• Krátkometrážní

František Čuba: Slušovický zázrak (1999) (TV film)

Citelně chybí polistopadová dohra a pád Slušovského JZD k ucelenému pohledu na problematiku, vždyť dokument vznikl až 10 let po revoluci.

Roming (2007)

Bez Bolka by to nestálo ani za zhlédnutí. "A ty co si za pičus?!"

Já, truchlivý Bůh (1969)

Námět mi připomněl Muže, který miloval ženy od F. Truffaut, ten však vznikl až o několik let později a rozhodně nebyl tak vtipný jako Truchlivý Bůh. Landovský s Kopeckým totiž nejenom, že dobře hrají, ale také umějí pobavit diváka, a o to v tomto případě šlo až na prvním místě. PS: Je škoda, že představitelka Jany, tedy Hana Lelitová, se již na filmovém plátně příliš neobjevila.

Město žen (1980)

Kdyby se film prostříhal alespoň o 30 minut, tak je úplně někde jinde. 140-ti minutová stopáž je v tomto případě opravdu moc a diváka svými dlouhými scénami doslova ukolébává. Některé scény (možná téměř všechny) jsou velice zajímavé a originální, ale byly až příliš nataženy a nevypointovány. Takto se jedná jen o jakýsi soubor více či méně snových scén, kterými se hlavní hrdina protlouká nevědíc kudykam...

Perličky na dně (1965)

Na plátně tohle rozhodně nefunguje. Celé se to vleče a chybí tomu snad úplně vše. Jenom poslední povídka mě probudila a dokonce vykouzlila i úsměv na tváři. pozn. Zhlédnuto v kině.

Škoda lásky (2013) (seriál)

Zhlédnut pouze třetí díl.

Billy Elliot (2000)

Natočeno bez záměru manipulovat s divákem nebo nějakým způsobem zdůrazňovat emoce. Zajímavý lidský příběh bez patosu či čehokoli, co by tam nepatřilo. K tomu moc příjemný soundtrack.

Aningaaq (2013)

Krátký bonusový materiál ke Gravitaci, který doplňuje jednu ze scén a ukazuje "tu druhou" stranu Gravitace. Vznikl ale víceméně zbytečně a nepřinesl mnoho nového.