Jackass: Film (2002)

Náhodou som si prezeral posledné komentáre a objavil som v nich tento drsný počin. Gueryllove hodnotenia a jeho názory na filmy rešpektujem najviac zo všetkých užívateľov (marihuany) a s mnohými sa stotožňujem no teraz je to úplný opak. "Odpad" si Jackass rozhodne nezaslúži. Taktiež ale netvrdím, že som fandom nechutností. Ešte v časoch mojej strednej školy, keď Jackass bežal ešte len epizódne na MTV, mi mnoho spolužiakov vravelo "aký sú po piči". Stačilo mi počuť, o čom to je a vôbec ma nenapadlo, že by som si to mal pozrieť, skôr som sa im divil, čo ich na tom môže baviť. Raz sa mi však dostal do rúk (presnejšie do neosobného počítača) tento film. Niektoré scénky boli tak geniálne, že som sa trhal smiechom. Skok do ventilátora bola taká "profesionálna" práca, že som to púšťal stále dokolečka dokola. Steve-O a jeho vlastný portrét na vlastnom chrbte je tak nehorázna konina, až je to nehorázne vtipné. A ak má niekto pochybnosti o tom, prečo to tý magori robia, odpoveď vám dá scénka ktorá sa síce v tomto filme nevyskytuje - "Steve-O si nastreluje vajcia o stehná". Vôbec nejde o túto morbídnosť ale o tú jeho božskú nahú ženskú na konci scény. A priznajme si, čo by pre priazeň toho "najluxusnejšieho" nežného pohlavia nadržaní (v tomto prípade Američania, čo je samozrejme osobitá kategória) mladíci neurobili.

Potomci lidí (2006)

Ako tu už odznelo z úst (prstov) KevSpa - Dokonalá forma víťazí nad obsahom. Lenže forma si zaslúži vyše 100% aj keď matematicky to nie je možné. Napríklad totalitná atmosféra bola zobrazená na oveľa vyššej úrovni ako vo filme V for Vendeta. Výkony hercov úchvatné, aj v menších rolách (psychohúlič policajt, biely rastafariánsky magor-zabiják, atď). A priznám sa, že pri dlhočiznej scéne keď išli s dieťatkom okolo vojakov, to bolo tak dojemné až mi slzičky vyhŕkli....a potom prásk a jelo se dál. Bombastické!!!

Mariňák (2005)

Neviem si pomôcť ale Mendesove spracovanie filmov mi pripomína svojským spôsobom Kieszlowskeho. Aj keď je pravda, že v oboch prípadoch tomu výraznou mierou dopomáha kamera ale....dobrý rejža se pozná:) Mariňák to len a len potvrdzuje. DVD mám doma už 2 mesiace ale dajako som naňho zabudol, no ale na niektoré veci je dobré si počkať;) Jediná vec v tomto filme, ktorú by som upravil je...viac COOPERA!!! To je neuveriteľné, čo všetko ten človek dokáže vyjadriť. Teraz narážam hlavne na Americkú krásu ale aj v Jarheadovi uhral podľa mňa prototyp amerického "moderného" dôstojníka. Gylenhall a Foxx taktiež skvelý. Čo viac dodať...ako by povedali Germánci: "VUNDABÁ!!!"

Šifra mistra Leonarda (2006)

Ak by som nečítal knihu, moje hodnotenie by bolo nižšie ale takto....Zretelnejší a jasnejší prepis knihy som ešte nevidel.

Rafťáci (2006)

Pohodová zábavka na popoludňajšie vegetenie s priateľkou aj keď Snowboarďáci sa mi zdali lepší.

Hooligans (2005)

Nie som síce žiadna agresívna povaha ale problematiku anglických "fandov" som vždy žral. Dokument McIntire: reportáž natáčaná inkognito o rowdies londýnskej Chelsea som videl snáď ležatáosmičkakrát a vždy sa pri ňom cítim rovnako napätý a vzrušený. Skoro zhodné (podotýkam skoro) pocity som mal pri sledovaní tohto snímku. Brutalita je neuveriteľne uveriteľná a občas aj taká pacifistická povaha ako je tá moja mala občas chúťky pridať sa a udrieť si. Tie americky nasladnuté scénky filmu ubrali piatu hviezdičku, ktorá značí dokonalosť.

Rovnako ako Lolita, Olovená vesta, Eyes wide shut stráca film postupom času na tempe. Ak sa dá hovoriť o slabine Kubricka tak je to určite neudržateľnosť tempa deja. No...ale Kubrick je podľa mojej osobnej mienky najlepší fachman vo svojom remesle a milujem každý jeden jeho záber, takže mu to dokážem odpustiť. Samozrejme, menej vnímavý divák (videli ste najnovší Seagalov film? Pecka!!!) môže mať s týmto pojatím problémy a práve preto nemá Kubrick postavenú sochu v nadživotnej veľkosti v každej kinosále kde mali aspoň raz tú česť pustiť jednu z jeho "sixtínskych kaplniek"

Lolita (1962)

Prvá polovica famózna: "Pán Humbert, len aby ste vedeli, ja nie som úzkoprsá, ani môj manžel". Postupom času film stráca na gradácii, čo je veľká škoda pre film ako celok. No ale Peter Sellers je neuveriteľný, určite bol tento komplikovaný človek jedným z najinteligentnejších ľudí v histórii ľudstva, o tom niet ani najmenších pochýb.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Fantastické. Zábava od prvého záberu po posledný. Tento snímok sa na nič nehrá, nemoralyzuje (Nickov syn stojí od začiatku za svojim otcom, aj keď len vďaka ockovej skvelej hube, jablko nepadá ďaleko od stromu), vtipne a trefne (podobne ako Moorove filmy) poukazuje na tuposť a až dychzarážajúcu ovplyvniteľnosť amerického národa (štúdio na začiatku filmu). Scientologička a čerstvá mamička Katie Holmes je neuveriteľne sexi. A ten zlatý trojspolok - no paráda. Páčilo sa mi na ich stretnutiach hlavne to, že boli fakt kamaráti, také kamarátstvo troch presne rovnakých ľudí:) PS: som fajčiar a rozhodnutie prestať fajčiť záleží len a len na mne a nepomohlo by ani keby do krabičiek od cigariet balia kúsky pľúc 40 rokov fajčiaceho muža (alebo ženy) a žiadna pre ani proti reklama ma nepresvedčí. PS2: cool hláška filmu: Kapitán vraví prichádzajúcemu Nickovi v klube tabakových barónov - "Nick, my boy" - nejde ani tak o to, čo povedal ale ako to povedal, schválne si to všimnite.