Moon (2009)

Tradičně skvělý Rockwell a krásná Mansellova hudba, ale jinak jsem nenašel nic, co by mě nadchlo. Jones si určitě zaslouží poplácání po zádech za to, že tuhle one man show vykouzlil jenom za pět mega, jenže co na tom, když se v ní nic moc neděje. Jedna brzo provařená idea je natažená na hodinu a půl, a pokud to není první film s onou tématikou, co vám zkřížil cestu, měl by se brzy dostavit pocit, že jste něco podobného už viděli jinde a lépe zpracované. Jasně, atmosféra nechybí a kdyby tohle někdo vytáhl před 30 lety, byla by to asi pecka, ale v dnešní době Moon potěší snad jen ty, kterým příběhy tohohle typu vážně zoufale chybí (i když koukám, že vás není zrovna málo :). Nemám ten old-school přístup Jonesovi vůbec za zlé, jen bych ocenil obsahově hutnější scénář a nějaký neotřelý pohled na věc, díky kterému by jeho debut líp šlapal.

Moře lásky (1989)

Překvapivě vydařený neo-noir, který neskutečně táhne špičkový Pacino a neskutečně zabíjí podivný dovětek. Mimo něj to je ale zatraceně napínavá a atmosférická detektivka, v níž není nouze o nečekané scenáristické kličky a pár dusnější scén. Ellen Barkin ty nevyzpytatelné dračice měla hrát víc...

Most do země Terabithia (2007)

Chytré filmy pro děti nevymřely. Jen po nich musíte pátrat i tam, kde byste je nečekali. Co se totiž maskuje jako další hloupá fantasy, může být příběh o obyčejném kamarádství se srdcem větším než celá Středozem.

Most špiónů (2015)

Spielbergovský crowd pleaser par excellence. Je v tom špetka Capry, špetka Jako zabít ptáčka a uteklo to jako voda, takže za mě obrovská spokojenost.

MovieZone Live Speciál (2018) (pořad)

Tak jako nemůžu bejt všude, musím vám stačit v MovieZone Live!

Mrakodrap (2018)

Mrakodrap byl od začátku popcornovou objednávkou na míru. Na jedné straně máte americké filmaře, americkou hvězdu a americké vyprávěcí postupy, na druhé pak čínské lokace, čínské peníze a čínskou hereckou podporu. Rozum říká, že by to skoro automaticky mělo dopadnout hrozně. Rock si ale svoji novinku ohlídal natolik dobře, že plní zadání v každém ohledu a jedná se o svižný katastrofický biják pro celou rodinu. Ano, buďte připraveni na tunu klišé a přibližně nula překvapení. Řemeslně ale Mrakodrap šlape úplně v klidu a přesně víte, kdy bude americké (nebo čínské) publikum nadšeně tleskat. Pro někoho je to celé automaticky špatně a samozřejmě nečekejte žánrový zázrak. Touhu po spotřebním napínáku tu ale s klidem ukojíte, a navíc vás možná potěší, že je Neve Campbell zase jednou docela cool. (6/10)

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Moc hezká teen komiksovka, kterou na 4* hvězdy vytahuje první a poslední díl. Režiséry třetích Mizerů to očividně bavilo, tak snad bude podobně fajn i jejich Batgirl. P.S. Kdo čeká, že bude pohádka o čtrnáctileté holce akční nářez z ranku Kapitána Ameriky 2, ten samozřejmě spláče nad výdělkem :)

Mumie (2017)

Kdyby takhle nějak dopadlo Uncharted, vůbec bych se nezlobil. Mumie k němu má na začátku docela blízko, pak ale sympaticky uteče k dobrodružnému hororu a už v tomhle žánru (naštěstí) zůstane. Z Alexe Kurtzmana se vyklubal překvapivě dobrý řemeslník, který z PG-13kového ratingu vážně ždíme maximum. Mumie je tak působivá, napínavá i vcelku svižná, přičemž servíruje jednu dobrou akční scénu za druhou. Možná to chtělo víc momentů, které by šlo vypíchnout, a vůbec bych se nezlobil, kdyby se vystříhal Cruiseův vtipkující kámoš. I v téhle podobě se ale jedná o poctivou blockbusterovou jízdu, které rozhodně přeju finanční úspěch. (7/10)

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Po druhém zhlédnutí musím s hodnocením klesnout, protože ani originální znění to nezachraňuje a už to nikdy nechci vidět. Tohle vážně není Mumie 3, ale spíš nějaký trapný spin-off prvních dvou dílů, ve kterém zůstali O'Connell s Jonathanem a Cohen na něj dostal zatraceně moc peněz. Stejně to určitě natočil jenom proto, aby si na konci zatančil s tou brunetou :) 5/10