Snídaně na Plutu (2005)

Strhující kapitoly ze života Patricka Bradena, který je tak trochu jiný než ostatní a vzhledem k době, ve které žije, v době tuhého pánbíčkářství a nacionalismu, svým chováním zašel za hranice toho, co je pro společnost normální. Herecké kreace Cilliana Murphyho jsou neuvěřitelně přirozené za každé situace, afektované děvče s předstíranou cudností, které i podezřelé z teroristického útoku IRA se snaží nevinně nabalit svého vyšetřovatele. Když říkám, že kapitoly, myslím tím kratičké obrazy, úlomky, střípky, představy a sny, žádný seriozní životopis. Tyto fragmenty jsou pevně spjaty s hudbou, která vypráví příběhy a dotváří atmosféru, místy ironicky (Children of revolution). Výborný film "The best of Ireland."

Sny Akiry Kurosawy (1990)

Putování Kurosawova alterega životem, představami a osobními přáními. Mými osobními favority jsou Broskvový sad, Vrány, Hora Fiji v červené a závěrečná Vesnice vodních mlýnů.

Souboj cti (1996)

Jean Claude se souhrou několila z nejnepravděpodobnějších náhod dostane na turnaj velkých bojovníků a celé jim to tam vymlátí, což lze očekávat. Zajímavé na tom filmu jsou především souboje všemožných bojových stylů a Jeanův zarputilý výraz:-D

Souboj Titánů (2010)

Percy Jackson pro dospělé a dospívající. Hlavní hrdina Percy není syn Poseidona, ale Dia, taky o tom dlouhou dobu neví, a když to potom zjistí, sezná, že z toho koukají jen samé problémy. Dostane se do křížku s Hádem, který by rád ublížil bráchovi, který ho kdysi zradil. Dostane úkol zachránit svět, aby pak mohl žít s nejkrásnější ženskou v Řecku. Liam Neeson jakožto pán bohů ho sice zve do nebe, ale ta nejkrásnější ženská v Řecku je přílišné pokušení. Méně šílené než Percy Jackson, ale srovnatelně nudné.

Space Station 3D (2002)

Měli jsme to ze školy povinné, proto jsem se zákonitě musela nudit... Tyjo, ale když po mně ten kosmonaut hodil pomerančem, to bolelo...

Spáči (1996)

Hrabě Monte Christo by měl radost. V každém detailu dotažená pomsta, za cenu obrovského sebeobětování.

Spalovač mrtvol (1968)

Stalo se tak, že teprve v blaženém dvaadvacátém roku mého života mému oku bylo dovoleno spočinout na tomto mistrovském díle. Neskonalým štěstím budiž zván fakt, že se tak stalo v kinosále, kde bylo oblažováno a obveselováno oko mé hereckým koncertem pana Hrušinského a roztodivnými kejklemi pánů Herze a Miloty. Mé ucho bylo pohnuto poslechem nebeské hudby pana Lišky. Já jsem takový jemný člověk, ale obávám se, že nesnesu, aby někteří nasáklí lidští tvorové tento český skvost nepovažovali za výtečnou velmi černou a mrazivou komedii.

Spartakus (2010) (seriál)

Neuvěřitelně blbé, ale nedá se to úplně odstřelit. Spartacus útočí na pudové choutky vidět opravdu nechutné proudy digitální krve... A... ehm... daří se mu....

Spartakus (1960)

Těžkotonážní historický film, s mnohaminutovou stopáží, minimálním prostorem pro bitvy, mírou patosu přesně na hranici únosnosti a vynikajícím Laurencem Olivierem v roli Crassa. Ačkoli by si film zasloužil zkrátit a Kirk Douglas pár hodin herectví, nejsem takový cynik, aby mě vytváření živé aleje na Via Appia svým způsobem nedojalo. Poctivý padesátkový Hollywood.