Bábovky (2020)

Klasická česká tvorba bez fantazie, ale zato hezky plochá. Film nepřekvapil, opět řeší mezilidské vztahy. A poučení na závěr: pokud si uvědomíme, co vlastně chceme a budeme mít štěstí (prachatý lidi, podnikání za hubičku, vyhazov z práce, trotl co chce živit 2 rodiny...), můžeme vést krásný život. Nemohu porovnat s knihou, na to mám moc dobrý vkus.

Výbušnej koktejl (2021) odpad!

Další film, na který si zítra už nevzpomenu. Vznikl jen aby naplnil feministicky ganderové normy. Že je Karen Gillian dobrá víme z Doctora Who, Strážců galaxie nebo Jumanji. A že Chloe Coleman je nadějná mladá herečka jsme poznali z Kamarád špion. Toto osazení jim neuškodilo, ale ani jim nepomohlo.

Batman (2022)

Co? Farrel Tučnákem? Šokující! Obsazení mě moc nepotěšilo. A zpracováním se mi líbí Burtonovi Batmanové. I Hádankář se mi líbí víc Jim Carrey. Celková vizuální stránka filmu je unylá a nezajímavá.

Svatba upírů (1993)

Je plno filmů, které jsou žánrovým mixem. A co, že to není horor nebo velice originální námět? Tento film je jeden z mála českých filmů, které mají svou hodnotu: obsazení je bravurní, záběry jsou nádherné, soundtrack jednoduchý a vkusný. Čím více filmů se dnes točí, tím víc se mi tyto filmy líbí.

Vládce prokletých přání (1997)

Klasika speciálních efektů. Moc vás nevystraší, ale nestačíte žasnout nad fantazii tvůrců. Hodně připomíná Noční můru z Elm street.

Náves (2006) (seriál)

Nejdřív mě na seriálu zaujal soundtrack Petra Hapky a jeho titulková píseň. Pak mě zaujalo obsazení, které je na takový seriál až moc kvalitní. A nakonec mě zaujaly naivní, laskavé příběhy samy o sobě. Báby mi lezou na nervy.

Freddy versus Jason (2003) odpad!

Tohle bylo myšleno vážně jako horor? Jediné co tu bylo dobré byl Robert Englund. Trapný sexistycký humor. Nebýt nahatý prsatice v úvodu, tak by mnoho chlapů film ani nedokoukali.

Lev s bílou hřívou (1986)

Co si myslet o člověku, který si sám o sobě myslí jak ho všichni mají rádi. Na rozdíl od Dvořáka, od kterého si snad každý vybaví nějakou melodii, se Janáček příliš do všeobecného podvědomí nezapsal. Připadá mi, že film představuje skladatele z povolání nikoliv z talentu. Přesto nechci ubírat na jeho kvalitách, kteří ocení milovníci klasiky.

The Craft: Mladé čarodějky (2020)

Nebylo to tak moc špatný. Viděla jsem původní film a zatímco starší verze byla více temná a holky byly sobecké, mladé čarodějky jsou pravý opak. No musíme se smířit s tím, že žijeme v době, kdy každý může být čímkoliv. Potěšil mě závěr, kdy se objevila Fairuza Balk, která je pro mě zajímavou a neokoukanou herečkou.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Postupně se ve filmu odhaluje celý příběh o Grindelwaldovi a Brumbalovi zaonačený do volebních intrik magického světa. Nevadí, že Mikkelsen hraje Gellerta, byl skvělý, ale že nepadne ani zmínka proč změnil vizáž? Ve filmu není ani jedna magická formule, ale stejně zanechává v divákovi kouzlo naděje, že i v nejposlednější chvíli může uniknout. Oceňuji soundtrack spojující svět Harryho Pottra s Fantastickými zvířaty. Doufám, že uvidíme v dalším filmu mladého Voldemorta a Smrtijedy či Fénixův řád. Je jasné, že Ezra Miller si v dalším filmu už asi nezahraje.