W.I.T.C.H. (2004) (seriál)

Á tak proč by ne, že... je to ale velice osobité pojetí čarodějnic. Myslím, že kdyby seriálu (tedy i samotným komixovým postavičkám) dali jiný název, tak by se vůbec nic nestalo. Jinak graficky je to velice hezky zpracováno, děj zajímavý a svižný s logickým uvažováním.

Tajemství tety Eleanory (2009)

Tahle pohádka mi připomněla nějaký příběh, ale nemůžu si vzpomenout jaký. Každopádně pěkný, plynulý děj kazí samotná animace.

Fantom opery (2011) (divadelní záznam)

Jako vždycky úchvatné. Člověk prostě neustále musí žasnout, co všechno se dá na jevišti vytvořit. Ovšem i tady se najdou takové nedostatky, které nedokázaly vzbudit ty pocity, které mám při sledování filmu. Některé výstupy Christiny a Fantoma, Carlotta u které jsem si nebyla jistá jestli má být víc ustrašená nebo arogantní, nesourodá dvojice Firmina a Andrého, poslední záběr na Meg s nalezenou maskou... Výrazně mě ale zklamala píseň PrimaDonny, tam jsem očekávala něco víc nebo Maškarní bál, který byl alespoň zakončen bravurním výstupem Fantoma v nádherném kostýmu smrti, to předčilo i filmové zpracování. Pro mě zůstane nejlepším fantomem Gerard Butler, protože tahle role pro něj byla velmi zásadní, v žádný jiný se neukázal jako přitažlivý nebo půvabný (ač je to fantom a měl by nahánět strach). Naopak zde jsou skvostná všechna vystoupení Raoula v podání Hadley Frasera. Celkový dojem je fantastický.

Jak vyženit z pekla štěstí (1997) (TV film)

Děj je velice jednoduchý, zaujalo mě jen herecké obsazení, které bych vůbec nečekala.

Howlův kráčející hrad (2004)

Film se mi moc líbí. Četla jsem i knihu, podle které je natočen film a dost mě překvapilo jak moc se filmové zpracování liší od knižní tvorby. Většinou se film drží své předlohy, ale v tomto případě si Hayao Miyazaki vytvořil svou vlastní osnovu, kde mohl předvést propracovanost své animace.

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

Kdyby tam nebyl ten umělý smích, lidé by ani nevěděli, kdy se mají zasmát

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Tohle je nejlepší český muzikál, jehož skladby jsou doslova nezapomenutelné. Bohužel verze z roku 2009 je pro mě velikým zklamáním v porovnání s touhle starší verzí muzikálu. Samozřejmě jsem počítala s jiným obsazením, ale to že vypustily některé skladby je pro mě zklamáním. Jediné, co bych mohla ještě vytknout je počítačová animace. Ten netopýr byl otřesný, ale na tehdejší dobu to chápu, je to zastaralá 3D tvorba :o). Ovšem nechápu proč ho tam vlastně cpali, mohli vymyslet něco úplně jiného.

Druhý život (2011) (seriál) odpad!

Bože další telenovela... to snad byla lepší Esmeralda ;oP nebo Dallas? Kam se to hrabe na českou Ulici, tam aspoň herci vypadají jako lidi. Opravdu nechápu, kde se na takovýhle seriály berou nápady.

Kulihrášek a zakletá princezna (1995) (TV film)

Už můžeme jen obdivovat dobře provedené postavy kulihráška nebo čaroděje, dnes kdy se hodně využívá počítačová animace.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Král všech komedií, Carlo Goldoni je opravdový umělec. Musím pochválit i bravurní obsazení, tohle je nezapomenutelná role Miroslava Donutila.