Auta (2006)

Luidži sledovat jen Ferári! Tohle je jedna z nejlepších Pixarovek, co jsem kdy viděl. Možná vůbec nejlepší. Tolik zábavy a emocí zabalených do úžasné animace, to se jen tak nevidí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

No... zklamání to není. Yates se s Relikviemi nakonec vypořádal celkem dobře, i když k závěrečné části bych výtky měl. Například souboj Harryho s Voldemortem, to byla fraška a v rámci zákonitostí HP světa i nesmysl. Snapeův příběh dokonalý. Bitva ušla, i když vypadá místy, ehm... levně. Krom několika světlých výjimek jsou nejemotivnější scény tvořeny ojedinělým zazněním Williamsova slavného motivu, jenž se s Harrym nese od prvního dílu. Epilog byl natočen asi nejlépe, jak to šlo, Leaving Hogwarts prostě nemá chybu.

127 hodin (2010)

Ojedinělá a strašidelná historka z turistiky. Do takový kaše bych se fakt dostal nechtěl. Danny Boyle nepatří mezi režiséry, jejichž uměním bych holdoval, nicméně tohle je rozhodně lepší než Milionář z chatrče. Film, který se hodinu odehrává v úzké skalní stěně a nenudí ani chvíli. Po takovém zážitku se zanedbávání komunikace s lidmi zdá těžce krátkozraké. Ne každý si dokáže uříznout ruku.

Souboj Titánů (1981)

Kdybych si měl vybrat mezi tímto originálem a remakem od Leterriera, tak zvolím remake. Je akčnější a živější a na téhle (údajně) klasice se ještě ke všemu až příliš podepsal zub času.

X-Men: První třída (2011)

Když Vaughn dokázal proměnit ve zlato i takovou ujetost jako Kick-Ass, nedalo se čekat, že by to u značky typu X-Men mohlo dopadnout jinak. A nedopadlo. Vyspělá, zábavná, vizuálně i akčně opojná komiksová lahůdka, kterou táhnou super herci v čele s Fassbenderem. Wolverinovo cameo geniální.

Návrat mistrů (2005)

Vídeň měla Jágrův malíček, měla zrcadlovou čtvrtfinálovou odvetu za nešťastné vyřazení v Praze, měla ty nejlepší hráče na světě, nicméně to nevyrovná ten počet zápletek z Německého šampionátu. Už od série neúspěchů, po omluvenky hráčů, ostudy s Norskem a Jágrův následný proslov, přes nádherný vyhraný zápas se Švédskem a následnou porážku se Švýcary až do té neskutečné vítězné série, kterou nastartovala výhra nad nepříjemným Lotyšskem a kterou provázeli věci jako narození Rachůnkovy dcery nebo jeho fantastická trefa proti Švédsku, vítězné góly Jana Marka v nájezdech nebo úchvatné finále, kdy naši neznámí hoši dokázali porazit All Star Team Rusů, kteří měli pomalu nabitější sestavu než na olympiádě. Vídeň byla taky nádherná a vzpomíná se na to pěkně, ale z dokumentu to není až zas takový prožitek jako z Týmu na hraně.

Interstate 60 (2002)

Události jsou nevyhnutelné. Kdyby nebyly, nestaly by se.

Transformers 3 (2011)

Bay se znova odvázal a já si to opět náramně užil. Tentokrát jsem navíc skoro nic nečekal a s o to větším nadšením tento díl přijímám. Film se rozjíždí pomaleji, Bay vyslyšel kritiky druhého dílu, kteří si stěžovali na akční přeplácanost a v první polovině filmu je akčních scén na jeho poměry minimum. Pak se to ale rozjede a opět to stojí za to. _____ EDIT: Téměř 4 roky utekly, než jsem si to pustil podruhé. Už je to jenom za 3*. Je to zbytečně dlouhé.

Neznámý (2011)

Liam Neeson vydán na pospas evropskému velkoměstu. Srovnání s Taken je nevyhnutelné, byť ty filmy jsou úplně o něčem jiném. Obrovské plus je, že stejně jako v Paříži, tak i v Berlíně lze vytvořit atmosféru naprosté beznaděje a Neeson je ve své další one man show opět výborný.

Philadelphia (1993)

Film dělaný pro Oscary. Jako by si Demme po Mlčení jehňátek řekl, že by bylo fajn se po červeném koberci projít znova. První hodina velice slušná, pak tomu ale začal docházet dech.