sankacoffee

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 15.11.2014  23:44
    Jak vycvičit draka 2 (2014)

Prázdné. Trapné. Předvídatelné. Ploché. Hloupé. Ubohé. Infantilní. - V každé scéně, v každém aspektu filmu. - Všechno špatně. Jsem z výsledku velmi smutný, zvlášť ohlédnu-li se po pětihvězdičkovém hodnocení prvního dílu. Škoda kvalitní práce animátorů na takovém plivanci do tváře.

• 11.11.2014  23:49
    Interstellar (2014)

Tenhle film si ode mně zaslouží serióznější komentář, než ty, na které v mém profilu už upadá prach. Potřebuji však čas. Není kam spěchat.

• 29.4.2014  23:05
    Studio 60 (TV seriál) (2006)

Seriál nám představí duo producent-scénárista navracející se zpět do věhlasné ale skomírající komediální show a svou brilantností jí mají pozvednout do výšin geniality, kde ještě nikdo nikdy nebyl. Bohužel tu chybí větší konflikt, kvůli kterému se o oba více zajímat, protože svým návratem už dosáhli svého a případný neúspěch má na svých zádech jejich šéfová Amanda Peet, která ve své roli nepůsobí moc věrohodně. Podobně je na tom "největší hvězda show" Sarah Paulson a bejvalka scénáristy Matta Perryho. Glorifikována jako komediální herecký génius, působí však prkenně, hloupě a imho asexuálně. Seriál sází na slovní přestřelky, kdy postavy na sebe jakoby ve spěchu rychle mluví o mnoha věcích najednou, ironicky, sarkasticky a s nápisem na čele "jsem chytrý a vím to". Jenomže takto mluví téměř všechny postavy, což ve výsledku působí uměle, chybí u nich logické odlišnosti. Samotný obsah show, tedy vtipné scénky jsou ve skutečnosti pouze trapné a ničemu také nepomáhá nikam jdoucí romantické tokání mezi Perrym a Paulsonovou, mezi nimiž je nulová chemie. Není se proč divit, že Studio 60 po první sezóně odpískali, bohudík další Sorkinovic dílka (Newsroom, Social Network, Moneyball) jsou minimálně o třídu až dvě lepší.

• 2.8.2013  17:44

Aneb jako homosexuálové došikanují malou dívenku až k sebevraždě. SPOILER! Ano, sebevraždě! Já bych ty homosexuály všechny zakázal. (že jsou lidi hlupáci a ignoranti jsem už dávno věděl, takže 20 minut nudy)

• 31.1.2013  16:39
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Dvě slova, papundekl a špatní herci. Dobře, byli to tři slova, když tedy nepočítáme to "a". No rozhodl jsem se tento komentář roztáhnout do větší délky, aby bylo vidět, že jsem viděl mnoho dílů a mám spoustu poznatků, které vám chci sdělit, i když to absolutně není pravda a jen hlupák se divá na věci, které ho nezajímají a okrádá se tím o drahocený čas. Já však do této skupiny lidí nepatřím, každopádně...jelikož si pravděpodobně přečtete jen první větu a podíváte se na hodnocení, tak snad dál číst nebudete a vyjde mi to. Sakra, co dál bych tak napsal. Ok, už to mám, napíšu recept na můj oblíbený koláč. Hloupost, zkusím něco více na úrovni...jop, zmrzlina a to přímo smažená. Pusťme se do toho. Na podložku potaženou alobalem naporcujeme zmrzlinu a necháme ji v mrazničce dobře promrznout. Do kastrůlku nalijeme 80ml vody, přidáme 100g cukru krystal a vaříme, až směs získá hustší konzistenci. Bílky a všechen zbylý cukr vyšleháme téměř dotuha. Cukrový rozvar odstavíme z plotny a za stálého šlehání ještě vroucí vléváme do bílků. Za stálého mícháni necháme vychladnout. Kopečky zmrzliny postupně vkládáme do bílkového sněhu a pomocí polévkových lžic je obalíme. Zmrzlinu ihned zprudka osmažíme v rozpáleném oleji. Dezert přelijeme karamelem, ozdobíme jahodami, mátou a servírujeme.

• 18.1.2013  13:34
    Higaši no eden (TV seriál) (2009)

Animované dráma pro nejmenší bez snahy vyhnout se klišé, budovat napětí nebo jen vykreslit postavy víc než jen primitivní figurky. Ohromný potenciál námětu zahozen, škoda, snad příště.

• 28.12.2012  22:06
    Podraz (1973)

Velice milé, sympatické a dobově kouzelné, leč zdálo by se trochu strohé. 4 palce a 1/2 malíčku nahoru.

• 14.12.2012  21:36
    Labyrint (1986)

Výprava, kostýmy a správná míra dekadence a nemohl jsem se jako malé dítě nezamilovat.

• 10.12.2012  13:10
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Ten, který Pokémony neviděl jako malý kluk/děvče nemůže objektivně hodnotit. Pak to dopadá, že kdejaký večerníček, který obsahově nedosahuje kvalit tohoto počinu je o desítky procent lépe hodnocen...je to hodně nefér. Pokémon je klasický produkt pro děti. Hlavní protagonista Ash z oblázkového města jde za svým snem dosáhnout úspěchu v lize, ve které bojují zvířátka jednoho trenéra, proti těm druhého. Pravidla jsou různá, pokémoni různí, mohou se trénovat, vyvíjet, měnit, chytat, pouštět, variací a možností je hodně, i když potenciál není zcela naplněn. Veškeré dění se podřizuje snaze o morální výchovu...prim tu tak hraje přátelství, obětování se, pokora, čest v té nejprimitivnější formě vstřebatelné i pro nejmenší. Napínavé dobrodružství je tímto způsobem sráženo, šablona "zlí vždy prohrají" nudí, taktika či strategie se v závěru promění na "hoď do ringu žlutou sithskou krysu, a ono to nějak dopadne". Dopadne to samozřejmě vítězstvím...když ne napoprvé, tak napodruhé. Ash nikdy nebude nejlepší, ale největší lucker, který se snad nikdy ničemu nenaučí, hlavní je přece, že rakeťáci letí ze scény a Pikaču je bezva kamarád. Klasický pokémon je jen dobrý seriál pro toho, na koho je mířen, nic víc, nic míň, ale elita ČSFD se bohužel zase předvedla.

• 2.12.2012  02:31

Nefungující, utahaný a hloupě napsaný. Všechny motivační nebo osudové monology či dialogy tak kurevs*y šustí papírem, že bych tomu, kdo je za ně zodpovědný, dal facana, až by se zaryl do země. Film, kde obsah zabíjí formu. Film, ve kterém Stewartová opět dokazuje, ne že neumí hrát, ale kvůli nedostatku výrazových prostředků toho vlastně ani nemůže být schopná. U toho jejího krutopřísného proslovu a potom i u bitvy ve stylu Johanky z Arku řízlém Vojínem Ryanem jsem se už opravdu smál. Chris Hemsworth asi dobře věděl, proč se filmem prochlastat.

• 30.11.2012  13:20
    Rebelka (2012)

Okouzlující hudba, vytříbený skotský dabing, přímočarý klasický děj, ale přesto zahřeje u srdce. Jednohubka, jak by se dalo říct, ale velice chutná. (na podobný snímek Jak vycvičit draka sice zdaleka nemá, ale co...)

• 30.11.2012  01:57

Tento snímek nám byl vybrán v rámci celoškolní návštěvy kina, už je tomu šest let zpět. Kdokoliv, kdo si tehdy chtěl promítání užít (/wave učitelky a učitelé ;) nás musel nenávidět, půlka sálu (cca 400 puberťáků) se proměnila na "štábní sitcomové publikum", a aspoň ze začátku si z tohoto díla dělalo nefalšovanou prdel 8-D. No jo, to byly časy...

• 30.11.2012  01:45

Suma sumárum. Filmu chybí konzistentnost, jako by byl tvořen jen ze samostatných k sobě poslepovaných a příliš strojených scén bez jakéhokoliv rozsahu. Dnes už si pamatuji jen rum v dřevěné noze a plný močový měchýř, který mi dělal společníka celou druhou polovinu snímku :-P

• 23.11.2012  04:07
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Tu úvodní melodii už nechci nikdy v životě slyšet, a nic z seriálu ani vidět.

• 21.11.2012  02:15
    Glee (TV seriál) (2009)

Protrpěl jsem první díl, u něhož jsem po chvíli dokázal přemýšlet jen nad tím, jak bych všechny, kteří pobíhají před kamerou, hodil do nějaké hry ala Saw a díval se jak se navzájem mordují. Muhehehe.

• 17.11.2012  19:00
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Venku je krásně, tak jsem se šel projít do parku pročistit si hlavu po minulé noci a potkal jsem tam Dylana. Chtěl se mnou mluvit, tak jsem mu řekl, že chci nejprve mluvit s Brandonem, který však mluvil s Kelly o Stevevovi. Steve to všechno pověděl právě Dylanovi a ten z toho byl v šoku. Co mám dělat? Musím to říct Donně, Brandon by mě nepochopil.

• 12.11.2012  23:33
    Akira (1988)

Animace na jedničku, dějová linka obstojná...snad v době (2012), kdy jsem to viděl už trochu provařená a nepřekvapí, ale nadčasová. Dokážu si ovšem představit to tóčo, vidět to v 88. bez jakýchkoliv podobných filmových zkušeností. Super.

• 11.11.2012  19:34
    Mechanický pomeranč (1971)

Je zcela jasné, co se Kubrick snaží sdělit a způsob jakým to dělá, je do jisté míry zajímavý...ale převratný? Och to ne, v detailech možná, ale celkově mě to zas tolik nebralo. Kubrick dle mého podceňuje sílu slova, a když se pak film snaží utáhnout jen v obrazech, tak se občas míjí v posouzení účinku na diváka. Obrazy genitálií všude možně? Vážně? Co tím chtěl básník asi říci? Mohl spoustu věcí, ale pokud tu svoji vizi nepředstaví trochu srozumitelněji, tak jednotlivé prvky působí příliš samoúčelně a nicneříkajícně. K samotnému ději s mírnými spoilery, který se mi moc nepozdával. Alex je recidivista, sexuální násilník a také vrah. To jaký je, z něj ovšem neudělala společnost, ta ho žádnými represivním tlaky nijak nenutí k jeho činům, ani rodiče, či cokoliv jiného. Neexistuje žádný podtext jeho chování, kvůli kterému bych ho mohl v druhé půlce filmu jakkoliv litovat. Nevím, jestli se o to skutečně Kubrick snaží, ale pokud ano, tak díky naprosté plochosti Alexova charakteru u mě selhává. Jeho fascinace Beethovenem je zde také bohužel jen samoúčelná. Alex, jež je ovládán velice zesílenými pudy, o ně po zákroku vědců přichází za účelem nekonfliktnosti ve společnosti, avšak tím ztrácí možnost bránit se a svobodu rozhodování, a to pro demokratickou společnost není přínosem. S tím nelze nesouhlasit, stejně jako kritiku oportunismu a snad pokrytectví. Každopádně omáčka okolo je mimo, navíc ten parchant si to zacházení od rodiny a okolí zasloužil, i když si člověk posteskne, proč se neměří všem stejným metrem, ale to je už život, no ne? Nemám co víc dodat, pro mě velice zbytečný film.

• 6.11.2012  14:25

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT VULGÁRNÍ VÝRAZY: Díval jsem se na to nemocen v horečkách 39°+ a myslel si, že pohodová nenáročná komedie, u které nemusím moc přemýšlet, bude to pravé. Nejen, že se mi udělalo ještě hůř, ale ještě mi během sledování dočasné kleslo IQ a nemohl jsem za boha přijít na to, jak se někomu taková hov*dina může líbit. "Čau, jsem Zohan a ošukám vše, co mi přijde do krámu, protože chlupatýho ho maj stařenky nejradši". Takové gagy jsou jen ta nejsmradlavější špička hnoje. Tak absurdně trapnou nucenou nevtipnou kopu sraček už nikdy nechci vidět. NIKDY! P.S. Sandlera mám rád a Chriqui je fakt kus :-P, takže u tohoto filmu fakt nejde o předpojatost.

• 3.11.2012  02:57

Začátek a konec skvělý, uprostřed jako by film vypadl Vraždám v Midsomeru...v podstatě o ničem.

• 31.10.2012  22:49
    Bar (TV pořad) (2006)

Líbil se mi ten bar. Jako myslím jen ten bar, ostatní bylo...nepopsatelně špatné...a už jsem bohudík skoro zapomněl jak moc, ale to prostředí baru vypadalo samo o sobě docela pěkně a hned jsem dostával slinu. Za to ten odpad nedám :)

• 30.10.2012  13:04
    Mary Poppins (1964)

Dick Van Dyke a jeho neslavný britský přízvuk ;-)

• 30.10.2012  13:01

Pro mě dokonalou první polovinu snímku sráží velice nekoherentní, nedotažená, zbytečně groteskní a veskrze bezemoční druhá polovina. Čekal jsem to horší, ale stálo za to, se na tento filmík podívat, škoda jen, že herci až na pár výjimek nemají co hrát.

• 28.10.2012  22:02
    Prometheus (2012)

Ridley splnil úkol na jedničku s hvězdičkou, scénáristovi ten jeho sežral pes a tak něco na rychlo sesmolil. David je krásně slizký, Elizabeth drsná samorodička a kapitán prďácký nihilista. Do toho mimozemské potvůrky s jedním nakrklým albínem, kterého David kdoví jak urazil. Příběh je solidní. OVŠEM! Je snad film od toho, abych si v něm vymyslel krutopřísná tajemství a pak jejich vysvětlení šplouchl divákovi do xichtu? NE! Nechejme ho upustit otěže představivosti a on si to domyslí lépe, než bychom dokázali my...a pak vám stejně vynadá, že vlastně vůbec nechtěl přemýšlet a ať jdou všichni Lindelofové třeba do háje. Já jsem byl ale nakonec spokojený. Nechci psa bít, takže ani hůl hledat nebudu.

• 28.10.2012  21:29

Často se při popisech nejnovějších filmů o milionáři v obleku netopýra setkávám s pojmem "temný". Avšak ona "temnost" Nolanového Batmana není v žádné temnosti...ten výraz je naprosto neodpovídající skutečnému stavu, ale v pseudo reálnosti. Snaží se vyhnout zaběhlým klišé filmů o hrdinech, jejichž výčet je nejlépe zachycen ve filmu Poslední akční hrdina. Takže se Bale v boji i ušpiní, zraní, během chvilky neuzdraví, dosahuje výkonů, odpovídající své fyzické zdatnosti a všemožně se film snaží vyvolat dojem civilnosti Batmana a méně pohádkovosti (tolik typické pro mnohem temnějšího Burtnova Batmana). Bohužel pro mě, je téhle snaze podřízeno mnohé, od střihu po kameru a ve výsledku Batman ztrácí tzv. superhrdinskou auru a narozdíl od jeho protivníků působí v takhle vybudovaném světě, jak pěst na oko. Závist všem kdo tak nevidí, protože jsou to fakt dobré filmy, včetně posledního. Jen na mě téměř nijak nepůsobí, nemůžu si pomoct.

• 28.10.2012  21:19

Abby je největší kočka, takže jsem vlastně rád, že mi ji Don nepřebral :) Jinak stejně skvělé jako celý seriál.

• 28.10.2012  21:17
    Cesta (2009)

Turistický průvodce po post-apokalyptické Americe. Nechoďte po cestě, jinak vás čmajznou a sežerou. Běžte přes pole nebo přes lesy až do země zaslíbené. Malé upozornění, až se tam vychrtlý Aragorn dostane, možná budete rádi, že už to máte za sebou. Smutný, atmosférický film o ničem.

• 28.10.2012  21:07
    Sunshine (2007)

Film, který se tváří nesmírně vážně až povzneseně a přitom obsahuje v rámci logiky a fyzikálních zákonů nejvíce nesmyslů v historii kinematografie. Možná kecám, ale ne o moc.

• 28.10.2012  21:01

Když vám v romantickém filmu přijde nejzajímavější postava bezdomovce, která se ve filmu opravdu jen mihne, tak tušíte, že film asi úplně nesplnil svůj účel. Moment to Remember je variace klasické tragi-slaďárny s veeeeeeeeelmi pomalým a přímočarým tahem na branku. Jakýkoliv pocit opravdovosti, který by příběhu dával hloubku a nutil propláchnout slzné kanálky, se nedostavil. Láska je pořád láska, a když se na vše zapomeneme, tak je to blbý. Ok, ale máš na víc Jižní Koreo.

• 13.10.2012  19:47
    Superman se vrací (2006)

Production Budget: $270 million ......WTF?! Za sebe říkám, že ten film je vyloženě špatný, co mi ale hlava nebere, kam se poděly ty miliony...na efekty rozhodně ne, honoráře taky asi těžko, že by catering, produkce...? Když si to porovnám s takovým District 9, kterej stál 30 mega....no prostě je tento film mega úlet, Superman topornej, Luthor hloupej jak mý ponožky, Lois otravná se svou melancholií a nostalgií, Marsdena tu je škoda, a to děcko tu je jen proto aby si člověk řek, hmmm to jsem nečekal...hmm jsem stejně blbej jak celej tento film...hmmm Supermane neumírej!!! Superman není celkově zajímavý charakter, ale ten příští je v rukou Zacka Snydera, takže se asi nebudu bát toho, že bude opakovat chyby tohoto dílka. Zacku, zachraň ho!!

<< předchozí 1 2 3