• Western

Fontána (2006)

Nádherná hudba,vizuální bomba,skvělé herecké výkony,ale toť vše.Scénář na mne působil chaoticky, i ta jedna neustále se opakující pasáž, i konec,i střed a vlastně celý tento film.Po první projekci jsem byl moc rád,že mne tenkrát kamarád přesvědčil,abychom šli do kina raději na 300:Bitva u Thermopyl.Řekl jsem si,že na takovou blbost,už se dívat nebudu,ale přesto jsem podstoupil druhou projekci s odsupem času a řeknu vám,že jsem pochopil,oč v tomto filmu běží.Nic to ovšem nezměnilo na tom,že je to pouze zajímavá slátanina s hloubkou těch největších rozměrů.Umělecké dílo to bez pochyb je,ale mne bohužel neoslovilo i přesto,že mi utkvělo v paměti.Všem hodnotitelům s 5* se tedy omlouvám,pardon.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Ptáte se,proč dávám tomuto filmu 5 hvězd a patří k mým nejoblíbenějším?Je to prosté... film má jednoduchý děj a není potřeba u něj přemýšlet a je tam i správná špetka humoru.Člověk nemusí mít vysoké IQ,aby tento film pochopil a nemusí si nic domýšlet ani se trápit koncem a říkat si,co tím chtěl básník říct, jako je to třeba u filmů typu Fontána,Donnie Darko či Lost higway.Navíc tu hraje můj oblíbenec Mickey Rourke,který se tu prezentuje jako frajer a je vidět,že na to má.Druhým frajerem a švihákem a fešákem je Don Johnson,který mi zde dokázal,že fakt,že se podle něho určovala móda 80.let v Americe, je skutečně právoplatným faktem a nedílnou součástí dobové historie. Jak jsem již řekl,film je jednoduchý a v jednoduchosti je krása! "Harley,hoď po nich bouchačkou!"

Pollock (2000)

Ed Harris a jeho vydařený režijní debut je pro mne jasným důkazem,že dobří herci,kterým Ed bez pochyby je,mají na to,aby usedli na režijní křeslo.Samotné ztvárnění hlavní role, je fantastickým výkonem a je škoda,že nominaci na oscara za nejlepšího herce nevyhrál.Nejvíce jsem se pobavil a doslova válel smíchy u scén,ve kterých Pollock dává průnik svému vzteku,tj.scéna u oběda,když mu bratr sdělí,že bude pracovat pro armádu a dále scéna,kdy se po několika letech napije a jasně dává kameramanovi najevo,že mu jeho neustálé problémy( jednou mu dojde film, jindy je málo světla)už lezou na nervy a má jich až pokrk.Né že by to bylo vtipné,ale vtipné je to, jak skvěle je to zahrané.Ed se u toho musel fakt neskutečně bavit a chechtat a celý štáb s ním.Vím to,protože jsem také,kromě zpívání,studoval herectví, jako vedeljší obor,a při nácviku podobných scén,ve kterých se člověk dostává k nepříčetnosti,se vždycky celý tým baví.Scéna na kole- ha ho hi he hu houhau hahu... :-) Bravo,pane

Atentát v Ambassadoru (2006)

Vynikající herecké obsazení,kterému se podařilo vykreslit pozadí historické události.Méně známí mladíci zahráli dost slušně a velmi vtipně týpky,kteří se sjedou LSD.Emilio Estevez (můj oblíbenec,díky ztvárnění Billyho Kida ve filmech Mladé pušky a Mladé pušky 2) dokázal,že na křesle režiséra není náhodou,ba naopak.

Hoffa (1992)

Životopisný snímek od Dannyho a ještě s Jackem?Sakra proč né.Dost se zde mluví,ale má to šťávu od začátku až do konce.Výborná hudba.Dost mne uchvátila scéna se stávkou. Jack je ( jako obvykle) v hlavní roli,tj.v roli egoisty, jenž si jde tvrdě za svým cílem,fantastický.Film,který váš mozek nenechá odpočinout,neboť se u něho musí přemýšlet (takové já rád) a navíc vás částečně zasvětí do americké politiky a historie.

Donnie Darko (2001)

Nepopírám,že na tom filmu je něco zajímavého a lhal bych,kdybych řekl,že mne to nenutilo k zamyšlení,ale toť vše.2* za provedení a herectví.A příběh?Není na tom co chápat.Má to hloubku,ale pochybuji,že ji tady někdo zcela pochopil.Dvě hodiny se díváte a čekáte, jak to dopadne a výsledkem je: "domysli si sám". Jsou filmy,u kterých mi to nevadí,ale tady ano a hodně.Shlédnuto 2x.Taková oblíbenost i na imbd?Nic proti,ale mne se to netýká.Existují stovky mnohem lepších filmů!

Sedm statečných (1960)

Skvělé přestřelky,skvělí herci,skvělá hudba,skvělý příběh,tento western je prostě skvělý stříbrný skvost se sedmi statečnými-super Steve.Sedm samurajů se sombréry? Snad sen? Sem se Sturgesem :-)

Zneuctění (1964)

Vynikající Paul Newman v roli mexického desperáta,ten přízvuk a ta míra nasazení je ohromující.Není to klasický western,na který jsme zvyklí, je to spíše drama.Nejvíc jsem si užil tu delší rvačku mezi Paulem Newmanem a Laurencem Harveym.Pobíhají tam po place jak vzteklí psi s touhou se zamordovat,padají do vody,strkají se,honí se... trvá to snad čtvrt hodiny :-) Zkušené oko si všimne,že je tahle mela dělaná na jeden záběr. Zajímalo by mne,napokolikáté to natočili.Nejdelší rvačka na jeden záběr, jakou jsem kdy viděl.

Tenkrát na Západě (1968)

Nejlepší film,který Sergio Leone natočil.Mým jasným favoritem je Jason Robards. Jediné,co mi na tom trošku vadí je ta zdlouhavost některých scén,třeba to jak na sebe nekonečně civí Henry Fonda a Charles Bronson,než vytasej ty svý podělaný bouchačky.Každýmu je jasný, jak tenhle souboj skončí,už při první projekci.Jestli je to kvůli hudbě,tak to chápu, jenže tu už jsme předtím taky stokrát slyšeli.Přesto to na ubrání jedné hvězdy nestačí a byl bych blázen,kdybych to u tak nádherného díla udělal.Beze sporu jedno z neljepších děl v historii kinematografie.

Osvícení (1980)

Pro mne je Osvícení tím nejlepším filmem od Kubricka a nejlepším hororem vůbec.Výkon Jacka je až neuvěřitelně přesvědčivý a je to jeho nejlepší výkon(na roveň stavím výkon ve filmu Lepší už to nebude,ikdyž je to jiný žánr).Skvělá scéna prvního rozhovoru Jacka Torrence s Lloydem - Jack exceluje.Hudba umocňuje temnou atmosféru a vlastně má na ni skoro největší vliv.Výkony ostatních herců jsou též skvělé.Kamera,zvuk,konec příběhu záběrem na fotku a vůbec,kecám kraviny,místo toho,abych to šel znova shlédnout :-)