Bojovník (2019) (seriál)

Perfektní záležitost.!

Ambulance (2022)

Nadhodnocuji! Proč, protože tohle je film promarněné šance. A přitom stačilo málo a mohli jsme tu mít novou "Skálu", "Nebezpečnou Rychlost" a nebo "Nelítostný souboj". Jen si pořádně pohrát se scénářem a vyměnit zfetovaného střihače. A to je za mě veliká škoda!

Pes (2022)

To je zase po dlouhé době, kdy mi Tatum nevadil jako herec. Možná díky roli, která mu vyloženě sedla, nebo pro něj byla napsaná, možná proto, že jako protějšek měl jen psa. možná pro to, že se podílel na režii. Nevím, ale mohu říci to, že mě to bavilo od začátku do konce. A rozhodně to nepovažuji za komedii, ale spíše za drama. 4* a 74%

Všechno, všude, najednou (2022)

Prostě vzali téma a udělali si z něj prdel jak jen to šlo. Dost podobně jako u Švýcaráku. Nesednul mi ale styl. Každopádně za nápad dávám dvě hvězdy. Zbytek je podle mě sračka a rozhodně to nepovažuju za nějaké hlubokomyslné ponoření do problematiky paralelních vesmírů. 47%

Seveřan (2022)

Strašně rád bych hodnotil lépe, ale celé mi to přišlo hlavně o tom využít všechny "severské možnosti" jak zaútočit na diváka óóóóch a áááách efektem. Mužské postavy byli presentovány, jako že jsou to úplný debilové. Časová linka nebyla konsistentní a jako road movie s nějakým cílem to taky nefungovalo. Naštěstí to zachraňovali Kidman a Taylor-Joy, tyhle dvě dámy snad jako jediné věděli co se po nich chce a jak to mají zahrát. Ale ani díky těmto dvěma herečkám jsem se nezbavil pocitu že se v podstatě dívám na něco co je jen "na oko". Ta to mi opravdu nestačí. Za mě 2* a 49%

1883 - Season 1 (2021) (série)

Prostě perfektní záležitost!! 95%

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Osobně proti tomuto (třetímu dílu z pěti) vůbec nic nemám. Faktem je, že je to celé drobátko jednodušší. Trošku jako pro blbečky nebo retardy. Ale všichni Henry Porterové taky nejsou jako z partesu. Na druhou stranu film pěkně utíkal, bylo na co koukat a herecké výkony taky nebyli nijak tragické. Takže bych pověsil scénáristy za koule do průvanu a ostatní bych na to nechal koukat, aby si dali u dalšího dílu setsakra pozor aby se nepokračovalo v této "plytkosti a rozplizlosti". Přesto hodnotím oproti mnohým vysoko, slabé 4* a 69%

Moon Knight (2022) (seriál)

Takže tu máme (po pádu probliku).... Lokiho, WV, Hawkeie, Falkona a Soldiera a teď M. Knighta. A to vyjmenovávám jen hrané seroše. A to nepočítám filmy. Každý z nich je úplně jiný. Každý z nich má divákovi co nabídnout. Moon Knight z nich není  ten nejlepší, i když jsem si to po dvou prvních dílech myslel! Ale kvalitou spadá určitě do první poloviny. Opravdu jsem zvědavý jak moc se Egyptští bohové zapojí don nějakých budoucích bitev. Za mě 76% a 4*

Halo - Odkaz (2022) (epizoda)

Já tý holce prostě nevěřím. Buď je hodně blbě napsaná, nebo je mizerná herečka. Možná obojí. Každopádně je to díky ní nejslabší díl celého seriálu. 1* a 25%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Nikdy jsem tak dlouho nepřemýšlel nad tím, jak okomentovat nějaký film. V první řadě obrovské očekávání po velice povedeném Spidermanovy kde hrál Dr. Strange dost důležitou roli. Pak jsem taky čekal rozšíření a prohloubení MCU. Navíc stále čekáme na hlavního záporáka který bude tahat za nitky jako byl Thanos...          Místo načrtnutí nějakých indícií k cestě za hlavním MCU záporákem jsem dostal vynervovanou a naštvanou Wandu (seriál WV jsem viděl, takže v tomto případě jsem problém neměl), u které bylo stejně naprosto jasné, že se na konci zachová správně. Místo kvalitního pokračování Spideho dobrodružství jsem dostal prostříhanou zkratkovitou "věc" která spěchala neznámo kam. Když by měl film klidně o 25 minut více, vůbec nic by se nestalo. Zjevně to vypadá, že Dr Strange převezme po Iron Manovy hlavní roli v obraně země. Takže by si měli ti debilové ve střižně dávat veliký pozor jak s filmy zachází.                     Oproti negativům tu máme naprosto perfektní herecké výkony. Úžasnou režii a zcela nový (Marvel-horror) koncept. Který se opravdu povedl. Mnohovesmír mě taky dost bavil.  Teď bude záležet, jestli se z těch negativních věcí K. Feige poučí a napříště se jich vyvaruje. A také že má celkový příběh pevně v rukou a vhled do Mnohovesmíru je pro nás natolik důležitý, že se tím zabýval celý jeden film. Za mě 55% a mírně nadhodnocené 3*