• Krátkometrážní

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Až teď si naplno uvědomuju kolik úsilí stálo vytvořit takto náročný a v mnohém technologicky inovativní velkofilm. Pro fanoušky jasná povinnost.

Muž na laně (2008)

Obdivuhodný kousek obdivuhodného muže, který dokázal téměř nemožné a přes všechna úskalí dokráčel ke svému snu. "Když se dostal až k budově požádali jsme ho, aby z lana slezl. On se ale místo toho otočil a odešel zase do středu. Každý kdo ho pozoroval byl jako u vytržení. Poznali jsme, že z lana nesleze, a naopak si to chození velmi užívá. V duchu jsem si říkal, že asi sleduji něco, co už nikdy nikdo na tomto světě neuvidí." policista zasahující na střeše WTC.

Samotáři (2000)

Vývar z houbiček a spousta dalších parádních scén udělali z této výborné české komedie kult. A nejlepší na tom je, že nyní po dvaceti letech už můžeme vyvrátit Jakubovo tvrzení, že hulení tady nemá tradici:)

Alkohol horší než extáze? (2008) (TV film)

Hezké srovnání všemožných zlepšováků nálady, které je možné koupit (nejenom) na ulicích Velké Británie, ovšem s nižší informační hodnotou.

Hooligans (2004)

Drama o skupině fotbalových hooligans, kteří nachází zálibu v tvrdých střetech s fanoušky jiných týmů. Je to jediné pro co žijí a co pro mě má smysl, neznají nic jiného než večírky se svými kumpány ve svých oblíbených hospodách, rvačky, náhodný sex, drogy a hlavně pro svůj klub jsou ochotni udělat cokoliv. Oceňuji hlavně věrohodné zpracování rvaček a přiblížení jednotlivých archetypů chuligánů. 70%

Krtek a víkend (1995)

Trošku slabší díl, ve kterém Krteček kempuje.

Svůdné zombie (2008)

Amatérsky udělaná zombie parodie s hrozně vypadajícími efekty a dost blbým dějem. Tak by se Zombie Strippers dalo shrnout jednou větou. Žádný hororový prvek tu nehledejte, o tom film skutečně není a byla by chyba ho řadit do tohoto žánru. Namísto toho je to místy slušná komedie s takovými úlety jako například: zkrvavená Jenna Jameson čtoucí Nietzscheho, zombie striptérka točící se na tyči jako vrtule vrtulníku nebo Jenna střílející kulečníkové koule z rodidel.

Bowling for Columbine (2002)

Hodně zručně ten pan Moore pracuje s fakty a taky velmi obstojně umí vytvořit provokativní dokument, který zasáhne do černého. Tentokrát se mu to povedlo opravdu na výbornou a ukázal ve vší "kráse" asi jeden z nejpalčivějších problémů současných Spojených států.

Horší než smrt (2007)

Brutálně černá komedie, která úderně dávkuje humor po celou dobu, a poctivě tak divákovi "promasíruje" bránici. A vězte, že na pohřbu ovládaném šílenou kombinací LSD, mesaklinu a ketaminu se může stát opravdu cokoliv!

Neúplatní (1987)

Když jsem viděl úvodní titulky, tak sem si říkal, že se mám teda opravdu na co těšit a taky, že jo! Nedotknutelní jsou výbornou gangstrovkou, která kvalitně zpracovává dobové reálie a přináší také zajímavý příběh o nerovném souboji Caponeho organizace a téměř bezmocné, úplatky otupěné policie. V roli Alphonse Capone září De Niro, kterému to jde opravdu, ale opravdu skvěle, a i na druhé straně zákona vidíme herecké výkony, na které je se radost dívat, a při nichž srdce každého filmového fanouška zaplesá. Břitký a ostřílený Connery v roli jakéhosi učitele, který předává zkušenosti mladému, odhodlanému Costnerovi, který se v žádném případě nehodlá vzdát. Parádní hudba...