Repo Men (2010)

Film ma celú dobu veľmi dobre zabával, nevedel som si Judea Lawa v tejto roli predstaviť, ale zvládol ju výborne. Vizuálne vychytávky obohacujú v podstate veľmi obyčajný námet a robia z filmu príjemnú oddychovku.

I Love You Phillip Morris (2009)

Kontroverzia, ktorá sprevádzala uvedenie do kín v Amerike, je pre túto zem príznačná, ale v tomto prípade nie je na mieste. Atmosféra, herci (ako povedal jeden môj známy, po tomto filme začína o Ewanovi McGregorovi vážne pochybovať :) a hudobná zložka robia z filmu skvost, z ktorého neviete odtrhnúť oči. To, že je film inšpirovaný skutočnou postavou celý dojem iba znásobuje.

V Bruggách (2008)

Už dlho som sa tak dobre nezasmial, také množstvo nekorektného humoru, bizarných situácií, skvelého Ralpha Fiennesa a bezpochyby excelentného Colina Farrella sa len tak nevidí. Film sa u mňa zaradil do kultových už po pár minútach. Odporúčam navštíviť aj predstavenie od režiséra McDonagha v činohre SND, Mrzák z Inishmaanu.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Opätovné zhliadnutie tohto filmu mi vždy spríjemní deň a musím uznať, že je v porovnaní s jednotkou film nacpaný toľkými gagmi, že depresia nemá šancu. "You must be a Monopoly Guy."

Ať vejde ten pravý (2008)

Opäť a určite nie naposledy som urobil tú "chybu", že som čítal predlohu pred zhliadnutím filmu. Film má nepopierateľnú nordickú atmosféru, ktorú podkresluje minimum hudby, ale príbeh bol do filmového jazyka ochudobnený o niekoľko prvkov, ktoré knihe pridávali na príťažlivosti (totálne zabitá postava Hakana, šikana Oskara,...), že mi neostáva nič iné, iba odsúhlasiť názor, že herci boli vybratí výborne, najmä Eli a Oskar (aj keď si myslím, že mierna nadváha by bola namieste) a odporúčam prečítať si vynikajúcu knihu.

Batman a fantom (1993)

Film výborne zapadá do sérií filmov s netopierom, v porovnaní s novšími príbehmi sa až nechce veriť že vznikol v roku 1993. Príjemná animácia, štandartný príbeh a pre fanúšikov žánru kvalitne strávených pár minút života.

Symptom Pandorum (2009)

Film ponúka pri malom rozpočte pozerateľnú porciu atmosféry, ktorú stačí vidieť raz a viac nepotrebujem. Pri sledovaní Vás nepadne niekoľko filmov, ktoré sa podobajú reáliami alebo témou, ktoré by si v tej chvíli človek pozrel oveľa radšej (tešme sa na Ridleyho prequel :))

The Doors (1991)

Val Kilmer a jeho úctyhodné prevtelenie, Kyle (pre mňa stále Twin Peaks) MacLachlan, pozerateľná Meg Ryan a réžia Stonea vo forme. Pekné, pekné....

The Doors - When You're Strange (2009)

Dokument ako sa patrí... pre človeka, ktorý o skupine počul len málo a je mu známa len prefláknutá tvár z tričiek, je to výborný zdroj informácií a pošťuchnutie k tomu spoznať jednu z najfascinujúcejších ikon hudby a okolnosti jeho vzostupu a hlavne pádu. Odporúčam. Následné zhliadnutie filmu Olivera Stonea je pekným dovetkom. Odporúčam v tomto poradí.