Láska rohatá (2009) (TV film)

A není to tak zlé. Rozhodně lepší než loňská pohádka. Ačkoli Mádl šišlající je děsně otravný, jako člověku mu relativně sluší, Táňa je odsouzena být Aničkou a přátelit se s čerty a Bohdalová pomalu doklepává svou pohádkovou kariéru. Natočí ještě Hynek Bočan něco podobného jako S čerty nejsou žerty? Zlatý voči...

Robin Hood (1922)

Vůbec ne špatné, velice svérázné převyprávění Hoodovské legendy dle not Hollywoodu 20. let. Jediné iritující prvky: Král Richard je degradován na uchechtaného šaška, jistý dopis je ukázán 3x, aby ani jeden nepozorný divák nebyl ochuzen o jeho obsah, a kamera je nudně statická, v kontrastu s dynamickou akcí. Doug Fairbanks v roli rytíře/lučištníka/milovníka válí. Doug Fairbanks v roli scénáristy by zasloužil vytahat za uši, dvě a čtvrt hodiny je opravdu hodně a hodinová přeměna Huntingdona v Hooda taky mírně vázne.

Character Studies (1927)

Ocení především fanoušci zmíněných herců:-) Douglas Forever:-)

The Indian Brothers (1911)

Bratr Indiánského náčelníka honí ve 14 minutách vraha indiánského náčelníka, aby ho mohl při jeho pohřbu popravit... Spravedlnost je spravedlnost, ne?

Princezna z Betulie (1914)

Historický film alá Griffith. Vyznačuje se statickými záběry, většinou celky/polocelky, a atraktivním příběhem.

The Little Darling (1909)

Prezentace hraček počátku 20. století. Hvězdně obsazené dvě a půl minuty filmu.

Vozka smrti (1921)

Dechberoucí temná balada o nenapravitelném hříšníkovi, vině a smrti. Vynikající herecký i režijní výkon Viktora Sjöströma, jeho postavu jsem upřímně nenáviděla, když jsem se skrz sérii flashbacků seznámila s jeho destruktivním vlivem na všechny blízké osoby. Novoroční film - především pro závěrečné předsevzetí.