Na nože (2019)

Tohle detektivka, kterou můžu.

Vzmuž se (2015)

Film mi kazily erotické přisprostlé poznámky a trapné skeče. Jinak by se mi romantický film líbil.

Pět přání k Vánocům (2019) (TV film)

Originální a jednoduchá vánoční romanťárna. Možná snaha napodobit Lásku nebeskou. Nesledujeme jen ústřední dvojici, ale i několik vedlejších postav, které ovlivní jedno malé přání. Člověk nepotřebuje hmotné dary, ale laskavost ve správnou chvíli - to je největším darem.

Přítel pod stromečkem (2004) (TV film)

Originální a v romanticko-vánočním žánru asi top. Přesto film ukazuje neschopnost některých lidí či společnosti. (Slečna si přeje přítele, protože její kamarádky mají taky kluky. - Něco mi tu nesedí. - Právnička se snaží dát dohromady rodinu na Vánoce. - Ono v jiný dny je to úplně jedno, že rodina nemůže být pohromadě.)

Vánoční duch (2010) (TV film)

A další Vánoční koleda v moderním pojetí a zasazená do žánru romanticko-vánočního. Dickens byl genius, když se dá tak dobře dojit. Jediné co se dá ohodnotit je výkon herců.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Konečně mladá česká tvorba, která zaujala svou jednoduchostí, ale rozhodně je to lepší než romantické komedie, které se poslední dobou točí, a postrádají vtip. Trochu mi to připomínalo Jedna ruka netleská apod. Tady někdo vykradl Hostel.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Skvělý jako kterákoliv jiná komiksárna. Sledování mi jen zkazil zvuk, protože jsem si omylem stáhla kinorip - proč ten hnus dávají na sdílení?

Princezna zakletá v čase (2020)

Jedna z nejlepších moderních pohádek, která se nemá za co stydět. Zpočátku jsem ji podezírala za přehnaně feministickou, ale jak už název napovídá hlavní hrdinkou je princezna. Byla jsem mile překvapena, že z Na Hromnice o den více a 50x a stále poprvé se dá vytáhnout ještě něco nového. Neobsahuje trapné scény a křečovité fórky. Nejspíš není určená pro nejmenší děti, ale spíš pro starší.

Čas (2021)

Jako mysteriozní film dobrý, ale rozhodně bych to nemohla označit jako horor. Shyamalan má lepší filmy. Mohu doporučit třeba horor the Visit.