím, potom se celkem slušně baví, a nakonec kroutí hlavou nad tím, kam to všechno směřovalo. Na českou komediální tvorbu je to ale únosný průměr, ve kterém všichni jedou na neutrál, a vy byste měli taky. Potom budete zklamaní jen z toho, že se Jiří Vejdělek raději nerozhodl svůj předchozí film majestátně trumfnout. (6/10)

• 24.8.2011  09:24
    Drive (2011)

Ryan Gosling je řidič. Má nabušenou káru, milou sousedku a kladivo, se kterým bude možná muset vyřešit spoustu problémů. Nicholas Winding Refn natočil jeden z nejúchvatnějších filmů letošního roku, který není snadné hodit mezi ostatní akčňáky. Svým atmosférickým pojetím totiž trhá na kusy jejich případnou adrenalinovost, a ještě u toho stíhá servírovat řadu nezapomenutelných scén. Není to film pro každého. Pokud si k němu ale najdete cestu, připravte si zatraceně vysoké hodnocení. (9/10)

• 12.8.2011  14:04

Kdo proboha rozhodnul o tom, že se tenhle scénář natočí jako vážně se tvářící western?

1 5 6 7 8 9 10 11 14 21 27