• Krátkometrážní

Masakr na střední škole (2003) odpad!

Dlouho sem přemýšlel nad nějakým kladem tohoto filmu, bohužel marně. Prkený Lungren a ostatní neherci mě nenadchli ani v nejmenším, ba naopak. Záporácí jsou inteligentní jako kýbl písku, ale alespoň některé ty jejich hlášky v podaní českého dabingu vykouzlí úsměv na tváři. Přes to přes všechno Odpad!

Krokodýl (2000) odpad!

:D:D:D tak tohle je hardcore jak se patří! Must-see zaležitost. Je na pováženou jestli nehodnotit za 5*, protože jako komedie je tenhle film excelentní. To sem jednou došel z piva a pustil si televizi... krokodýla,ktreý prochází zdí, běhá rychle jako auto, kdesi hluboko v lesi a skáče jako kosatka sem opravdu ještě neviděl! A ty charaktery! Dialogy na úrovni přednášky filozofie:D BOMBA. Můj smích neutuchl ani po skončení filmu, to sem totiž přepl a k mé radosti sem uviděl věštkyni Martinu v pořadu Volejte věštce. Z mojeho pohledu stejně dobré a stejně zábavné.

Elita (2001) odpad!

Tak levný akční film jsem ještě neviděl.

Robot-monstrum (1953)

No tak to je něco! Konečně jsem po letech sebral odvahu si tento bez nadsázky bezprecedentní superskvost pustit a pochopil jsem zdejší hodnocení divoce oscilující mezi odpadem a pěti hvězdami. Není se co divit, že se režisér pokusil po tomto "velkolepém" snímku odstřelit. Evidentně mu ale páchání sebevraždy šlo stejně jako točení filmů. Musím nechat bez hodnocení, protože tohle je opravdu "náser" jak se patří, na nějž sem civěl s otevřenou pusou asi tak jako na přehlídku Victoria's secret fashion show. PS: Mým tajným snem je vidět tento unikát ve 3D. Kdyby někdo věděl o nějaké možnosti, ať se neprodleně ozve!

Noord-Korea (2001) (TV film)

Děkuji nizozemským tvůrcům za tento unikátní počin, jenž z pochopitelných důvodů nemá příliš obdoby. Zároveň obdivuji jejich odvahu, se do něčeho takového pustit, protože to není bez rizika. Udělená cena Emmy za dokumentární film jim patří právem. Velkou škodou ale zůstává fakt, že i po dvanácti letech k tomuto dokumentu neexistují ani anglické titulky. Naštěstí jsou alespoň rozhovory v korejštině opatřeny vloženými anglickými titulky přímo do obrazu a doprovodný komentář (anglicky) je dobře srozumitelný.

Čas pomsty (1993)

Narazil sem na tuto béčkovou pecku jak jinak než v televizi a viděl jsem bohužel/bohudík jen asi poslední třetinu. Ta byla k mému úžasu více než slušná, a to zejména díky nepřestávající akci. Nezapomenutelná je honička, ve které Dolph prchá ve Ferrari F40 pronásledován mj. Lamborgini Diablo.

Světlo (1987)

Ústní lidová slovesnost černého kontinentu, mytologie, mystika, s nativními obyvateli namísto profesionálních herců... Bohužel s anglickými titulky a ze zadních řad filmového sálů hůře vstřebatelné.

Magnolia (1999)

3 hodiny a 9 příběhů?! Po prvním zhlédnutí si netroufám hodnotit. Ale žáby na závěr byly cool, stejně jako herecké výkony.