Věc (1982)

Výborné triky. Hustá atmosféra a drsný Kurt. Jeden z klenotov hororu, ktorý má tú česť, že ho nezničilo pokračovanie, ale dalo mu ešte lepší zmysel.

Můj týden s Marilyn (2011)

Kto bola Marilyn? Na to je tento film asi príliš neobjektívny, ale ak sa naozaj zakladá na skutočnosti, tak v tej dobe, kde pojem "filmová hviezda" aj niečo znamenal, to muselo byť skvelé aj náročné zároveň. Michelle Williams žiari a nadobro si zasluhuje strhnúť nálepku "manželka Heatha Ledgera". O ostatných hercoch platí to isté (obzvlášť radosť mám z Emmy Watson).

Spalovač mrtvol (1968)

Po prvom zhliadnutí ma určite nenaplnila taká "eufória", že som videl jeden z najvychvalovanejších snímkov z českej kinematografie. O mrazivom výkone Rudolfa Hrušínského snáď nikto nepochybuje, ale film bol na mňa príliš rozvláčny. Ale keď mi aj po 3 týždňoch stále rezonoval v hlave, tak som pochopil, že v tomto je sila filmu. Doľahlo na mňa s odstupom aj jeho posolstvo a nedá mi inak ako prideliť mu 5 hviezd.

Nelítostný souboj (1995)

Ak sa v jednom filme stretnú herci, ktorých len samotné sledovanie Vám stačí na to, aby ste si film pozreli opakovane, je to výnimka. A ak sa k tomu pridá aj vypracovaný scenár a šikovný režisér, tak potom je to len lahôdka.

Nebezpečná metoda (2011)

Už dlho som sa takto nenudil. Film má mapovať osudy 2 významných psychoanalytikov, ale je len zbierkou prázdnych rečí. Viggo Mortensen v podstate ani nemá čo hrať, len si tam chodí a fajčí cigary, za pozornosť stojí akurát Michael Fassbender. Paradoxne najväčšou slabinou je Keira Knightley. Jej prehrávanie je až smiešne. Tá snaha zachytiť čo najviac chorého človeka zaváňa snahou o Oscara natoľko, že je úbohá. Ale nie je v tom vinná len ona. Vo chvíľach, kde by jej výkon malo vygradovať skončenie záberu, tak kamera neustúpi a pohľad na ňu začne nudiť. Pre mňa osobne veľké sklamanie.

Hříšníci (2011) (seriál)

Po dopozeraní druhej série sa Shameless bezpečne dostal do mojej Top Ten najlepších seriálov. V tomto výnimočnom prípade rozumiem vzniku amerického remakeu. Televízia Showtime nemá obdoby.

Den zrady (2011)

George Clooney si potrpí na závažnejšie témy a tentokrát udrel klinček priamo po hlavičke. Po prvej nezáživnej tretine sa príbeh rozbehne a nám ostanú len ovisnuté ústa a na konci trpká pachuť na jazyku. Výborné. PS: Nech pokračuje vláda Ryaan Goslinga. Chlapcovi sa fakt darí.

Jeden musí z kola ven (2011)

Nech Vás neodradí pomalejšie tempo rozprávania. Toto je lahôdka, na ktorú je treba celého človeka a opakované zhliadnutie je odporúčané. Je pozoruhodné, ako sú všetci tí veľkí herci v pozadí (okrem Garyho Oldmana) a ustupujú príbehu. Britské, výživné a atmosféricky pohlcujúce. PS: Ak sledujete kariéru Marka Stronga, tak budete spokojní. Výčet jeho postáv za posledné mesiace je pozoruhodný a sledovať ho je radosť.

50/50 (2011)

Veľmi príjemná (aj napriek danej téme) a citlivá komédia. Moja radosť z každého Levittovho filmu sa začína stupňovať. Držím mu palce...

Fish Tank (2009)

Nemôžem povedať, že by ma film nadchol, ale na druhej strane ani nesklamal. Príbeh z okraja spoločnosti, ktorý tu už v obmenách bol viackrát a nezaškodí si ho občas pripomenúť.