Star Trek: Klec (1965) (TV film)

Spoustu papundeklových kulis a zoufalou akci tu vyvažuje zajímavý příběh a Hunterovo charisma, takže to jako svoje první setkání se starým Trekem hodnotím nadmíru pozitivně.

Jindřich V. (1989)

Výborný historický film. Slavný projev před bitvou nemá chybu, ale u mě vedou rozverné námluvy, kde musí Branagh ukázat tu zábavnější Jindřichovu stránku, což vážně stojí za to. "Mám se zeptat sousedů"? :-)

Santa má bráchu (2007)

Neuvěřitelná sázka na jistotu se sympatickými herci a koňskou dávkou vánoční atmosféry, která průměrný scénář doslova dovláčí ke šťastnému konci. Dobkin se musí sakra ohánět, aby se mu to nerozpadlo pod rukama a kolem půlky film dře dno (taneční lekce), jenže hláškujícího Vince Vaughna jen tak něco nezastaví. Klasika z toho zřejmě nebude, jako příjemný snímek na prosincové odpoledne to však funguje na jedničku.

Labyrint lží (2008)

Jako by se Ridley po akci s vrtulníky mrknul do scénáře, zjistil, že ho čeká jen další hodina a půl okecávání, a tak si vzal dovolenou s tím, ať to dotočí bez něj. Labyrint lží se může chlubit neselhávajícími hereckými hvězdami a velice slušným technickým zpracováním, ale zajímavý příběh z něj za boha nevydojíte. Celý film tak nějak běží na neutrál a hustí do vás poučky o tom, že bojovat s terorismem je vážně fuška a ani ti dobří proto nemůžou vždy hrát úplně čistě atd., ale pokud už jste pár filmů na podobné téma viděli (namátkou Syriana nebo Království), nemůže vás nic z toho překvapit. Navíc se nikdy nedostanete postavám pod kůži a časem vás začne štvát, jak nelogicky se občas chovají (upřímně říkám, že jsem měl u jednoho ze závěrečných zvratů osypky z toho, jaká je to pitomost). Za zmíňku tak stojí maximálně Mark Strong, který si pro sebe spolehlivě krade každou scénu, v níž se objeví, a dodává do filmu i zásadní element napětí. Vždycky jsem se nemohl dočkat toho, v jak luxusním kvádru se objeví příště :-) Nakonec tedy průměr a vzhledem k tvůrčímu týmu dost promarněná šance. 6/10 P.S. To skákání z lokace do lokace každých patnáct minut je pomalu otravnější než přetáčení děje u Úhlu pohledu. Jestli to měl být pokus o "reklamu na cestovku", tak selhal. Stejně jsem měl pocit, že se to všechno mohlo točit na ploše pár bloků...

Ženy (2008)

Ženy ten film asi braly moc vážně a čekají to samé od nás. Nebojte se, my víme, že jste ve skutečnosti úúúplně jiné ;) Jako příslušník "nepřátelského pohlaví" musím říct, že jsem nedostal nic míň než příjemnou komedii, ve které mi muži ani nechyběli a divil jsem se, že krom Evy Mendes bych žádnou z hrdinek do pěti minut nezabil. Upřímně jsem to čekal mnohem horší, takže palec opatrně nahoru.

Riskantní podnik (1983)

Aneb jak Tomík párkrát vojel Rebeccu De Morney, vydělal tunu peněz a zajistil si slušnou budoucnost. 80's pohodička se slušnou erotikou a legendární taneční scénou ve spodním prádle. Sometimes you just gotta say, "What the f*ck, make your move."

Quantum of Solace (2008)

Jako bondovka/akční pecka je to prohra, ale v ostatních ohledech je Quantum celkem zajímavé. Forster spolehlivě zabil většinu velkých akčních scén (snad jen ta poslední je fajn), které jsou buď naprosto zbytečné nebo tak blbě sestříhané, že skoro netušíte, která bije, ale paradoxně si počíná dobře v momentech, kdy má Bond projevit nebo naopak neprojevit emoce. Je vážně divné, když jsou neakční scény v bondovce daleko zajímavější než ty akční a Forster tak Quantum zachraňuje v místech, kde by možná zase selhali jiní. Obhájit existenci tohohle dovětku Casina se mu přesto nepodařilo a hodně mě mrzí, že závěr opět není tak úplně uzavřený, tudíž se Bond nejspíš dočká trilogie o svém zrodu. Přitom na to bohatě stačilo Casino... Snad už příště dojde na tu slíbenou popkornovou zábavu, protože když vám v závěru filmu záleží víc na Olince než na Bondovi, něco je prostě špatně. 7/10 (Abych nezapomněl, druhá projekce nic nenapravila. Naopak se prohloubily moje výtky a nemám potřebu ten film vidět znovu.)

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Jednička je utahaná nuda, ve který rulujou akorát tučňáci a Morris, ale dvojka je na tom překvapivě líp. Díky nárůstu počtu dějových linek se nestihnete nudit, protože se pořád něco děje, ultimátní gagy by se tu našly taky ("nečekaně" je mají většinou na svědomí tučňáci nebo Morris...), animace konečně nestojí za houby a i ta hudba je fajn, přestože Zimmer vykradl snad všechno od Lawrence z Arábie po Transformers. Druhý Madagaskar je tak ideální zábavou pro celou rodinu, která v sobě skrývá i špetku guilty potenciálu pro ostatní, protože jakmile se přenesete přes to neustálé dávkování životních mouder, zbyde vám fajn průměr, jenž bych si někdy v budoucnu možná neodmítl oživit. Teda jestli do té doby neonemocním a nebudu muset jít umřít do jámy... :-)