Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Neni to nic ve stylu Untouchables a podobnejch filmů. Vnímat to takhle, film mi by byl jasný zklamání. Já to beru tak, že jsem se u filmu nenudil, působí efektně a hodně se hraje na styl. Ústřední šestice bojovníků zákona (+ Nick Nolte) je obsazena ideálním způsobem, hlavně Robert Patrick mě potěšil. Pro spoustu lidí je to asi zklamání, protože čekali něco víc á la LA Confidental, což se jim zrovna nedostalo. Na druhou stranu se rozhodně nejedná o propadák, to je potřeba přiznat. Já mám prostě filmy tohohle ražení rád, a proto jsem byl s výsledkem určitě spokojenej.

Maradona režie Kusturica (2008)

Panebože!!! To by mě fakt zajímalo co všichni čekali! Maradona je možná pro spoustu lidí jen "tupej feťák", ale předevšim je to fotbalová legenda. Tenhle dokument nemapuje jeho život objektivnim pohledem, jako spíš pohledem jeho samotnýho. Má vyjádřit a pospat kult, který okolo Diega existuje, hrdinu, kterého zosobňuje. Nelze vyvrátit, že se jedná o složitou osobnost, ale to ještě neznamená, že ji nemůžeme respektovat. Pro velké množství lidí se jedná o největšího fotbalistu historie, který během své kariéry dokázal pobláznit miliony fanoušků a pro mnohé z nich se stal takřka bohem. Maradona překročil hranice fotbalu, stal se jakousi kultovní postavou. Kusturica má pro něj evidentně velký respekt a pomohl tento kult přenést na filmové plátno prostřednictvím tohoto jakéhosi dokumentu, který představuje více než zajímavé nahlédnutí do Diegova života.

Superstar (1999)

Je to samozřejmě úplná blbost, ale s tim účelem to bylo i točený. Už jen pohled na Willa Ferrella jako školního playboye stojí za to. Ale asi tenhle blbej humor neni pro každýho.

Mise (1986)

Nepopsatelnej zážitek s nádhernou hudbou, podpořený bravurním De Nirem i Ironsem. Narazil jsem na tenhle film docela náhodou a jsem za to moc rád. Dost ve mně zanechal.

Lovci dinosaurů (2005) odpad!

Na žádnej film nesedí výraz "blbý jak hovno" víc než na tenhle film. Neskutečnej výsměch Rayi Bradburymu.

Mac & Devin Go to High School (2012)

Nepopsatelný! Těžká nehoráznost. Chtěl bych vidět někoho, kdo to viděl, aniž by se řídil tutoriálem v podání toho mluvícího jointa. To se totiž jinak nedá.

96 hodin: Odplata (2012)

Ačkoliv to nedosahuje kvalit prvního dílu, furt je to solidní film. Možná se nejedná o tak precizní filmařinu, ale u filmu jde někdy hlavně o to, aby bavil. A u tohohle jsem se teda vážně nenudil. Liam zase sejme pár albánců a to mi ke spokojenosti stačí :)

Román pro muže (2010) odpad!

Totální zbytečnost! Tohle jsem fakt nepobral.

Myčka (2001)

Vůbec jsem netušil, že něco takovýho existuje, ale sem fakt rád, že jsem se k tomu nakonec dostal! Většina černošskejch komedií je podle mě super a tady se to jen a jen potvrzuje. Kvalitní soundtrack, dobrý fóry...úplně parádní odpočinkovej film.