• Krátkometrážní

Pařba na třetí (2013)

Oficiálně poslední film této série je vtipný stejně jako jeho předchůdci a navazuje na pohodové leč hodně ujeté komedie, které nám jeho tvůrci naservírovali v předchozích letech. Obrovským plusem, který staví na nohy trojku, a který ji možná zachránil, je velký prostor, který dostal Ken Jeong AKA Leslie Chow. "We had a sick night, bitches!"

Gravitace (2013)

Trošku k***a jízda!! Poctivě našlapané sci-fi, které je však postaveno reálných předpokladech a skutečných fyzikálních zákonech. Neustálé napětí, které se vytratí až minuty po závěrečných titulkách, je tou hlavní ingrediencí, kterou Cuarón nešetřil ani trochu, a jenž skutečně prověří bypassy diváků. Audiovizuální stránka filmu, jež je jedním z jeho nosných prvků, by vydala na celou kapitolu a definitivně pohřbila vyumělkovaný předražený Avatar, kterému to však nandává i ve všech ostatních aspektech. Gravitace je pro mě jedním z nejlepších filmů roku 2013 a bravurně vyrobené scífko, které nejvíce nakopává zadek na velkém plátně.

Atlantis (1991)

Jsem rád, že jsem měl možnost vidět Atlantis v kině.

The Harder They Come (1972)

Hudba je moc fajnová a "vibrující jamajská atmosféra", jak tady někdo poznamenal, také, ale žádný supertrhák to není.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Nebýt takového obsazení, jaké film nakonec dostal, tak by po něm neštěkl ani pes. MM je pochopitelně božská a málo kdo by jí odolal, Jane Russell ovšem v ničem nezaostává a kdyby se přede mě postavili obě dvě upřednostnil bych zřejmě Jane, pochopitelně s tím, že MM by se dívala a zanedlouho i přidala. Film ve své době asi žádné ambice na ceny neměl a vše bylo postaveno jen na ústřední dvojici a odvažuju si tipnout, že finanční úspěch se díky výše zmíněnému dostavil. Příběh je prostinký jako sama Lorelei (MM) a kabaretní neoplývají moc dobrou choreografií, ale čert to vzal, vždyť je tu přece Marylin a Jane Russell. "Diamonds are girl's best friend."

Black Button (2007)

Skutečně věčný námět a parádní pointa.

Soylent Green (1973)

Škoda, že jsem pointu znal už dopředu. Právě ta idea je to totiž v tomto filmů vším. Pro milovníky sci-fi/antiutopie je to více než povinná záležitost. 75%