Spacecore

Rapper / beatmaker

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 19.5.2020  18:55
    Pavel Dorotka: Kontroverzní filmař (amatérský film) (2020)

Pavel Dorotka, bizarní neumětel z Telče, zasloužený král špatného filmu u nás (i když v této kotlině neměl vůbec lehké toho dosáhnout!) nás obohatil dalším zářezem do svého ČSFD profilu na kterém si dává sakra záležet a v sekci dokument to měl dost chudé, tak musel přijít se sestřihem úplně všeho se svým xichtem, co se za poslední roky v jeho dílně urodilo. Takže tu máme bizarní kompilaci všech jeho FB fotek, záběrů z každýho jeho dílka, ohavný střih a vše, co k filmografii těchto dvou nadšenců patří! Pět hvězd uděluji hlavně proto, že si Pavel zaslouží přední umístění v žebříčku "Nejrozporuplnějších filmů" spolu s The Room a filmama Neila Breena, protože Pavel je takový český Tommy Wiseau, Ed Wood, nebo Neil Breen, jenom mu chybí si to uvědomit. Pět hvězd si to zaslouží taky proto, že je to pořád velký kus guilty pleasure zábavy, kdy se skutečně smějete z plna hrdla nad cringe momenty a divíte se tomu, jak je možné, že se u nás pohybuje jedinec schopný takového sebeklamu. Uznávám, že tady už se pomalu blížíme do bodu, kdy to zábavou přestává být a začíná to být smutné a Pavel by možná potřeboval trochu sebereflexe a určitě dost terapií, ale pořád to ještě vtipné je! Jakmile to přestane být vtipné, odpadne i zájem o jeho osobnost, ale v tuto chvíli jsem rád, že jsem u toho! Tenhle dokument je hoňka nad sebou samým a dostává pouze buď 5 * nebo odpad jak to správně musí u "rozporuplných" filmů být a já i moje žena se v tuto chvíli přikláníme k těm pěti. I z toho důvodu, že je nám Pavla trochu líto a na jednu stranu (stejně jako u VŠECH podobných tvůrců) jsou jeho motivy celkem pochopitelné. Moje teorie je, že Pavel sám přesně neví, kdo je a místo aby se hledal, tak pomocí této "filmografie" utváří obraz o sobě samém, kterému i přes balast lží a sebeklamu skutečně věří. Věřím tomu, že věří, že je úžasnej filmař, Da Vinci 21. století. A pokud někde v hloubi duše tuší, že je obyčejnej sračkař, tak má možná dojem, že mu není rozuměno, že se zlepší, nebo cokoli z toho. Progres v tomto dokumentu nečekejte, Dory už vyplýtval všechny historky, příběhy a arzenál své ujetosti, tohle je vlastně kompilace toho všeho. Takže si myslím, že jsme se dostali na pomyslný vrchol jeho tvorby a dál už to bude strmý pád. Anebo nás Pavel Dorotka překvapí. Uvidíme.

• 12.5.2020  17:08

Nejbrutálnější, nedepresivnější a nejdrsnější animák z americké produkce jaký jsem kdy viděl! Zároveň solidní zakončení dlouhé sedmileté jízdy DC animated movie universe započatého Flashpointem a geniální Justice League War! Emočně silné. Tohle nikdy nepustím svým dětem, je to fakt 18+ i co se týče uchopení celé látky. Na konci mi ukápla slza, žil jsem s tím vesmírem sedm let a obecně jsem rád, že se všechny animované vesmíry DCčka řadí mezi to nejlepší, co vůbec animovaná tvorba dokáže předvést. Poklona, aplaus a vděk!

• 31.3.2020  22:17
    Lov (2020)

Stupidní sračka.

• 27.2.2020  22:31
    V síti (2020)

Vrátili jsme se právě z "V síti"... Když pominu obří mediální hype (který byl otravný, ale i zasloužený), tak jsem na to hlavně šel kvůli Klusákovi, jsem fanda jeho dokumentů. No a je to skvělý film, nejlepší Klusákův počin a český film roku. Musíte to vidět, určitě to funguje skvěle i v kině! Bál jsem se, jestli tomu bude chybět humor, nechyběl, byla to prdel jakou jsem dlouho neviděl. Taková ta bizarní nad tím jak jsou ti chlápci úchylní až to bolí. Pak jsem se bál, jestli to nebude až moc drsný, protože jsem se párkrát o tadytu tématiku (potažmo dark web a černou zónu kybersvěta i reality) zajímal a ne, nebylo to neúnosně odporný, jen tak správně tvrdý, šokující a pro mnoho lidí určitě oči otevírající. Rozhodně zásadní dokument, s velice vážnou tématikou, o které je dobře, že se mluví hlavně proto, nakolik je to dnes zcela normální, až tu máme mezi námi tisíce a tisíce degenerovaných sexuálně nemocných lidí. Hodnotím 10/10, propojení s realitou, nebo námi jako diváky a celkovým dopadem na společnost je na maximu, je to autentický a chytrý. Klusák je darem české kinematografie a pokud by Vám vadilo to, že jde o vykonstruovanou věc, tak připomenu, že to tak je téměř vždy u jeho dokumentů a mají to tak i světoví tvůrci dokumentů. Jinými slovy.. Pokud tady bublá nějaký problém, není důležité jakými prostředky na to filmař poukáže, je jedno, co nafinguje aby se ta poklice otevřela, hlavně, že se na to poukáže. Všechny zásadní myšlenky, které mi vrtaly hlavou při projekci tady byly nakousnuty, nebo vyřčeny. No a dodám, že jsme viděli verzi 15+ kde se to ptákama a creepy úchylákama jenom hemžilo, tak se o tuhle verzi nenechte ochudit. Ono je na tom celém i v podstatě dost fucked up, že celý ten problém je natolik veliký, že to dospělo do fáze, že na to chodíme do kina a sledujeme ty tuny honících pér.. Až tak je to zakořeněný ve společnosti, který jsme tím pádem součástí a je na nás jak budeme reagovat.

• 2.2.2020  19:20

Nedosahuje to geniality Historek, jedná se pouze o suché vyprávění téměř bez jakékoli režisérské snahy, nicméně cringe je pořád na velké úrovni, Pavlova osobnost se nezapře a guilty pleasure je to stále jak vyšité! Pro fanoušky Historek nicméně příjemný bonus v mezidobě vydání Historek!

• 25.1.2020  10:30
    Haunt (2019)

Průměrná popcornovka pro puberťáky, která mí dost povedený masky, ale scénář se svojí logikou často sklouzává do bažin stupidity. Obzvlášť jedna scéna "hrdinství" na konci nutí vyprsknout smíchy.

• 25.1.2020  10:27
    Dark Light (2019)

Tomuhle jsem se měl vyhnout. Přes zajímavý námět a zpracování příšerek se tohle zamyšlený béčko vlivem scénáře dostalo někam na úroveň D. Stupidní scénář, nemastná neslaná produkce. I přes americkou produkci se to točilo někde v Gruzii s Gruzinskím štábem a tam to taky mělo zůstat.

• 25.1.2020  10:25
    Rabid (2019)

Stylisticky zajímavý remake něčeho, co jsem neviděl, ale připomíná to takové 80s horory, nicméně i přes potenciál se to v průběhu trochu překombinovalo a výsledek byl průměrný. Ale rozhodně stojí za zkouknutí.

• 17.1.2020  17:59

Terminátor - Temný osud: Tak to se mi líbilo moc! Mě se teda líbily všechny díly Terminátora (možná kromě Salvation), ale tenhle byl rozhodně lepší než trojka a Genysis (proti kterým ale taky nic nemám). Atmosféra ve stylu prvních dvou dílů fungovala, vlastně to šlo přes stejný mustr a zároveň se to snažilo o renovaci, což je fresh. Taky rozvoj mytologie v tom smyslu, že vedou nekonečnou válku, kdy se ti "motherfuckers nepoučí" a i přes zabránění zkázy přijde lidstvo s novou UI, která to dosere, tomu se asi nevyhneme, ale můžeme neustále vést dokola ten samý boj. Čili budoucnost změníme, ale přijde další hrozná, která jí nahradí. To mi jako dává smysl. Takový prvek jak v Nezvratném osudu. Dále se nám Linda Hamilton příjemně vrátila, to cením, takle by měli důchodci trávit čas, ne nakupováním v Kauflandu. Arnie je král, nejvíce mu sluší, když je jeho poloha jak akční, tak zároveň vtipná a tady to fungovalo. Feministickej tým bojovnic OK, mexičanka mi nepřišla nic extra, ale jinak v pohodě. Všichni Terminátoři působili nově a zajímavě, takže dobrý. Akorát scéna s letadlem a přehradou byla dost přestřelená a to bych úplně vyškrt.

• 12.1.2020  10:01

Aspirant na nejlepší film loňského roku. Jedna z nejlepších Tarantinovek od.. nevím, možná od Pulp Fiction. Vážně. Tohle je dospělá, ryzí, chytrá filmařina. Takle se mají dělat filmy. S láskou, nadšením, umem. A to není jen tím, že je pro mě Quentin odjakživa číslo 1 ve filmové branži, i moje žena, která od něj neviděla zdaleka všechno, se tady na konci rozplývala a bylo jí smutno. On si to celý vystavěl tak precizně, že nechápu jak to na někoho nemůže fungovat! Dlouho jsem neviděl takle propracované charaktery a že by se jim věnovalo s takovou péčí. Režie - prvotřídní, scénář - skvělej, humorná a dramatická stránka parádní! Jediná slabina by mohla být v množství odkazů, ale to jen pro neznalé, pro ostatní je v tom určitě naopak síla. Od prvního Wilhelmova křiku jsem věděl, že je to prošpikovaný easter eggama, ale pořád jsem byl v kontextu a i když jsem většinu věcí nepochytil, vždy jsem se bavil prvotřídně, pointa fórů mi neunikala, nevím. Se znalostí doby by to bylo lepší, ale i tak jsem nebyl ztracen, takže v tomhle kritika postrádá efekt. Krásný film.

• 11.1.2020  16:29
    Prince: Sign "O" the times (koncert) (1987)

Geniální počin, vrchol Princovy filmové tvorby! Vyzrálejší než Purple rain, i hudebně je Sign o Times možná Princova nejlepší deska!

• 11.1.2020  10:11
    Joker (2019)

já nevím no.. je to overhyped samozřejmě. Jako herectví naprosto třída A, režie ok, líbil se mi scénář, kdy mi přišlo, že to vše dává smysl a pěkně navazuje na sebe, nicméně to má pár much. Opět tu mám ten základní problém jako u Dark Knight trilogie. Je to moc zakotvený v realitě. Je to v podstatě film o magorovi, který se oblíká jako Joker, ne o původním originálním superpadouchovi s geniální i šílenou myslí. Stejně jako je Datk Knight thriller s lidma v kostýmech. Taky od první scény je příliš zřejmé kam to povede a co se stane, vše jakoby bylo vykonstruované pro zrod Jokera, když ho zkopali po druhý, už jsem si říkal, že to je příliš. Jakože jo, hrozný věci se lidem dějou pořád, ale tady to nebylo nahodilé, ale ty věci působily, že se dějou aby se děly. Taky se nedá s Jokerem moc sympatizovat, maximálně ho litovat, což je opět zásadní rozdíl oproti komiksu. Chyběl mi tu Batman, ačkoli tu vlastně byl, tak jejich vzájemná chemie je téměř stěžejní prvek celé mytologie. Zkrátka nevím. Jako film 5*, jako film o Jokerovi 3*. Takže jsme na třech a půl a s propsem pro Joaquina dávám 4.

• 3.1.2020  15:36

Chodící časový paradox. Na stejné vlně jako starší Primer, ale mnohem lépe uchopitelné a zábavnější. I přes amatérský look celkem kvalitní zápletka, provedení a scénář. Nečekal jsem, že to bude skutečně tak dobré, ale je. Sice je v půlce jasné, kam to vše směřuje, ale došlo to tam krásně jak po másle. Rozhodně mě v těchto filmech fascinuje motiv toho, že moc kormpuje, respektive, že i když nemáte špatné úmysly, s něčím jako je stroj času můžete udělat něco opravdu zlého ani nevíte jak. Jako zbraň v rukou opice.

• 25.12.2019  18:23

Velký chodící nádor :-))))

• 25.12.2019  16:50

Volné pokračování The rabbits :-))) Ne, tohle je úlet. Tříhodinový filmový zážitek, ze kterého si odnesete všechno možný a nebude to jednoznačný. Já se bavil, smál, nudil, vyděsil, vzrušil... Zkrátka prošel celou škálou emocí a to je víc, než jsem od této Lynchovy digitální prvotiny očekával. Je to matoucí, příšerně dlouhé, ale zároveňa atmosférické a pojící prvky a motivy spolu kupodivu fungují dobře. Nemůžu jít do plnejch, nebyl jsem z toho úplně odvařenej. Je to myšlenkově podobný nové řadě Twin Peaks a ne tak nestravitelné jako Mazací Hlava. Prostě někde mezi. Vlastně je to jakoby David vzal všechny své minulé filmy a smíchal je v mixéru. Ten koktejl je ale esencí jeho Lynchlandu. Jako připravený divák a můžeme říci, fanoušek, nebo pozorovatel jeho věcí jsem se necítil až tak ztracený, spíš víceméně zorientovaný v jeho světě. Jako když jsem užíval několik let halucinogeny a poté se přepleskl houbičkama natolik, že už jsem se cítil jako doma.

• 25.12.2019  10:01
    Vynález (2004)

Těžký, neuchopitelný a složitý film, nicméně stejnou měrou sympatický a férový. Zkouknul jsem to jednou, mám v plánu projít všechny vysvětlující videa a články a třeba si to někdy pustím znovu. Nicméně mám pocit, že vím rámcově o co tam šlo, jak se to vše ale stalo, to netuším. Když pominu originalitu a praktickou část cestování časem, atmosféra a řemeslné zpracování filmu bylo cool, snímek se nedá splést s ničím jiným a režijně stravitelný je.

• 29.11.2019  11:50

4,5* .. Tahle řada je výborná, po asi třech nebo čtyřech, který mě vyloženě mrzely. Máme tu záchodový humor, satiru, kapánek osvěty o mikrobiomech a fekální transplantaci, ale chybí mi tu to režisérství, který měly starší díly, nevím jak to popsat.. Už to asi nebude, i tak ale bomba!

• 24.11.2019  23:14

Mysteriózní horor Ve vysoké trávě podle předlohy Stephena Kinga a Joe Hilla od režiséra Kostky v produkci Netflixu se sice mé ženě nelíbil, ale za mě naprostá paráda :) Mám rád mysteriózní mindfuckové horůrky a tady to bylo sympaticky natočeno a podáno. Zápletka skvělá, lidi se ztrácejí ve vysoké trávě a nemohou najít cestu ven a do toho hrátky s časem. V půlce to trochu ztratilo dech, ale ve finále mě to přišlo naprosto super.

• 24.11.2019  18:58

Jedná se o amatérský dokument mapující ukončení kariéry hip hopového tvůrce, který nahrál 5 000 skladeb a o jeho poslední desce s názvem "Poslední hodina". https://www.youtube.com/watch?v=CCbABVooVro&fbclid=IwAR3r38TFfXYNG8xmPYzpG8f0a-9h5W1t6eTw40gbvQBmewsdFeiwPgBConE

• 7.11.2019  18:29

Tak jsem se k tomu konečně dostal. No tak jak mě jednička naprosto zklamala, tak dvojka příjemně překvapila. Fungovalo to hezky jako teen komedie, přesně ve stylu ultimate spider-mana, tentokrát jsem fakt cejtil to, co při čtení komiksů. Fungovalo taky jako epilog k Endgame, byl z toho takovej dobrej pocit jakože "life goes on", každopádně bych si představoval planetu po návratu půlky lidí víc postapo, ale budiž. Líbil se mi Mysterio a strašně mě nadchla Praha a hlavně Liberec, kam jsem jezdil často ke cvokařce a pak s ženou do opery, takže vidět ta místa bylo cool :D + ta ČT24ka atd. nevím kdy naposledy jsem viděl naší zemičku v takovém blockbusteru (mission impossible a ty další filmy točený u nás mě minuly). Akorát mě teda vůbec nebraly akční sekvence, ale vůbec. Ale to je spíš mnou, já obecně u akčních scén ve filech ztrácím koncetraci a vypínám.

• 6.10.2019  07:40

geniální satira, Tegridy farm linka se perfektně vyvíjí a u scénky Stanovy kapely jsem chcal smíchy

• 28.9.2019  21:24
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

S manželkou je to naše poctivé guilty pleasure. Na YouTube jsme u Crowera zkoukli snad všechny recepty a nikdy nás to neomrzelo! Skvělá zábava!

• 29.8.2019  16:50
    Shazam! (2019)

Konečně jsme si to s ženou pustili a bylo to OK. Taková správně pitomoučká taškařice. Ono kdyby tam nebyl Captain Marvel, tak by celý film byl úplně o hovně a stopáž byla taky přepálená, nicméně mytologie Marvel světa zde byla zasazena dobře, padouch ušel, Levi mě bavil a humor byl naprosto v pořádku. Párkrát jsem se od duše zasmál, ne vždy, ale humorně mi to sedlo víc, než ultra trapně na sílu tlačící Deadpool 2. Takže za mě paráda, mám rád Captaina v komiksu a tady mi přišel dokonce ještě oduševnělejší a ne tak zbytečně naivní jako v předloze. Je to na 3 a půl, ale ze sympatií dávám 4/5.

• 10.7.2019  04:20

Maximální cringe. Tommy Wiseau českého rybníčku.

• 10.6.2019  03:35

Fakticky přesný a jde to víc do hloubky, než by muselo, nebo než jiné komiksové dokumenty. Jediné, co mě trochu otravovalo bylo věčné omílání důležitosti superhrdinů v naší společnosti, jak jí zrcadlí a jak mluví o hlubokých existencionálních problémech.. meh.. já je čtu dvacet let kvůli boom aargh zip pif paf a bitkám a coolnessu, ne abych pocítil americké hodnoty.

• 27.5.2019  04:25

Kevin Smith, Tim Burton a Nicolas Cage vs překoksovaný Jon Peters. Nedokážu odhadnout zda by ten film byl totálně geniální šílenost, nebo naprosto bizarní béčko. A ani tenhle dokument mi to neosvětlil, ale donutil mě o tom přemýšlet. Co se týče pohledu do zákulisí Hollywoodu, je to rozhodně všeříkající.

• 14.5.2019  05:22

Tady se rychle odbude půlhodinka o komiksech a Moore rozejde svůj traktát o magii, spiritismu a mystických mytologiích. Já jeho komiksy žeru, je to génius a chtěl jsem slyšet víc o komiksech, sakra práce. Jo, mluví zajímavě, je strašně nadupanej a moudrej, ale během hodiny tady rozebírá celou podstatu vesmíru a to není zrovna to, co jsem si chtěl pustit já, to je to, co chtěl on, abych si pustil a to je problém celého tohoto dokumentu. Zeitgeist of alan Moore! Soundtrack made by RZA je magnifikantní!

• 25.4.2019  00:10

Co říc, nemám slov, ale něco vymáčknu. Chytré, zábavné, vtipné, epické, existencionální, dramatické, upřímné, nevypočítavé, osudové, komiksové ... Spolu s Infinity War největší filmový kumšt naší doby. Budu dětem vyprávět, jak jsem na tom byl v kině. Samozřejmě jsem dost plakal, dojalo mě to. Seděl jsem na Iron Manovi v 16ti, nemluvě o tom, že to čtu od šesti a vyvinuly se jak postavy, globální filmový průmysl tak i já. Bylo to famózní, ten film je samozřejmě naprosto špičkový, ale nedělají to efekty, nebo něco, je to prostě dokonale zručná filmařina a to magické, co velké filmy mají. Co nejdříve musíme zajít na druhou projekci a pak to pomalu rozdýchám, ale teď Vám říkám, že mě to jako komiksáka naprosto uchvátilo.

• 12.4.2019  13:56

Tak sestava týmu ač nezvyklá (i když opřená o komiks), tak mě velice bavila. Animák byl celkově dost nadupanej a byl to příjemnej návrat do Timmverse a o dost modernější nutno dodat. Příjemný balanc mezi až R-kovou drsností a klasickým dětštějším patosem, každopádně jsem to zkouk s chutí a často mě to překvapilo. Dávám hvězdu navíc proto, že je to dost podhodnoceno zde.

• 14.2.2019  03:48
    Ant Head (2018)