Joker (2019)

Veľmi temný, psychicky ťažký a depresívny film. V podstate som napísal na 3-krát to isté, ale je to tak. Ja ani neviem, čo som od toho očakával. Chcel som niečo ako Suicide squad a zároveň nechcel? A ani neviem, či som dostal to, čo som chcel. Je to fascinujúce a nenaplňujúce zároveň. Keď sa už film rozbehne a môžeme vidieť viac, tak vlastne skončí. A chcem vôbec aby vznikla ďalšia časť? Mlslím, že to ani nebude dávať zmysel. Každopádne, Joaquin Phoenix je pán.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Mám osobne veľmi rád všetky doterajšie filmy s X-Menovského univerza (aj 3. diel z pôvodnej trilógie), ale prečo si jeden z hlavných scenáristov pod sebou doslova píli konár, na ktorom vybudoval posledné filmy a aspoň akú takú previazanosť a ešte si to aj sám zrežíruje, to je pre mňa záhadou.

Zelená kniha (2018)

Veľmi príjemný a pohodový film s odkazom, že pod povrchom sme všetci rovnakí. A bez nejakej urážky Mahershala Aliho, to, čo tu predvádza Viggo Mortensen, to si zaslúžilo ocenenie.

Ticho před bouří (2019)

Máme tu áčkový casting, tajomný príbeh a nakoniec z toho vylezie takýto pseudointelektuálny blábol. Rád by som podržal režiséra, že z toho naozaj nemohlo vzniknúť nič zmyslupné, kedže ten scenár bol naozaj stupídny, ale ten chlap si za to môže sám, kedže robil jedno aj druhé. Niekoľko odbočiek od hlavnej línie, kde čakáme na nejaké spojenie alebo dokonca vysvetlenie a ono nič neprichádza. A zrazu sú tu titulky. Fakt premrhaná šanca…

Smrtelné stroje (2018)

Poznáte ten pocit, keď pozeráte na niečo, čo by na papieri malo vyzeraž ako vysokorozpočtový film, ale v skutočnosti je to ako počin veľmi nešikovných amatérskych tvorcov? Tak tu to zažijete.

Anihilace (2018)

Jasné, dokonalý film to nie je, ale to, čo vo mne vyvolal a aké pocity zanechal si zaslúži viac ako 4 hviezdy. Takéto príbehy ma vždy fascinovali a na ďalší počin Alexa Garlanda sa nedá netešiť.

Střídavá péče (2017)

Veľmi silne a vťahujúco natočené. Kto si už nejaký ten partnerský kolotoč zažil, tak by film mal asi vynechať, lebo nebude mať dobré spanie. Život je v podstate jednoduchý kolobeh. Sii vychovávaný zlým človekom? Veľmi pravdepodobne sa z Teba zlý človek aj stane.

Kozoroh 1 (1977)

Téma znela lákavo, ale tvorcovia sa rozhodli úplne vykašlať na akúkoľvek snahu o realitu. Ak by naozaj bol človek zatvorený takú dlhú dobu bez možnosti kominikácie s okolným svetom a vedieť to, čo by vedeli oni, tak by sa to na psychike človeka podpísalo dosť enormne a tu sa všetci tvária ako nič, fyzická premena žiadna. Chápem, že film vznikol v trochu inej dobe, ale pocity človeka vtedy neboli iné než sú dnes.

Goyovy přízraky (2006)

Takýto chaos som od tvorcu formátu Miloša Formana naozaj nečakal.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Taký klasický príbeh z amerického vidlákova s krásne odpudivým Samom Rockwellom. Martin McDonagh dokáže neskutočne zlepšiť deň.