Boj (2007)

Chtěl jsem dát dvě, ale ten konec je prostě moc :(

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Bolt je awesome, křeček je beyond awesome a celej tenhle film je... něco ve stylu totally awesome. Nejlepší animák poslední doby.

Bosé nohy v parku (1967)

Kéž by byla druhá polovina stejně geniální jako ta první. Scénář Neila Simona je (jako vždy) prosycený vynikajícími hláškami a Gene Saks už ve svém debutu perfektně pracuje s premisou "jedna místnost a pár mluvících lidí v ní", aby rok na to přivedl na svět můj oblíbený Podivný pár. Je proto velká škoda, že se v "nohách" postupem času potýká s čím dál tím méně živnou půdou a Redford vedle nezastavitelné Jane Fondy hraje druhé housle. Určitě to není remake nějakého ztraceného filmu s Carym a Katharine?

Bourák (1993)

Absolutní srdcovka.

Bourneovo ultimátum (2007)

Jason se vrací v plné síle a znovu dokazuje, že Bond by se musel hodně ohánět, aby z něj po jejich střetu něco zbylo. Greengrass si konečně našel zlatou střední cestu ve svém mávání kamerou a dopřává nám akci, která je přiměřeně futuristická i přiměřeně old-school. V tom všem běhá mlčenlivý Damon, který znovu perfektně ztvárnil agenta bez minulosti, jenž kombinuje svou nesnesitelnou touhu po informacích s užitím chladné logiky a mlácením najatých zabijáků nejbližší literaturou. Jediný akční hrdina, který k tomu, aby byl zatraceně cool, nemusí hláškovat. Musí jen být na plátně.

Bourneův odkaz (2012)

Inu, jestli chcete do kina na akčňák ve stylu předchozí trilogie, zůstaňte radši doma. Gilroy natočil svoji klasickou konverzačku, jejímž hlavním úkolem je ukázat prostředníček jak Greengrassovi, tak fajn zakončení předchozí trilogie. Nechápu, proč mu Universal tenhle plán schválil, ale tak teda dobře. Nová tvář značky vypadá tak, že se příběh půl filmu roztahuje do šířky, aby se pak dva lidi, na kterejch vás nezáleží, dali na nezáživnej neakční úprk. Gilroy mezitím vytahuje laciný berličky, který "starej Bourne" šikovně ignoroval (levelování agentů, magický pilulky... wtf?), zbytečně flashbackuje, aby vytvořil vůbec nějaký vazby mezi postavama, a vehementně zůstává u dialogů... aby pak přeci jenom musel cuknout, chvilku akčně řádit a celý to rychle utnout. A to s tím, že vlastně dělal akorát dvouhodinovej build up pro další díl/y, kde se teda snad konečně začnou v CIA hejbat ledy. Je to dost bolestivý, chvílema až směšný a má to zhruba dvě cool scény, což je na dvě a čtvrt hodiny fakt málo. Zkuste zahodit očekávání typu "jdu na Rennera rubajícího lidi" a připravte se na slušnou konverzačku, která končí hodně daleko před cílem, a třeba vám to sedne. Jinak nevím... (5/10)

Boží zápasník (2006)

Spojení nejšílenějšího komika s nejšílenějším režísérem by přece mělo dopadnou šíleně skvěle! Kdepak, šeď a nuda.

Božský Evan (2007)

Návrat ke klasickým rodinným filmům devadesátých let. Jenom totálně nestrategický z finančního hlediska :) Kdo čeká naprostou ptákovinu, bude mile překvapen.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Naprosto jedinečné dílo a pro mě nejlepší seriál vůbec (promiň, Hawkeye). Buffy není o mlácení upírů a démonů, je o jednoduché věci - o dospívání. A ve zpracování tohohle tématu ji těžko někdy něco překoná. Velká škoda, že to u nás ví jen hrstka lidí.