C.S.A.: The Confederate States of America (2004)

Líbí se mi nápad, ale zpracování dost pokulhává. Chtělo to jít víc do hloubky, důsledněji prozkoumat veškerý příčiny a okolnosti americký občanský války a až pak se pouštět do vytváření podobný věci. Přijde mi, že to tvůrci zanedbali a vytvářeli alternativní historie jak se jim zlíbilo. Jen těžko si lze totiž představit, že by se světový dějiny měly vyvíjet zrovna tímto způsobem, kterej nám byl zde nastíněnej.

Zlověstné ticho (2007)

Nedotaženej, kostrbatej příběh. Film se nemůže opřít ani o působivou atmosféru, přišlo mi, že se sází hlavně na děsivost loutek (a hereckýho výkonu Kwantena). Celkově docela slabota, hlavně vzhledem k faktu, že v režisérskym křesle seděl Wan.

Proboha! (2008)

Nevim, ale mně to nepřišlo ani moc vtipný. Dělalo to na mě dojem, že Maher jen zesměšňuje lidi s vírou v něco víc. Zpochybňovat umí každej. Zpovídaný osoby si vybral tak, aby mu pasovali do jeho scénáře, jejich argumentaci pak často vytrhával z kontextu. Dokument měl bejt asi za každou cenu kontroverzní, aby přitáhl dostatek pozornost, proto tolik arogance. Některé jeho předložené argumenty určitě stojí za zamyšlení, jelikož poukazují na časté protiřečení si církví, ale měly by pouze sloužit k další diskuzi a ne vyvozovat závěry typu: "Celý je to nesmysl a tečka! Věřej jen blázni a zoufalci." Jestli byl záměr dokumentu poukázat na nesmyslnost organizovaného náboženství pak budiž, ale přišlo mi že Maher měl k tématu přistoupit s poněkud větší pokorou.

Cesta bojovníka (2007)

Námět mi přišel dobrej, ale poměrně brzo se to zvrhne v děsnou nudu. Navíc Eomer není takovej borec, aby utáhnul film sám. Kdyby aspoň ty souboje stály za něco...

Andělé a démoni (2009)

Moje hodnocení značně ovlivnil fakt, že jsem před shlédnutím přečetl knihu. Film pak byl pro mě automaticky docela zklamání.

Fetih 1453 (2012)

Musim říct, že Turky svym způsobem obdivuju. Natočit film o tom jak bezostyšně a bezdůvodně plenili celou Evropu...to je něco. To, že film jako takovej nestojí za moc...to je jedna věc. Způsob, jakym je celej tenhle příběh podanej, je věc druhá. Prezentovat Mehmeda II. jako pomalu spasitele obyvatel Byzantské říše je do nebe volající drzost. Působí skoro jako lidovej sultán s krásnou manželkou a milujícím synkem. Celá osmanská říše tady vypadá jako bůhvíjak kulturní národ, od kterýho by se mohla učit celá Evropa. Byzanc naopak působí jak halda nevzdělanců, holdující hříšnýmu životu. Neskutečný! Na druhou stranu je fakt obdivuhodný jak Turci pořád s chutí vzpomínaj na svoje brutální nájezdy Evropou, ničení pravoslavný kultury a vraždění obyvatel Balkánu. Nebojej se ani útok na Konstantinopol ospravedlnit jako věc potřebnou a správnou. Nejlepší je jak na konci je Mehmed vítanej obyvateli Byzance pomalu jako osvoboditel. To, že nastalo cca 500 let útlaku obyvatel Balkánu nikoho nezajímá. To, že se tímto definitivně odstartovala expanze muslimů na Balkán, která později způsobila etnickou a náboženskou rozvrácenost v zemích Jugoslávie a v důsledku připravilo Srby o Kosovo, které dříve bylo prakticky jejich centrem....co se dá dělat. Tenhle film je opravdu fakt strašný zvěrstvo, ale tak zasmál sem se. Jak už sem řek, za tuhle drzost musim ty Turky uznávat :D

Válka Bohů (2011)

Kdyby podobný úsilí jako do traileru vložili i do filmu, dopadlo by to možná jinak. Velký zklamání (až na Rourka samozřejmě).

Hněv Titánů (2012)

Jednička mnohokrát lepší. Naprosto nesmyslný pokračování postrádající jakejkoliv význam. Totální a netolerovatelný zprznění řecký mytologie. A když už se k tomu prznění scénaristi odhodlali tak fakt kvůli takovýhlemu příběhu? Nechápu!!! Dokonce ani jako odpočinkovej akčňák by to neobstálo. Dvě hvězdičky s hooodně odřenejma ušima.

Metro (2004)

Pěkná prasárna. Zezačátku to ještě mělo určitej potenciál a tajemnou atmosféru, ale to vydželo sotva pár minut. Pak se to zvrhne v úplnou blbost. Hlavní děsivost filmu spočívá v nechutnejch scénkách s nějakym mutantem s rezavou pilkou. Fakt hnus. Navíc hlavní hrdinka se chová jako úplná kráva, což mě celej film neskutečně vytáčelo. Zařvou kvůli ní ty houmlesáci i ten černoch. Takhle si teda dobrej horor nepředstavuju...

Za nepřátelskou linií (2001)

Zrovna ohledně týhle tématiky fakt nemůžu pominout způsob, jakým je nastíněna válka v Jugoslávii. Film totiž (jak je zvykem) představuje Srby jako "ty zlé" a z bosenských muslimů pomalu činí hrdiny. Pokud se chcete o této válce něco dozvědět tak se tomuhle snímku obloukem vyhněte. Historické nepřesnosti se vyskytují v mnoha filmech (Braveheart, Patriot), ale tady to nějak nezvládám. Nebejt toho, šlo by o docela dobrej film.