• Krátkometrážní

Berlin Calling (2008)

Tits, techno & trumpets Jedinečný a velkolepý hudebně filmový zážitek, který vyniká především geniálním soundtrackem a slušivě padnoucím vizuálem. Srdcovka na první zhlédnutí. Pro mě jednoznačně lepší než "It's all gone Pete Tong".

Procitnutí (2012) (seriál)

Další vynikající mysteriózní seriál, který se bohužel nedočkal pokračování a byl záhy ukončen hned po první sérii podobně jako FlashForward.

Severní Korea, jeden den života (2004)

Příspěvek ke zmapování (současné a ve své podstatě také dlouhodobé) situace v KLDR. Nemá smysl polemizovat, jak adekvátně je vybraná rodina a jak adekvátně vystihuje severokorejskou společnost nebo o tom, co mohli autoři udělat lepé. Nic. Tato otázka je mimo reálný rámec. Faktem však zůstává, že filmů s touto tematikou není mnoho a "Noord-Korea: Een dag uit het leven" je jedním z důležitých obrazů o životě tomto státě. Za zmínku stojí také bonusy k filmu, spolu s nímž se šíří...

Petrovi přátelé (1992)

Černá a moc příjemná konverzační komedie s parádním soundtrackem.

1984 (1984)

I když jsem přesně věděl, co mě čeká, stejně sem odcházel z kina(!) zcela oněměn a neschopen naprosto čehokoliv. 1984 je prostě příliš silný zážitek, který má veletíživé a veledůležité poselství. Samotný film se pochopitelně s knihou nedá vůbec srovnávat a pátou hvězdu přidávám proto, že se jedná o moje nejoblíbenější literární dílo, i když to není úplně bezchybné převedení a jsem přesvědčen, že se v budoucnu povede knihu adaptovat na plátno ještě o trochu lépe. Snad tento film donutí lidi k přemýšlení nebo k přečtení literární předlohy. "Velký bratr tě sleduje" :-(

Revolver (2005)

Snad nejstylovější režisér je ten Guy, to vám teda povím. Klasický jeho rukopis je opět přítomen, Statham s vyštýlovanou mustáží se producíruje po place co chvíla a trousí jakési moudra, občas prosviští nějaké to olovo vzduchem, Mark Strong svou rolí taky potěší. Na výtku tak zůstává jenom ten překombinovaný scénář. 70%