Zápisník jedné lásky (2004)

Velmi dobré, ne však dokonalé. Bez té části ze sanatoria by to bylo lepší. Nevadilo mi předčítání, ale ten závěr (co se snažil vyždímat tolik slz, co to jen jde) byl trochu víc, než jsem chtěl vidět. A to je škoda, protože jinak to je (respektive by byl) perfektní romantický film (možná jeden z nejlepších vůbec), kde chemie mezi Goslingem a McAdamsovou funguje na 100% a slovo romantika tu není jen pro žánrové vymezení, ale opravdu se jí během těch dvou hodin dočkáme a to vrchovatě.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

4 důvody, proč je Chuck Norris pro svět důležitý: Schumacher by nevyhrával formule 1, jelikož by neměl palivo v podobě Chuckovy moči. Bůh a tma by se neměli koho bát, cibule by neuměla brečet a polovina amerických neherců by si nikdy nemohla říct, že dostali kopanec s otočkou od Chucka přímo v seriálu Walker Texas Ranger. Seriál funguje spíš jako parodie. Jen ta úvodní znělka je parádní.

Grinch (2000)

Srdcovka z dětství, geniální parodie, totální megakravina v tom nejlepším slova smyslu a nejlepší komediální role Jima Carreyho. Jeden z mála filmů, co o Vánocích nikdy nevynechám.

Fantomas (1964)

Na tomhle filmu je kultovní hned několik jeho součástí. Magneho hudební motiv, Maraisův Fantomas, Maraisův Fandor a Funesův komisař Juve. A jelikož mám rád Tři mušketýry, tak těžko bych mohl neocenit Mylène Demongeot v roli Fandorovy drahé polovičky.

Batman navždy (1995)

Schumacher už u Batman Forever ukázal, že není tím pravým člověkem pro Batmana. Nicméně se zde ještě docela snažil a s kvalitními herci natočil alespoň průměrnou komiksárnu.

Batman se vrací (1992)

Burtonův Batman je nesrovnatelný s tím od Nolana, to však ale ani zdaleka neznamená, že není dobrý. A zrovna Batman Returns je nejen dobrý, ale i o něco lepší, než první díl. Joker je sice pryč, ale Catwoman bohatě nahrazuje to, co chybělo Batmanovi v předchozím díle - pořádná kočička.

Smallville (2001) (seriál)

Svýho času můj nejoblíbenější seriál. Zejména na prvních cca pěti sériích jsem dost ujížděl.

Spider-Man 3 (2007)

Velký úpadek. Scénář skoro na úrovni Batman & Robin. Má to i své klady a světlé momenty, ale ty jsou ve velkém nepoměru oproti tomu negativnímu. Nezvládnuté finále jinak poměrně solidní série.

Kobra 11 - Pekelná jízda na dálnici A4 (1999) (epizoda)

Kobra 11 v životní formě. Po smrti Andrého Fuchse, kterou jsem tehdy v dětství obrečel (bez prdele), přišla tahle jízda a Tom Kranich jako plnohodnotná náhrada. Skvělý díl.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Semir je legenda a dokud tam s ním byl André Fuchs nebo Tom Kranich, měla Kobra 11 svou kvalitu. Bohužel těch sérií se natočilo přespříliš, zápletky byly časem čím dál horší a ze Semira se stal německej Chuck Norris. Přesto mám Kobru za ty starý série rád. A geniální znělku tomu seriálu nikdo neodepře.