Lovci hlav (2011)

Severská filmografia k nám dorazí len občas. A toto je čistá nádhera.

Obhájce (2011)

Po dlhej dobe skvelý film zo súdnej siene a konečne dobrá úloha pre McConaugheya.

Drive (2011)

Už od úvodných záberov za zvukov piesne Kavinskeho a Lovefoxx z CSS Vás chytí a nepustí. Odporúčam len jedno. Nepozerajte film unavení. Po rozležaní v hlave je každá spomienka silnejšia s silnejšia.

Až na krev (2007)

Mal by som asi napísať, že ten film bol skvelý, ale nejak nemôžem. Je bez pochýb, že bola radosť sledovať koncert Day-Lewisa a Dana, ale jednoducho ma to za srdce nechytilo. A to sa mi ostatné kúsky pána Andersona veľmi páčia.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Že scenáristi už nemajú nápady? Slasher totálne obrátený naruby, neskutočne vtipný. Čím menej o tomto filme viete, tým lepšie.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Karel Roden ako ho nepoznáte. Strápený, neistý, s problémemi ako každý iný a charizmatický až na pôdu. Nepôvodný nápad, ktorý vzali do rúk tí povolaní a sledovať každý diel bola vysoko návyková záležitosť.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Po skvelom treťom dieli je tu ďalší výborný film, ktorý už nie je tak geekovsky čarovný, ale výborným nápadom je lepšie ukotvenie v realite, keď sa to dá takto povedať. Dúfajme, že nie je posledný.

Billy Elliot (2000)

K tomuto niet čo dodať. Tak dlho som sa tomu filmu vyhýbal a totálne ma dostal.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nerozumiem tomu humbuku okolo tohot kúsku. Všetko to odsudzovanie... Nápad to je presne taký, aký od komiksu čakáme, nadpriemerný popcornový zážitok. Daniel Craig samozrejme používa ten istý výraz ako v každom filme za posledné roky, asi by sme si mali zvyknúť.