Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Film ,ktorý patrí do kategórie filmy po výdatnom obede kedy ešte žalúdok trávi jedlo a myseľ nepracuje na 100%.Favreau prakticky na začiatku svojej kariéry tak nemožno očakávať nič veľké.Veková kategória by mala ostať max. 13 rokov pretože pre staršie ročníky sa tých 97 minút zdá skutočne veľa.

Zrození Planety opic (2011)

Zrodenie planéty opíc podľa Wyatta dosahuje najvyššiu kvalitu a to po všetkých stránkach, ktoré nám môže film ponúknuť. Skvelý chytľavý príbeh ktorý diváka uchváti od prvej minúty, kvalitný výkon Jamesa Franca ktorý vládol prvej časti filmu ďalej to prebral Caesar.Tu je vidieť ,že netreba zbytočne megalitický rozpočet na akčné sci-fi s výbornými efektami ale treba výborný nápad a skvelý tím s rozumom.A nakoniec veta po ktorej mi prešli po tele zimomriavky "Caesar je doma".100%

Tenkrát v Americe (1984)

Sergio Leone v poslednom filme svojho života vytvoril nezabudnuteľné filmové dielo,ktoré sa môže s kľudom vyrovnať Coppolovmu Godfatherovi a v niektorých častiach ho aj prevýši.Skvostné,brilantné prepracovanie každého detailu tohto filmu a tá hudba to je balzám na dušu.100%

Jánošík - Pravdivá historie (2009) odpad!

Jánošík-pravdivá história alebo ako vyhodiť peniaze a zničiť legendu Jánošíka.Film bez pointy a kopou vymyslených vecí ktoré úplne odchádzajú od zmyslu Jánošíka.Čakal som zbíjanie bohatých ale to sa objavilo max 2-krát a to tiež ako keby nevedeli čo spraviť s kamerou.Takto to dopadne keď Slovenskú legendu natočia dve poľské režisérky, ktoré možno niečo načítali o Jánošíkovi v knihách no nevedeli kto a čo bol a úplne zničili Slovenského zbojníckeho kráľa.Kto si chce pozrieť skutočného Jánošíka tak Jánošík z roku 1935 s Paľom Bielikom.

Pařba v Bangkoku (2011)

Hangover Part ll nesklamal ale ani neprekvapil ničím novým.Tá istá situácia len s kozmetickými zmenami a zmenou mesta a štátu v ktorom sa to všetko odohráva.Priaznivcov dobrej zábavy určite nesklame práve naopak veľmi poteší avšak od tretieho dielu očakávam viac a to asi mnohý.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Príjemný 3D animák síce bez veľkého príbehu ale s kopou vtipných momentov ktoré nesklamali.

Zelená míle (1999)

Filmový diamant ktorý sa odohráva vo väzeňskom prostredí na ,ktoré je Frank Darabont majster v obore.Fantastické herecké predstavenie od hercov na placi ale aj ľudí za kamerou.M.C.Duncan bezpochyby v najlepšej úlohe svojho života ktorá mu prakticky otvorila dvere do sveta filmu.Smutný záver ale bez toho by to nebol jeden z najobľúbenejších a najdojemnejších filmov aké kedy uzreli svetlo sveta.

Bratislavafilm (2009)

Odraz Slovenskej filmovej tvorby ktorej produkcia je na bode nula.Niektoré postavy celkom dobré ale niektoré sa tam ani objaviť nemali ako teplý Banán z Mafstory.30%

Captain America: První Avenger (2011)

Captain America skonštruovaný na jednoduchom príbehu bez väčších odbočiek od hlavnej pointy.Chris Evans celkom ujde no čakal som viacej akcie na to že to je legenda medzi komiksovými postavami.Viacej súbojov by asi neuškodilo ale čo už.Bezpochyby ma najviac dostal záver tohto filmu, po ktorom som ostal trošku mimo.70%