Sin Nombre (2009)

Uff, tohle budu rozdýchávat asi ještě hodně dlouho... Pro mě rozhodně překvapení roku. Něvěřila bych, že mě tak dostane snímek zabývající se problematikou pouličních gangů a ilegální imigrace, ale světě div se, stalo se. Sin Nombre mě doslova položil, nic takového, co je k vidění tady, se jen tak nevidí. Přesto, že jsem Willymu/Casperovi držela palce v jeho boji za svobodou, konec jsem předpokládala. Cary Fukunaga má talent, o tom není pochyb, a rozhodně nám má ještě co ukázat. Pane Fukunaga, děkuji a honem do práce, už se těším na Váš další film!

Ataque de Pánico! (2009)

Kraťas skutečně povedený, avšak potenciál celovečeráku v tom zatím nikde nedříme. Inu, počkáme si (ehm, jak dlouho?) a třeba budu mile překvapena.

V jako Vendeta (2005)

Remember, remember the fifth of November, the gunpowder treason and plot ... já si budu rozhodně pamatovat 26. listopad, den, kdy jsem V jako Vendeta viděla podruhé. Podruhé, a dávám 5. Bezkonkurečních 5, tohle dílo si to bezpochyby zaslouží.

2012 (2009)

Emmerich ničím novým nepřekvapil, 2012 se podobá předchozím snímkům jako je Den Nezávislosti, nebo Godzilla. Film postrádá jakýkoli moment překvapení a všechny ty pohromy se na můj vkus semelou moc rychle. John Cusack mi v roli starostlivého tatíka, snažící se ochránit svou rodinu před koncem světa zrovna nesedí, na druhou stranu, Chiwetel Ejiofor a Woody Harelson byli skvělí. Takže, sečteno podtrženo, 2012 není ani dobrý, ani špatný. Katastrofa od Emmericha, jako každá jiná. 3*.

Gamer (2009)

Obrovský potenciál zůstal nevyužitý... Škoda, těšila jsem se. Půl hvězdičky za Butlera, půl za solidní hudbu.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Takhle stupidní televizní zábava mi jednoduše nic neříká... Dobře, možná se tam najde pár opravdu dobrých zpěváku, ale upřímně : Vzpomene si na ně za dva roky vůbec někdo? Ne...

Osvícení (1980)

Šílený Nicholson, šílený Kubrick, šílené všechno... brilantně!

Harvie Krumpet (2003)

Plastelínový animáky jednoduše můžu, z Adama Elliota se stal jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, a Harvie Krumpet? Cynismus nadevše!