Con Air (1997)

až teraz vidím že film ktorý som videl aspoň 10 krát nemám ohodnotený :-O Akčná klasika!

Sabotáž (2014)

Ten príbeh mohol byť trošku komplikovanejší ale Arnie je Arnie. A ja ho mám rád nech si vraví kto chce čo chce. Ten krvavý kabátik to ešte všetko podtrhol a aj napriek mnohým chybičkám krásy dám plný, hoc by to bez Arnieho takto nebolo. A kto vie ako by to dopadlo nebyť nariadenia štúdia ,,Podle režiséra Davida Ayera byl film značně sestříhán, jelikož si studio přálo více akční film než mysteriózní thriller. Původní sestřih měl údajně mít skoro 3 hodiny" ((S.U.E.S.))

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

SPOILERY! Čo toto kurva je? To lano na začiatku tych vojáčkov na vlaku malo popresekávať v pase do prdele! Snipes s nožom ich mal podrezávať v štýle Rambo IV. žeby plný autobus nepriateľov nedokázal čo i len trafiť džípaka so samopaľmi.... je toho mnoho čo mi vadilo na čele so sníženým ratingom. Ale Gibson bol skvelý záporák, Snipes, Toňo a Ford tomu pekne prospeli. Ja by som možno škrtol tých mladých, ale vďaka tomu ,,verbovaniu" to nebolo tak hrozné jak som po tunajších ohlasoch čakal. Musím dať 4* či chcem či ne lenže zasa sa opakujem no KUREVSKY mi chýbala ,,surovosť" predchádzajúcich dielov. Snáď tvorcov osvieti v pokračovaní.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

parádne ale vskutku parádne sfilmovaná akcia. To bolo vlastne to jediné prečo sa u toho oplatilo sedieť pretože scenár bol ZALOSTNYYYYY. Nemôžem si pomôcť, ale chvíľku to chcelo mať požičané niečo od Bourna kedy ho hľadajú všetci a on rafinovane za pomoci Scarlet uniká, potom zasa chvíľku od Nolana a jeho antihdrinu v podobe Jokera, no oba motívy sa len tak nejak spomenuli v pár minútach tej dlhočiznej stopáže aka ,,aby sa nepovedalo". Škoda, tá akcia bola ozaj skvelo natočená, pre mňa premárnený potenciál.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Je to kokotina jak vrata. Tie 2 hviezdy sú iba kvôli Bolkovi a jeho svojskosti aj keď kvôli tomu filmu musel ísť hodne dole no robil čo mohol a ja som mu to vzal všetko. Lenže to na dobrý film nestačí, bohužiaľ. Bolkovi ako smutnému klaunovi za kontrast medzi vtedajším a terajším svetom veľké plus a 2 hviezdy odo mňa.

Poslední přání (2005)

Veľké plus u mňa za nepresladené scény, ozaj správny nadhľad, nenásilnosť a ľahkosť s akou to je zrežírované a dôstojný záver filmu. Jednoducho silné téma ,,Nikto nechce umrieť" podané tým lepším spôsobom. Film by bol tak na 3* ale to čo náš núti sa zamyslieť po skončení je na ďalšiu.

Číslo 9 (2009)

niečo tak pekné som hádam ešte asi nevidel. Atmosféra 5*, hudba 5*, animácia 10*, a to vykreslenie postapokalyptického sveta jedna báseň toto. A trošku jednoduchší príbeh nemôže skaziť plnú bodovú nádielku.

Nezvratný osud 5 (2011)

verná kopia predošlých dielov. Ale práve pre to som to šiel pozerať takže jbmnt 4* ak zarátam aj scénu v lietadle na konci :)

Bourneův odkaz (2012)

3* len s veľmi, preveľmi odrenými ušami. A to sa snažím potlačiť všetky nesplnené očakávania tohto filmu.

Na hraně zítřka (2014)

dám 5*. Aj keď v samom závere šla nastavená latka trošku nižšie beztak je to originálny a skvelo spracovaný nápad.