Hana a její sestry (1986)

Bravúrny vzťahový zlepenec so skvelou hudbou od Bacha cez Pucciniho po jazz a hereckým obsadením s dvomi Oscarmi pre Michaela Caina a Diane Wiest.Je tam skepsa i optimizmus a ja som si z filmu urobila záver,že život ma zmysel.

Hanna (2011)

Niečo medzi rozprávkou a sci-fi(Hanna smeruje do domu s názvom Grimm,odkaz na bratov Grimmovcov a je umelo vytvorené dievča na zabíjanie.)Saoirse Ronan je skvele obsadená do role Hanny, jej chladné modré oči s blond až bielymi vlasmi,bez citov a používajúca zbrane a bojové umenia bez zaváhania.Jej protivníčka Marissa alias Cate Blanchet je zlá,tvrdá,bez emócií,agentka-špiónka.Zaujímavé vidieť Cate Blanchet v takomto filme.Zvláštny film.Ani dobrý ani zlý.

Hazard v Las Vegas (2007) (TV film)

Las Vegas=jeden veľký gýč.Majú tam všetko od egyptskej Sfingy,pyramídy,francúzskeho Víťazného oblúka.Megakasína s prevažne tučnými američanmi,ktorí súkajú svoje stodolárovky do otrasných automatov a stískajú tlačítko,aby sa im ukázali 3 zhodné obrázky.Treba na to dáku vedomosť či schopnosť?Kdeže,treba mať iba vrecká plné dolárov a o ostatné sa postarajú.Alkohol zadarmo,izba zadarmo.A keď náhodou prehráte viac ako máte so sebou,nevadí,dostanete úver a nevadí ani keď sa nedarí ďalej.Idete domov,predáte niečo,splatíte dlh a hurá znovu do hry.

Himaláj - Karavana (1999)

Na kamere bolo vidieť,že režisér je fotograf, a tak zábery na tu krásnu,ale tvrdú krajinu pre život sú fascinujuce.Plus mudrost,pokora,viera,súdržnosť ľudí žijúcich na himalajskych vrchoch.

Hitlerův Berlín (2007) (TV film)

Megalomanské stavebné pozostatky Hitlera a jeho dvorného architekta Speera v Berlíne,Olympijský štadion z 1936,Hitlerove sídlo,ministerstvá,protilietadlové kryty,28 operačných krytov,Hitlerjugend domy,to všetko sa dá vidieť v tomto dokumente zostavenom z historických, ale aj súčasných filmových záberov.Nemci viedli vojnu a zároveň dokázali vybudovať megastavby v Berlíne.Zaujali ma i propagandické heslá vtľkané berlínčanom ako ,,Naše domy sa zrútili,naše srdcia nie´´alebo ,,Radšej umrieť ,ako byť otrokom´´

Hitovica (2014) (pořad) odpad!

Mam tu cest ohodnotit tuto jedinecnu hudobnu Hitovicu (ci Grcovicu),ako prva.Markiza proste ide.Kto je divakom takejto hruzi?Aj maturanti si hadam vedia urobit lepsi program na stuskovej.Toto je proste trestne davat na obraz.

Hlídat Tess (1994)

Nenarocny,zábavný film,kde Shirley MacLaine svojim herectvom, robí zo Strazenia Tess veľmi príjemnú možnosť usadiť sa v sedacke svojej obývačky a iba tak prezivat problémy vdovy po americkom prezidentovi.

Hnus (1965)

Šialenstvo vie Polanski natočiť veľmi dobre.Čiernobielo hororovitý Hnus s Catherine Deneuve,ktorá ukázala,že nie je iba krásnou bábikou,ale naozajstnou herečkou.

Hodina pravdy (2004) (seriál)

O posledných minútach pred exploziou jadrovej elektrárne v Cernobyle sa pozeralo i dnes pomerne ťažko,lebo táto katastrofa sa nás dotykala, i ked nám bolo dlho zatajovane,že sa vôbec stala a následne jej dôsledky na ľudí i v našich končinách,kam sa radiacny prach vetrom presuval sa bagatelizoval.Dobrá rekonštrukcia.