• Thriller

Zombie Women of Satan (2009)

Ďalší splašok oblečený do "cool " názvu. Pripísala by som to americkej produkcii , lebo UK Mi k tomu nesedí. Viac slov neminiem - šetrím si klávesnicu....

Resurrecting the Street Walker (2009)

Sympaticky spracovaná snaha mladého režiséra doraziť jeden filmový ( horrorový ) rest. Autenticky nasnímané , s perfektnou voľbou hlavného predstaviteľa a celkový dojem zo snímku Mi nedáva inú možnosť - len upnúť 3ku.

Nedívej se nahoru (2009)

X-krát spracovaná téma rómskeho "počarovania " v ktorom je možné skoro všetko , vrátane zmŕtvychvstatnia , prevtelenia , či folklórneho špiritizmu - celé to vyvolané stádovitým vidieckym " zavrhnutím " - tak to je téma potencionálne hodná spracovania skúseným rejžom . No na vymaľovanie peripetií režiséra , ktorý celú tu kalváriu postupného zbavovania sa zmyslov a smrteľných náhod počas filmovania takejto témy, chce vrhnúť na plátno ...to potrebuje viac talentu , akým disponoval Fruit. Špekulatívna účasť Eliho , dávala nádej na prízemne krvavé spracovanie , zbavené režisérskych ambícií. Nestalo sa. Ja som sa ale nenudila , spracovanie Mi pripadalo filmovo umiernené a celkový dojem Mi spríjemnil večer. Seriózna 3ka.

Počátek (2010)

Nemôžem si pomôcť...užívateľ Cervenak to zase vystihol do posledného interpunkčného znamienka ! ( bola som síce do kina unesená ... ale rada a nadmieru spokojná ). Ďalšie filozofické úvahy sú úplne zbytočné.

2001 maniaků: Pole vřískotu (2010)

Priblblý vidiecky vegáč , sfilmovaný akoby v cirkusantskom šapito , v ktorom to nemá v hlave usporiadané ani jedna z postáv. Množstvo zbytočných scén , ktoré nemajú s námetom nič spoločné , filmu len ublížili. Ak by sa celá ta maškaráda niesla v rytme záverečnej 20-minútovky - bolo by to fayn. No pre Mňa je to aj tak v poho. A BILL JE COOL ! ( napadlo Mi , ako by si s touto témou - ako bokovkou , alebo hoci len ako producent - parádne poradil R. Zombie ) Pred titulkové scény dávajú jasne najavo , ako asi vážne bol celý ten film myslený - takže zbytočná panika.

Konkuríto (2004)

...no netuším , čo je na tomto snímku " HUDOBNÉ "...pretože sa jedná údajne o skutočný príbeh , v ktorom pár vyšinutých násť-ročných dementov, ktorí po viac ako mesiac trvajúcom znásilňovaní doslova ubije ( ! ) k smrti náhodne na ulici odchytenú 17-ročnú dievčinu. Pre krajinu pôvodu určite vďačná téma , aj náznaku motivácii chovania sa blbečkov bol vyhradený dostatočný priestor , aby divák vedel , kde sa im to v hlave pokazilo. Celý pokus o autentičnosť však pochoval nezvládnutý a smiešne poetický záver. Mám pocit , že podobné " udalosti " sú často v rôznych formách spracovávané v 10kach filmov s japonskou pečiatkou. Podpriemerne spracovaná J-nechutnosť.

Cactus (2008)

Ničím výnimočná road movie s 2ma chlapíkmi v jednom aute , z toho je jeden naštartovaný na odstrel tým druhým a keď si to celé vo vysušených hlavách zrovnajú - je neskoro - celé to totiž zmení nechcene odrovnaný kamionista. Je to síce podplachtová TV...no Ja mám proste Austráliu rada. Inak - páči sa Mi to vyrovnávanie si účtov v Austrálskych pustatinách - pár slušných príkladov už bolo...

Zlá půlnoc (1989)

Námet , nadýchaný v preplnenom a zadymenom trestaneckom bufete , o dvoch bratoch , ktrorí si cestu na slobodu skrátia cirkusantsky - smiešne sadistickým vystúpením, vo vyžehlenej rodinke. GOOD & BAD Bros. Bystrejší a brutálnejší / blbší a na diaľkové ovládanie. Žiadne prekvapenie , žiaden nápad..neschopné použitia ani na tie roky , kde bola konkurencia pomerne slušná. Záver predpovedá suchotu nasledujúcich rokov ( samozrejme filmov podobnej značky) S priateľmi to zakecať pizzou - sa pre zábavu dá , no osamote - vypínačka.

Fear Island (2009) (TV film)

Neexist , že filmy toho typu schladia tieto letné horúčavy...som úprimne unavená z podobných ( už prehodnotím názov tohto trendu filmovej zábavy ) kotrmelcov. Je tu ostrov , je tu partia , snaživý , ale nezaujímavý cast , no a tajomstvo , prečo to naokolo všetko spolu s divákom " kape ". Následne to celé vykecávať vyšetrovateľovi , ktorý nechápe až do záverečných tituliek. Okopírovaný záver tomu dáva nechutne kyslú čerešničku , na teplom roztopenú tortu s už aj tak kyslou príchuťou. V tomto prípade by už asi nepomohlo nič....Týmto som zrolovala aj okopírovanú kópiu zo skopírovanej kópie " DEVIL WITHIN " (2010 ).

Srbský film (2010)

Áno je to úchylné , zvrátené , brutálne a v niektorých momentoch Mi napadlo , že Spasojevic bol mimoriadne aktívnym účastníkom nie tak starého vojnového konfliktu. Na 4ku sa to doťahuje vďaka neuveriteľnému nasadeniu celého filmového štábu a nadštardatným FX . Vadilo Mi ale to " domácke prostredie " a tiež skoro výhradne interiérové spracovanie - aj keď takáto téma sa asi ani inak spracovať nedá , no rusi dnes už dokážu urobiť z Kremľa " 3 VEŽE " . Clonil Mi však hlavne ten silne sexuálny námet. Presunúť to celé hoc do slasheru , alebo do vojnového filmu ( tam by ani to domácke prostredie nevadilo) - bola by to pecka. Na 5ku Mi to nestačí.Ostávam verná dievčatám z " Martyrs " aj keď je to úplne o inom a ten sa pritom ani neoznačoval za horror. Každopádne výrazná iskra nádeje z novej destinácie , kde sa dúfajme podobné kúsky ešte vystrelia.