V temnotě (2008)

Cekal jsem spanelskou kvalitku a tu jsem taky dostal, i kdyz na ty nejlepsi spanelsky kousky to zdaleka nema. Problem filmu je totiz urcita lacinost, vetsina deje je v lese a navic po tme, ale pusobi to proste dost obycejne, hudba je taky takova lacina bububu. Nicmene vyvazuje to perfektni atmosfera a celkovej realistickej look. Navic docela fajn pohled na klasicky vlkodlaci tema. Jen je skoda, ze ta nemoc hlavniho hrdiny tu vlastne neni vubec vyuzita a slouzi pouze jako vymluva k presunu do nejakyho zaprdenyho venkova. Proste docela povedenej horor, s fajn atmosferou a nekolika slusnejma lekackama.

Já, padouch (2010)

Naprosto pohodova zabavna kravinka, s misty lehce infantilnim humorem, hlavne diky bande poskoku, ktery vypadaj jak maly banani. V druhy pulce to sice na muj vkus az zbytecne moc tlaci na tu udobrovaci, dojemnou notu, kde se pan zaporak spis zajima o tri holky, ale i presto to vetsinu casu dokaze bez nejakyho poucovani bavit. Zadnej poradnej pribeh tu vlastne neni, proste takovy saskovani nekolika zaporaku s jejich hi-tech hracickama a zbranema, povedena animace, prijemnej dabing a superhrdinska hudba. Takze o nejakej animak roku se fakt nejedna, ale bavil sem se dobre.

Den & Noc (2010)

Docela prijemnej kratas. Dva buhvicotoje oblacky nebo co, oba ukazujou stejny mista, jeden ve dne a druhej v noci a navzajem si tak zavidi ruzny veci, rvou se a nakonec se sprateli. Nicmene napad je to vtipnej, provedeni povedeny, takze to 4* s klidem da.

Doktor v domě (1969) (seriál)

No moc jsem tomu neveril, jednak uz mam serialovyho favorita z lekarskyho prostredi a to Scrubs a navic serial starej pres 40 let ma precejen jinej druh humoru nez na jakej je dneska clovek zvyklej. A presto me serial hned dvakrat prekvapil. Jednak sice se venuje budoucim lekarum, ale z nejakyho uceni se latinskejch vyrazu, osetrovani lidi a podobne si tu uzijete naprosty super minimum, takze by to mohli bejt klidne studenti treba architektury a bylo by to fuk. Tady se totiz humor zameruje spis na ty mimoskolni aktivity, coz znamena hrani karet, oblejzani hospod, nehorazny chlastacky a baleni zenskejch. A to je druhy prekvapko, ten humor totiz naprosto perfektne funguje i dnes a vubec nepusobi starym dojmem. Ale ono kdyz stoji za scenarem mimo jine Chapman, neni se co divit. Jinak zatim jsem skouk prvni serii, coz je 13 cca 25 minutovejch dilu, kde zapletky jednotlivejch dilu si jsou vcelku podobny, ale vzdy se dari prijit s nakym neokoukanym forem, navic forky tu nejsou neustale za kazdou cenu a o to vic pak pobavi. Takze i kdyz to neni sice nejaka ultimatni pecka, rozhodne skvela zabava, navic se sympatickejma hercema a mimo jine mladym Doylem Martinem Shawem.

Iron Man 2 (2010)

Ja si nemuzu pomoct, ale me to pride ani ne tak jako pokracovani, ale spis jako jina verze prvniho dilu. Takze Tony se tu tak ruzne flaka, nevi co ma delat, vylepsuje svy hracky, zaporak si taky stavi teprve oblecek a 90 minut to je vicemene az na par drobnejch potycek bez akce. Navic nechapu, proc sem nemuze dovalit nakej zajimavej zaporak a misto toho vsichni musi bejt jen slaba kopie Ironmanovskyho obleku. Aspon, ze sem si trochu spravil chut v zaverecny pulhodince, kde se skonci s kecama a rozjede se rezba, navic trikove bezchybna. Vetsinu casu to tak stoji na hercich, ty jsou sice fajnovy, ale nemaj moc co hrat. Downey haze hlasky, ale uz to nema tu udernost, Paltrow uz je spis otravna a Rourke je sice charizmatickej, ale jelikoz si hraje na rusaka, tak skoro nemluvi. Obcas sice vypomuze Rockwell nebo sexy Scarlett, ale nic co by cloveka vylozene dostalo. Jedno drobny plus je Cheadle, ale to hlavne diky tomu, ze vystridal hyper otravnyho homouse Howarda. Takze ted to vypada, ze jsem to brutalne sprcal a nebavilo me to, ale to vubec neni pravda, jasne film ani zdaleka neni dokonalej a ma spoustu chyb, ale obsazeni je fajnovy, triky spickovy, kdyz uz dojde na akci, tak je skvela a predevsim to cely ty dve hodiny moc dobre bavi, takze neni minuta, kde by se clovek mel sanci nudit, tudiz i kdyz nejsem nejak oslnenej, jsem vcelku spokojenej a popravde receno, ani jsem od toho vic necekal.

Čtyřicítka na krku (2003) (seriál)

Fortysomething neni zadna ultimatni prdel, takze se rozhodne nebudete neustale valet smichy po zemi. Naopak s forama vcelku setri, ale kdyz uz nakej prijde, tak stoji vetsinou za to. I kdyz setri, zase aby si nekdo nemyslel, ze tu je jeden for na pul hodiny, to rozhodne ne, bavi to neustale. Serial ma sest dilu, coz je podle me tak akorat, hlavni linie tahnouci se vsema dilama je krize hlavniho hrdiny a v kazdym dilu se pak resi nejaka jina zapletka typu nevera, sraz kamosu atd. a tech 6 dilu je tak akorat, aby se fory nezacli opakovat. Vse ocekavane tahne Laurie, kterej je fakt uzasnej, jednak ma skvelej komedialni talent a zaroven to umi skvele zahrat + obcas prihodi i nejakej ten xicht a navic vetsinu dilu i sam reziroval. Ale ani ostatni nejsou spatny, me nejvic zaujal slizoun kolega doktor Capaldi. Takze sice znam daleko vtipnejsi britsky serialy, ale za skouknuti to rozhodne stoji.

Poznáš muže svých snů (2010)

Po skvelym Whatever Works jsem se na novyho Woodyho tesil, ale bohuzel tohle je jeden z tech slabsich filmu. Nerikam spatnej, jen slabsi. Tradicne takovy to klasicky komedio drama o vztazich, kde postavy neustale melou a kolikrat clovek nevi, jestli se ma smat nebo ne. Jako romantika to nijak zvlast nefunguje, ale precejen se u toho da obcas dobre zasmat. Navic to zachranujou skvely herci, obzvlast me prijemne prekvapili Gemma Jones a Anthony Hopkins, ktery pokazdy, kdyz jsou na scene, spolehlive pobavi a je skoda, ze nejsou vic vyuzity. Takze celkove v Allenovo filmografii nic vyjimecnyho, ale rozhodne prijemne stravenejch 100 minut.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Ani treti dil nebyl buhvijakej, ale tohle je vcelku opruz. Proste nastavovana kase, kde se tvurci snazi ze znamy znacky zdimat co mozna nejvic prachu, ale ted uz neni jaksi odkud zdimat. Pokracovat uz moc nebylo kam, takze se vymyslel naprosto stupidni pribeh, kterej se navic rozjede az po pulhodine. Vetsina deje je tak vyplnena nudnou vatou a jen sem tam se povede nejaka vtipna scenka. Ani ten dabing uz neni tak povedenej a to tu jsou furt ty stejny jmena. Aspon, ze animace je na solidni urovni, i kdyz nakyho kvalitativniho posunu od minulyho dilu jsem si nevsim. Proste zbytecnej dil, ale na jedno skouknuti se to da.

Sociální síť (2010)

Facebook je mi naprosto ukradenej a stejne nevidim zadnej velkej rozdil oproti Myspace a podobne, takze me ani nezajimal tenhle film. Nicmene jmeno rezisera je velky lakadlo a taky jedinej duvod, proc jsem si ho pustil. A ono to nakonec nebylo vubec spatny. Samozrejme to je perfektne natoceny, i kdyz se tu neustale dokola probira furt to samy, presto na vas film nepusobi stereotypne a svizne odsejpa. Trosku problem jsem mel s hercema, protoze tu neni ani jedna postava, ktery by clovek vylozene fandil, ale to neni ani tak problem hercu, jako predlohy. Eisenberg sice hraje svyho chytraka ze Zombielandu, ale do role se hodi a Timberlakea jsem nejdriv vubec nepoznal. Skoda, ze film nedotah ty spory az do konce, kdyby byl o kus delsi, tak by to vubec nevadilo. Takze celkove to je machr Fincher proti kokotine Facebook a Fincher nastesti zvitezil a vzniknul tak dalsi jeho skvelej film, ale rozhodne ne jeden z nejlepsich.

Posedlost (1981)

Popravde receno, moc nevim, co si o tom myslet. Film ze zacatku pripomina takovy psychologicky drama o rozpadu manzelstvi, kde se on a ona neustale hadaj, porad je nejakej rev a po pul hodine uz to zacne bejt otravny. Jenze nekdy po ty pul hodine se taky zacne konecne neco dit. Jenze je to desny psycho, kde se postavy chovaj nelogicky, cely je to zmateny, kolikrat jsem nechapal, co se to deje a obcas si to hraje na umeni. Navic tady neni snad jedina normalni postava, vsichni se chovaj jak magori, neustale se bud chechtaj nebo rvou, maj sileny vyrazy, neustale hazej telama a klepou se, jak kdyby meli zachvat a fyzicky si ublizujou. Navic se to odehrava v nejakym naprosto vylidnenym meste, takze videt nekoho krome hlavnich postav na ulici je skoro az zazrak. Jenze ackoliv jsem to moc nepobiral a postavy jsou naprosty silenci, zaroven se filmu neda uprit hodne sugestivni atmosfera, radne nechutny zabery, naprosto dokonaly triky a to i podle soucasnejch meritek a hlavne genialni herci, kde Neill pravdepodobne dostal jednu z nejvetsich hereckejch prilezitosti a stoprocentne ji vyuzil. Takze vlastne ani nevim, jestli se mi to libilo nebo ne, ale rozhodne to bylo hodne pusobivy.