Andor - Aldhani (2022) (epizoda)

Skvělý úvod do "druhého ze čtyř třídílných filmů", které tvoří první sérii Andora. Skarsgård si to pořád hrozně dává a imperiální zákulisí vyloženě potěšilo.

Rod Draka - Princezna a královna (2022) (epizoda)

Jdu si na Youtube pustit nějaký harmonický hypnoporody, aby byla v mojí duši zachována rovnováha Síly...

Andor - Kassa (2022) (epizoda)

Andor je krásně dospělý a přízemní, žádná blockbusterová blbina s tunou vtípků pro děti. První dva díly jsou pomalejší a budovací, ale jak už Gilroy prozradil dříve, každé tři díly tvoří jeden televizní film, takže trojka funguje jako nabušené finále "prvního filmu". Čtyřka pak otevírá jakoby následující příběh a je taky super, největší king je přitom (od trojky) Stellan Skarsgård, visel jsem na každém jeho slově. Celkově hezký nadprůměr, těším se na hejt reakce, že tam toho málo vybuchuje a chybí humor, takže je to vlastně nuda. Ne každý holt chce od Star Wars vymazlený špiónský thriller/málem sociální drama o životě ve stínu Brits... ah, Galaktického impéria, že ano :) (Viděl jsem první čtyři díly, k nimž dostali přístup novináři)

Rod Draka - Osvítíme cestu (2022) (epizoda)

Hra o trůny a svatba... what could go wrong? Jako pardon, ale pořád je to o dost jinde než Prsteny moci. Postavy a motivace vymazlený, každej pohyb a pohled se počítá. Snad bude druhá půlka série stejně dobrá.

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda)

Uf, zdaleka nejhorší díl. Postavy marný all around (zase to relativně držej akorát Elrond s Durinem), alespoň že nastoupil docela charismatickej padouch. Nicméně fakt nechápu, proč se epickej fantasy seriál Pán prstenů zabývá třeba romancí dcery Elendila a syna rádce královny Númenoru. To jako fakt chce někdo vidět? :/

Rod Draka - Král Úzkého moře (2022) (epizoda)

Další trefa do černého. Je docela smutné sledovat, jak Pána prstenů drží nad vodou hlavně výprava a hra na "kdo je kdo", zatímco Rod draka roztáčí parádní drama s jedním hradem a podhradím a asi šesti postavami, které se snaží navzájem převézt a zastínit. Hltal jsem to od začátku do konce, teď už jen aby Graham McTavish přestal být nepochopitelně upozaděným křovím.

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Mám pocit, že to sklouzává do klasického prahnutí po odpovědích, než že bych hltal děj jako takový. Kdo je Stranger? Kdo je Adar? Kdo je Halbrandt? Ano, chci vědět, které teorie jsou správné a které ne – ale trochu jsem doufal, že tenhle seriál potáhnou i jiné věci než slušná "hobití" linka, charismatický Elendil a poctivý design skřetů :/ P.S. Už ty slow-motiony vyhoďte oknem, Galadriel na koni vážně bolela.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

O něco lepší než pilot, hlavně díky Morii, lepšímu tempu a Strangerovi. Arondir je pořád mimo, ale Chluponozi mě baví a začíná se chytat Elrond. Prostoru pro zlepšení je pořád spousta, tak se snad zázračně využije – jinak z toho bude akorát lehoučce nadprůměrná fantasy za brutální peníze.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Kéž by to celý bylo tak epic jako prolog. Výprava je super, ale rozjíždí se to pomalu a nosných postav a lákavých tajemství je zatím docela málo. Linka s Arondirem meh, Nori sympatičtější, než jsem čekal, akce zatím docela slabá.