Za nepřátelskou linií (2001)

Zrovna ohledně týhle tématiky fakt nemůžu pominout způsob, jakým je nastíněna válka v Jugoslávii. Film totiž (jak je zvykem) představuje Srby jako "ty zlé" a z bosenských muslimů pomalu činí hrdiny. Pokud se chcete o této válce něco dozvědět tak se tomuhle snímku obloukem vyhněte. Historické nepřesnosti se vyskytují v mnoha filmech (Braveheart, Patriot), ale tady to nějak nezvládám. Nebejt toho, šlo by o docela dobrej film.

Hromy a blesky (2000)

Pro fanouška wrestlingu naprostá povinnost...dalo by se říct že kultovní film. Ty, co se o wrestling nezajímaj, si asi hvězdičku uberou, ale i tak se jedná o parádní komedii.

Ochránce (2005)

Pěkná debilita! Věděl jsem, že to bude blbost, ale myslel jsem, že to bude aspoň vtipný...Tak ne no! Moc trapnějších filmů jsem neviděl. "Pan chůva" s Hulkem Hoganem je oproti tomuhle nějaká paráda. Diesela mám rád, ale fakt nevim co timhletim zamejšlel.

Svalnatý Santa Claus (1996)

Takhle nízký hodnocení si to rozhodně nezasloužilo. Znám spoustu podobně "blbejch" vánočních filmů, který má každej rád a přitom jsou to ve skutečnosti podobný pitomosti. Tohle ja aspoň docela originální a navíc obohacený o Hulka Hogana. Ale je asi fakt, že když jde o Hogana, tak neumim bejt objektivní :)

Barbar Conan (2011)

To je fakt na hovno, když tam není Arnold. Tahle slátanina totálně postráda kouzlo a poetiku původního filmu. Taky jsem si myslel, že půjde o remake, ale místo toho je tu novej příběh, kterej ale taky za moc nestojí. Takže velký zklamání...který se ale dalo čekat.

Barbar Conan (1982)

I s odstupem času je to paráda a vážně kvalitní film. Arnold v parádní fazóně a jeden z nejlepších soundtracků co znám.

Zrození Planety opic (2011)

Nevim co s tim všichni tak nadělaj. Je to úplně normální, možná lehce nadprůměrnej akční film. A všechny ty speciální triky (který jsou sice ohromný) z toho ještě nedělaj něco extra. Mě se třeba víc líbily kostýmy z původní Planety než celá tahle počítačová animace. Celej příběh je snadno předvídatelnej a prostej překvapení. Dokonce i druhej díl "Do nitra Planety opic" mi přišel lepší.

Správci osudu (2011)

Jeden z nejoriginálnějsích romantických filmů, co jsem kdy viděl.

Thor (2011)

V životě jsem o nějakym akčním hrdinovy od Marvela jménem Thor neslyšel, ale řek jsem si že to zkouknu...už kvůli Hopkinsovi :) Výsledkem bylo, že jsem měl po shlédnutí chvíli chuť dát pět hvězd. Hlavní hrdina je fakt parádní, včetně jeho představitele (ačkoliv jsem o tom herci v životě neslyšel). Hopkins po nějaký době zase v jemu padnoucí roli a přítomnost Natalie je vyždycky kladem. Na to že je to akční sci-fi film, tak bych se ho nebál označit za skoro umělecké dílo. Musim říct, že mě film fakt oslovil. Fakt je, že jsem teda taky nepochopil, co dělá v Asgaardu nějakej asiat a černoch :D

Green Lantern (2011)

Ačkoliv to je vlastně docela pitomost a celá koncepce Green Lantern nestojí za moc, tak jsem se za těch 105 minut nedokázal odtrhnout od obrazovky. Právě ne až tak dlouhá stopáž (oproti třeba Transformers 2) filmu určitě prospěla a zapřínila, že nezbyl čas abych se u něj nudil. Kostra příběhu jako takového je obstojná a tak celkovej dojem zůstává určitě kladnej.