Ilicka

Studentka!?!

• 30.12.2008  10:33

Fascinující.

• 29.12.2008  02:10

Dementní, ale především díky Janu Dolanskému snesitelné. Matěj je na jednu stranu geniální kluk, uhodne jakoukoli hádanku, zalaškuje si s princeznou, umí i na dudy hrát, ale na stranu druhou se nechá dvakrát zajmout loupežníky, zavřít do žaláře a málem pověsit. On za to ale nemůže, kdyby si po 20 minutách vysloužil princeznu, nechal ji a šel za Majdalenkou, nikdo by na to Troškovi do kina nepřišel. Tak se skáče sem a tam, milá Majdalenka doma čeká, pláče a naslouchá kanárkům, Matěj neustále odněkud prchá a laškuje s princeznou, nebezpečně neškodným loupežníkem Madlafousem, s trojicí zloduchů na královském dvoře, kteří by nevyděsili ai opuštěné kotě i s vojákem, který ho oslovuje: "I ty kujóne...". S mírně provinilým výrazem přiznávám, že jsem se celkem pobavila, nejen proto, že Troška vykradl své starší pohádky (třeba zvuky noci jsou okopírované z první Princezny ze mlejna), ale i naprosto přestylizovanému královskému dvoru v kontrastu s lidovou vesnicí nebo nesrovnalostech ve vyjadřování postav. Když Honza alias Matěj po pražsku, jeho kamarád po jihočesku a další postava archaicky. Nedíváme se však na historický film, ale na pohádku dle režiséra úchylného na Francii 17. století a poskakující, pouhé citoslovce vydávající postavy. Jo a abych nezapoměla, na to, že Matěj může mluvit s ptáky můžete zapomenout dříve, než se ona jahoda dostane do trávicích traktů hlavních hrdinů, protože za celou hodinu a půl to ničím nepohne.

• 28.12.2008  22:06
    Víno roku (2008)

Příjemná vinařská komedie, tentokráte z prosluněné Kalifornie, kde se o nejlepší víno na světě pokouší hipíci a Mexičani. A vychází jim to... Ačkoli jsem nikdy kalifornské víno nepila, věřím, že musí být dobré... A nic nepotěší víc, než nakopat zadky Francouzům, (jedním skečem vtipně podchyceny Německo-Francouzské vztahy). Alan Rickman je boží a jeho angličtina je rovněž boží. Zkuste, uvidíte.

• 28.12.2008  18:09
    My Fair Lady (1964)

Krásné, důvtipné avšak předlouhé. Audrey Hepburn je úžasná, její přišerná angličtina a přecitlivělé vystupování květiářky Lízy ostře zakontrastovaly s postavou mladé princezny, která se z ní vyloupla po tvrdém výcviku samolibého šovinisty profesora Higginse. Obdivuju ji a její slovní přestřelky s Higginsem, avšak po tři hodiny se těžce obdivuje jediná postava, proto nemohu dát nadšených pět hvězd. U mnoha (dlouhých) muzikálových výstupů jsem totiž netrpělivě podupávala nohou a prosila o jejich konec, což se mi u muzikálu často nestává. Ale ty, Audrey jsi byla vy-ni-ka-jí-cí!!!

• 27.12.2008  09:58

Příjemný animák na motivy Dickensovy Christmas Carol. Scrooge je ukázkový kruťas, pod vlivem přízraků měnící se na dobrého člověka. Jediné, co jsem tak úplně nepochopila, byly ty myši. Nemusely by tam být.

• 26.12.2008  08:50

Brilantní. Mé první setkání s Allenem se odehrálo v nádherných reáliích Londýnských galerií a domů společenské smetánky, kde si Julian Sorel podal ruku s Raskolnikovem v duši jednoho muže, ztvárněného úžasným Jonathanem Rhys Meyersem. Mrazivé, promyšlené se závěrečnou gradací, kterou není úplně jednoduché rozdýchat. Ironická tečka s míčkem na špatné straně sítě mě rozesmála, navzdory citovému otřesu, kterým pro mě posledí půlhodina filmu byla.

• 22.12.2008  19:22
    Matka (divadelní záznam) (2008)

Protentokrát jsem si s ansáblem NDM nepadla do noty a z Matky jsem odcházela s pocity rozporuplnými. Veronika Forejtová je však bez pochyb nejděsivější Matka všeho dělňáctva na světě.

• 19.12.2008  20:07
    Máj (2008)

Takovou depresi jsem z filmu neměla už dlouho, což však neznamená, že by Máj byl film depresivní. Ono je vlastně těžké říct, jakou náladu ve mně měl vyprovokovat, a tak jsem byla pouze krajně znechucená. Klasik české kinematografie ke zfilmování není mnoho a Máj měl možná zůstat nezfilmován, protože pustit tyto kýčovité, erotické, panoramatické záběry mezi povlávajícími prostěradly/vlasy/sukněmi před lid vyžaduje mnoho odvahy. A tu Brabec, zjevně okouzlen svým kameramanským postem, nepostrádá. Bohužel. Tragicky odehrané (Tříska asi netušil, že nehraje pro ND), nudné (po třiceti minutách jsem si s hrůzou uvědomila, že mě čeká ještě jednou tolik) a s hodně divným výběrem hudby. PS: Jak si mám sakra ještě kdy vážit Juraje Kukury, když jsem viděla tohle?

• 15.12.2008  22:58
    Brubaker (1980)

Výborné drama z prostředí věznice, která se podobá peklu, která se začne měnit k lepšímu s příchodem nového ředitele Roberta Redforda. Tomu se sice podaří zjednat pořádek, avšak zaplatí za to víc než by si kdy představoval.

• 15.12.2008  18:50

Výborný kraťas o trampotách tučňáků o vánočním čase:-D

• 14.12.2008  18:08
    Oko dravce (2008)

Hi-tech thriller o jednom otravném ošklivém počítači a spoustě ubohých lidí v moci onoho počítače, který jim udílí nesmyslné rozkazy, při nichž jde často i o život. Shia měl zas pro jednou smůlu, zazvonil mu mobil a náhle z toho bylo podezření z terorismu. Naspeedovaný, přetechnizovane své podstatě hloupý film, s neinvenční hudbou (neustále jsem musela myslet na Armageddon), avšak také velice svižný. Na Scottova Nepřítele státu to však nemá.

• 13.12.2008  22:53

Dobrý nápad a kvalitní zpracování (a to nejen to tepelné:D)

• 11.12.2008  15:53
    Stmívání (2008)

Přes veškerou snahu přistupovat ke Stmívání nezaujatě, byla jsem silně ovlivněna jak pozitivními i negativními názory. Knížku jsem se číst pokoušela, ale po dvanácti úmorných kapitolách, ve kterých se opravdu nic zásadního nestalo, jsem ji vzdala. Avšak do kina jsem si zašla, vypnout, pobavit se nad neherectvím Roberta Pattisona, abych pak Stmívání mohla bez jakýchkoli výčitek svědomí odstřelit tady v komentářích. Avšak... Netroufám si říct, že by Stmívání bylo až tak špatné, jak by se mohlo zdát. Lví podíl na tom má Burwellův score, který vykřesal atmosféru i tam, kde se to režisérce a hercům vůbec nepovedlo a opravdu hezké zelené uslzené městečko a hluboké lesy, které film pro jistotu neopouští. Z herců se drží Bella Kirsten Stewart a Charlie Billyho Burkea, avšak mezi nimi a zbytkem herců je véééééélikánská mezera. Rodinka upírů je partička velice pochybných existencí (Po příchodu dr. Cullena na scénu polovina osazenstva kina skončila pod sedačkou řvoucí smíchy), stejně tak, jako indiáni. Samostatnou kategorií je Robert Pattison. Je možné, že se snažil o absolutní věrnost knižnímu Edwardovi, který je tak dokonalý, že mi po deseti minutách lezl na nervy, avšak dřevěný pohyb, technika čtyř výrazů a hezký obličej nejsou zárukou dobrého herce. Veškeré jeho scény se zdály být tak špatné, že jsem se po půl hodině začala dusit hysterickým smíchem a vydržela jsem až do konce. I když pravda, kdybych se nesmála, zavřu oči a nechám se unášet hudbou někam do jiného světa. Do světa bez zarytých zastánců a odpůrců kultu rodiny Cullenů, kde by ten film nezískal tolik nezasloužené pozornosti... Avšak, něco na něm asi opravdu bude, po návštěvě kina čtyřmi neznalými subjekty bylo skóre 3:1 pro nadšené. Můžete hádat, kam jsem se zařadila já.

• 7.12.2008  18:00
    Volejte řediteli (TV pořad) (1994)

Je libo pořádný koláč sledovanosti, který jste nám upekli vy, diváci? Ano, nebudete tomu věřit, ale pořad na N@vě si zapnulo více než 80% dospělé populace....

• 7.12.2008  16:58
    Dlouhá kaše (studentský film) (2006)

Depresivní večer ve společnosti skupiny asociálů v jedné hospodě čtvrté cenové. Kdosi se osmělí k mezilidskému kontaktu a způsobí lavinovitou reakci. Kdo si nakonec pokecá a kdo zůstane sám?

• 5.12.2008  20:36

Já ten film nemám ráda, aniž bych věděla proč...

• 3.12.2008  15:51
    Kapesné (1976)

Film, pro dospělé o dětech. Velice příjemný.

• 1.12.2008  19:33

Necítím se kompetentní hodnotit, neboť jsem nepochopila, ačkoli jsem se všemožně snažila křečovitě přidržovat jakéhokoli záchytného bodu, ten se mi ale vždy ztratil někde mezi prostřihy. Možná mi to více osvětlí Lustigova povídka.

• 1.12.2008  18:52
    Bobule (2008)

Prosluněné obrázky vinic, jeden neuvěřitelně sympatický měšták, ve světě vína ztracený, vnadná holka odvedle a profláknuté téma prodeje vinice, avšak Russela Crowea nahradil český střízlík Kryštof Hádek, jehož cesta z města za pravým životem a vínem mě neuvěřitelně bavila... Nemohu říct, že ještě něco jiného - dvojka policistů, figurky svérázných "sósedů", dokonce i Lukáš Langmajer v roli "opravdového" kamaráda mě neskutečně otravovali. Avšak slunce, vinice a vzpomínky na letní flákání se po vinných sklípcích a vůni Rulandského mě naprosto udolaly. Hodnotím shodně se Scottovým Ročníkem hlavně proto, že ve mě vyvolal podobné pocity a taky proto, že v ČR jsem podobný film delší dobu neviděla, žádný třeskutý smích, spíše zasněný úsměv...

• 26.11.2008  22:24
    Princ a já (2004)

Nathalie napsala vše podstatné, já jen občas cítím k podobnému typu komedií vřelejší vztah, navíc tahle do teenagerského odpadu nepatří, místy je dokonce i vtipná.

• 23.11.2008  20:38

Audrey Hepburn je úžasná herečka a Gregory Peck by se neztratil ve filmovém světě ani dnes. Právě tito dva sympatičtí průvodci mi ukázali Řím přeplněných tržnic a atraktivních turistických lokací. Celou jejich cestu jsem ji věřila, a oni mě dovedli až na tiskovou konferenci, kde mi ukázali, že happy end může mít nejrůznější podoby. Pokud chcete vidět princeznu prchající s kuchtíkem, pusťte si Anastázii, pokud toužíte po tom, aby vás happyend převálcoval, zkuste Lásku nebeskou, pokud se vám zamlouvá negace happy endu tak si dejte Terabithiu, avšak pokud máte smysl pro povinnost a chytré, smutné konce, Prázdniny v Římě jsou jejich králem, moudrým a krásným, minimálně tak krásným jako Gregory Peck :-)

• 19.11.2008  19:58
    Kouzelný most (studentský film) (2008)

Velice příjemný krátký filmeček o lásce na několikátý pokus, která stejně nepřišla... Nepředvídatelné, milé, smutné a kouzelné. (Příjemné překvapení na FSF Ostrava Picture)

• 16.11.2008  18:05
    Rallye smrti (2008)

Jason Statham jede... A tváří se sveřepě, samozřejmě, vždyť se dostal do vězení. Zvrhlý koncept placené reality show, do které byl naverbován, se mu přitom taaak nelíbí... A chce z něj vyklouznout, ale nedaří se. Avšak nakonec jim všem ujede, jak jinak taky. Mezitím však umře dost speciálně upravených autíček a psychopatů a trikaři vypotřebují všechen dostupný napalm na výbuchy... A je to celé poměrně nuda, pokud ovšem nevlastníte několik set koní pod jednou kapotou, na poličce se vám nepoflakují angličáky či nezaplacené pokuty za rychlost a Rychle a zběsile není film vašeho života.

• 12.11.2008  21:16

První lásky v New Yorku, prosluněném Manhattonu s maličkým Joshem Hutchersonem, který však coby malý přemoudřelý klučina s nohou přilepenou ke koloběžce nebyl ani zdaleka tak sympatický jako pozdější Jess. Jeho herecká partneka sice úplně nepostrádá jakési to dětské charisma, ale Anne Sophie-Robb to rozhodně není. Zdá se mi sice poněkud nespravedlivé srovnávat s Terabithiou, ale bohužel se mi tyto dva filmy nepovedlo oddělit. Proto jsem se příliš nebavila a stopáží se pronudila.

• 5.11.2008  21:41

Nádherná hudební pohádka (ne, opravdu nemyslím typ HSM) s jedním z nejúžasnějších dětských herců současnosti, Freddy Highmorem, v hlavní roli. Spíše ve vedlejší, protože hlavní roli zde hraje hudba, ať populární či vážná; obě se celý film prolínají, až vyústí do strhujícího finále... V dalších rolích se objeví Terrence Howard, Jonathan Rhys-Meyers a Robin William v netradiční roli nejednoznačného padoucha, který se k mladému géniovi chová jako správný bezohledný manažer. *** Je jistě možné žehrat na ohraný koncept nelehké cesty za úspěchem a rodiči, ale ochromena melodiemi nejsem schopna. Od Lásky Nebeské mě žádný podobný soundtrack nechytil. Navíc vizuálně je film neméně zajímavý, snaží se "zobrazit hudbu" a musím říct, že se mu to daří. August Rush je nenápadné dítě, které jsem si, když jsem je poznala blíže, bezvýhradně zamilovala.

• 3.11.2008  22:52
    Mamma Mia! (2008)

Velice obskurní počin s hloupoučkou premisou, na kterou byly naroubovány všechny myslitelné hity ABBY. Jednoduchoučké, líbivé, nenáročné, ale já byla celkem znechucená, neb pochopení pro pestré barvičky, flitry a rozjuchané dámy středního věku prostě nemám. Pěvecky se o žádný zázrak nekoná, opravdu dobrá je jen a jen Meryl Streep. Ostatní osazenstvo jí jen nesměle přizvukuje, jen Pierce Brosnan se svou děsivou hlasovou výbavou ční z davu. Choreografie muzikálových výstupů je rovněž nepříliš nápaditá, světlejší okamžiky jsem spatřovala ve Voulez Vouz a Dancing Queen. S mohutnou podporou Merylina charismatu průměr...

• 2.11.2008  21:18
    Arn (2007)

Nízkorozpočtová, komorní verze Království nebeského bez pacifistických myšlenek, Riddleyho Scotta, Liama Neesona a Orlando Blooma. Vše v ní vypadá názorně, epický rozsah je zastoupen čtyřmi, pěti lokacemi, saladinovo vojsko čítá odhadem sta mužů, scénář není právě oscarový výtvor, ani postavy příliš nezaujmou, nepočítaje sympatického týpka z Říma. Přeze všechny vyjmenované nedostatky mi byl Arn svým způsobem velmi sympatický a ráda se podívám i na plánovaný druhý díl, kdy si na konci Arn s Cecilií konečně padnou do náručí. (Alespoň předpokládám...)

• 1.11.2008  16:50

Nemastná, neslaná komedie která vypadá zhruba o 20 let starší než je. Neužila jsem si ani pověstného britského humoru ani humoru obecně. James McAvoy se samozřejmě snaží ze všech sil a nebudu zastírat, že ta třetí hvězdička je především za něj.

• 26.10.2008  21:20

Naprosto geniální seriálový počin. And now, At last, I shall be the king of Eng.....

• 24.10.2008  23:20

Jednorozměrné figurky novodobých princů touží zabít všechny draky, kolik jich na světě je, a nezáleží, zda při tom svírají v ruce bazuku nebo sekeru. V papundeklových kulisách napůl rozpadlého Londýna si to s digitálním dračím samcem rozdají a můžou jít domů, rozmnožovat lidstvo. *** Neškodné béčko s áčkovým rozpočtem a herci deklamujícími patetické repliky - Chris Bale předtím než začal býti nechutně slavný a drsňácký Matthew McConneguy.Ďas pal logiku, mi bylo u sledování pěkně horko, navzdory teplotním podmínkám v místnosti.