Zpátky do ringu (2013)

Místy docela vtipná (Arkin!), ale jinak bolestivě nakašírovaná důchodcovská sešlost, ve které si všichni odpouštějí megahříchy skoro na potkání, protože... mají blbou paměť či co?

Zrodila se hvězda (2018)

Za mě je Zrodila se hvězda jedním z nejlepších filmů roku. A vůbec by mi nevadilo, kdyby z toho byla kupa Oscarů, protože tu všichni jedou na 120%. Ano, v jádru jde o klasickou story o vzestupu, pádu, lásce, rodině a tak dále. Cooper tu ale prodává jedno životní moudro za druhým a inscenuje kolem nich intenzivní hudební nádheru, v níž šlape všechno od romantiky až po osudovost. Stejně jako ostatní nechápu, kde se v něm ten filmařský talent vzal. Jsem za něj ale moc rád, jelikož nám přinesl nefalšovaný doják, který bych z fleku zařadil po bok Sing Street a Na pokraji slávy.

Zrodila se hvězda (1954)

Neuvěřitelný comeback Judy Garland a další perfektní role Jamese Masona. Zrodila se hvězda je komplexním a krásně vyváženým pohledem na zákulisí hollywoodského byznysu, ale fór je v tom, že až ve druhém plánu. Do popředí totiž Cukor tlačí svoje dva hrdiny a snaží se člověku dokázat, že zrození hvězdy je sice velkou životní výhrou, ale tady to všechno teprve začíná. Pozvolna plynoucí cestu k neodvratnému konci často odlehčuje povedenými hudebními čísly (předváděčka v obýváku je famózní), a přestože jsou ty tři hodiny vážně hodně, už kvůli hereckým výkonům ústřední dvojky stojí za to tenhle film vidět. Jsem 29. hodnotící na čsfd? Trestuhodně přehlížený film.

Zrod komiksových superhrdinů (2010)

Zatraceně výživná podívaná, zasazení comicsů do historickýho kontextu posledních sedmi dekád nemá chybu. Škoda, že to nemůže mít pokračování... P.S.: Právě probíhající restart kompletního DC vesmíru mě teď zajímá mnohem víc.

Zvon, kniha a svíčka (1958)

Celou dobu jsem měl pocit, že Quine prostě neumí z herců vyždímat tak špičkové výkony, jakých jsou schopni. Jimmy Stewart tu jen divně valí bulvy, Kim Novak využívá tak polovinu svého sex-appealu a Jack Lemmon se buď divně kření nebo hypnoticky řeže do bonga. Přitom je tu tak krásná závěrečná pointa, díky které bych tenhle film klidně odsoudil k remaku...

Železná srdce (2014)

Intenzivní válečná fašírka, která kupodivu nestíhá nudit. Takže ani moc nevadí, že místo "něčeho víc" dorazilo akorát cheesy citování Bible. (7/10)

Želvy Ninja (2007)

Počítačové želvy mají dynamiku, neotravují na plátně dlouho a nehrnou se ze své škatulky jednoduchých báchorek pro kluky nižšího věku. To všechno je dobře, a proto je lze označit za neškodnou klukovinu, která ve vás probudí trochu nostaligie a zase odkráčí do zapomnění. Buďme za tenhle výsledek rádi.

Ženy (2008)

Ženy ten film asi braly moc vážně a čekají to samé od nás. Nebojte se, my víme, že jste ve skutečnosti úúúplně jiné ;) Jako příslušník "nepřátelského pohlaví" musím říct, že jsem nedostal nic míň než příjemnou komedii, ve které mi muži ani nechyběli a divil jsem se, že krom Evy Mendes bych žádnou z hrdinek do pěti minut nezabil. Upřímně jsem to čekal mnohem horší, takže palec opatrně nahoru.

Ženy v balíku (2008)

Remake britského televizního filmu (!!!) se v rukou amíků zvrhnul přesně v to, co byste podle traileru čekali. Pekelná herecká trojka Keaton - Latifah - Holmes křepčí na postelích, tančí s vysavači a řeší dlouholetou sexuální abstinenci, přičemž stihne opakovaně vykrádat skartovnu peněz, ve které pracuje. Že to je podívaná jen pro otrlejší povahy snad nemusím zdůrazňovat.