Nadaný žák (1998)

Po rýchlom spáde hneď spočiatku prišlo trochu nudné zoznamovanie a túto stagnáciu vyrovnal skvelý záver. Chovanie postavy stvárnená Bradom Renfrom je v určitých chvílach jemne povedané zmätené, raz je z neho nas...ý nacista, raz poctivý žiačik, všetko bez odpovedajúceho vysvetlenia. Sú to ale malé muchy a celkovo som si z filmu odniesol nadpriemerný zážitok. Ian McKellen samozrejme bezchybný.

Pavouci z vesmíru (2010)

Je zaujímavé sledovať aká vlna odporu sa voči tomuto filmu vzniesla, pritom možno prišiel len trochu neskoro než mal. Úsporné sci-fi (aj keď 10 mil dolárov v našich končinách ťažko možno považovať za úsporné) majú moje sympatie, navyše trikové zábery, ktoré by v dobrej sci-fi nemali chýbať, sú v tomto snímku na perfektnej úrovni. Topornosť hercov vnímam skôr tak, že každý nejak začínal a tu mi to vôbec nevadilo, práve naopak.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Maximálny zážitok na minimálnom priestore. Je až neuveriteľné ako pôsobí film sviežo aj v tejto dobe. 12 charakterov, ktoré stretávame každý deň a s ktorými stretnutia nás môžu poznamenať na dlhý čas.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Párik na pohladanie. Každý, kto žije v páre, si v nich nájde niečo svoje a každý sa budeme naivne uisťovať, že my takto neskončíme. Kiežby...

Chirurgové (2005) (seriál)

Videl som zatiaľ každý diel, seriál má svoje slabšie chvílky, ale celkovo je to naozaj radosť pozerať. Postava Meredith ma v prvých sériách neskutočne štvala, časom sa to skľudnilo, dostala menej priestoru a seriál sa venuje v rovnakej miere aj ostatným postavám a ich vzťahom. 1. séria bola dokonalá, ďalšie si držali štandard, koniec 6. série bol fakt masaker a 7. séria je rozbehnutá viac než dobre. Dúfam, že tu s nami budú doktorkovia veeeľmi dlho.

Dexter (2006) (seriál)

Po dopozeraní 5. série konštatujem, že Dexter je jedna z najzaujímavejších postáv, aká bola pre seriál napísaná. To, s akými nuancami, sa Michael C. Hall pustil do stvárnenia tohto "hrdinu", je obdivuhodná. Fandíte mu v každej scéne, prežívate s ním jeho život a prajete mu len to najlepšie. O koľkých ľuďoch toto môžte povedať?

Pan Nikdo (2009)

S odstupom času si v podstate neviem spomenúť o čom to presne bolo, ale viem, že to vo mne zanechalo hlbokú stopu. Viem, že si to pozriem znovu a viem, že ma to dostane znovu. Je škoda, že Jared Leto sa dal na inú dráhu, ale ak sa rozhodne z času na čas hrať v takomto filme, verím, že menej bude viac.

Ďábel (2010)

Trailer ma dosť nalákal a trochu som sa bál béčkovosti v tom horšom slova zmysle, ale snímok je natočený veľmi profesionálne, herecké výkony presvedčivé, celkový zážitok z filmu je vynikajúci. Nepredvídateľnosť je devízou, ktorú dnes už musíme hľadať lupou, takže zaslúžených 80%.

Moon (2009)

O tom, že to bude one-man show Sama Rockwella som vedel, že to bude nízkorozpočtové som vedel, ale že sa mi to bude páčiť, som nevedel. Koniec nie tak prekvapivý ako sa tvári, ale celkovo mám z filmu skvelý dojem. Filmy, ktoré kladú otázky "Čo bude ak..." je v poslednej dobe stále viac a tento stojí za povšimnutie.

Benga v záloze (2010)

Veľké prekvapenie. Ferrela veľmi nemusím, ale tu mu rola fakt sadla. Film obsahuje množstvo fakt vtipných scénok (hlavne s Evou Mendes). Nezabudnite si počkať na koniec titulkov. Tak trochu iný buddy cop movie.