Cesta do středu Země (2008)

Docela zábavná podívaná, pokud od filmu nic nečekáte. Film v zásadě drží pohromadě pouze vtipné scénky, které se objevují v cirka minutových intervalech a v podstatě je to zábavné až do chvíle, kdy si uvědomíte, že už vám došel popcorn. S tak jednoduchým a přímočarým scénářem, jaký má Cesta do středu Země je s podivem, že se dostal do běžných kin. V IMAXu by mu to slušelo daleko víc - zvlášť z toho důvodu, že na obyčejném plátně opravdu nemůžu ocenit, když na mě Brendan Fraser asi minutu odpaluje pálkou ryby.

Cestující (2008)

Nepřiznaný remake a vykrádačka filmu Beze strachu, k tomu navíc ne moc kvalitně zahraná a nijak dobře napsaná.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Slabší než první film. Působí to trochu uspěchaně a nedotaženě. Několik hluchých míst... 7/10

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy 2 je film, který stojí především na výtvarném provedení - má v sobě spoustu roztodivných stvoření, zajímavě vypadajících mechanismů a míst. A to je asi tak všechno, s čím může porazit první díl. Ve Zlaté armádě mi kromě "hmatatelného" záporáka chyběl pocit, že Hellboyovi chci v jeho snažení fandit. Možná za to může, krom věcí uvedených výše, i to, kolik je ve scénáři zbytečností nesouvisejících s hlavní dějovou linkou. Hellboy 2 vypadá dobře, už méně dobře funguje (mimojiné se to týká humoru, což je věc hodně subjektivní) a jako pokračování selhává, ne na celé čáře, jen v takové míře, že o něm nemůžu říct, že se k němu rád vrátím jako k jedničce.

Hra na utrpení (2008)

Největší problém Amusementu je ten, že není ani trochu zábavný. Nabízí tři podprůměrně zpracované průměrné seriálové epizody s dějem, který nikoho nepřekvapí, plus závěrečný dovětek nedávající velký smysl. Pozitivní na tom všem je snad pouze to, že záporák se v každé části objeví v jiné podobě, což je sice fajn, ale to zdaleka nestačí. Gore tu žádné nenajdete (až na jednu CGI enhanced scénu na konci). Osobně si myslím, že Amusement je ztrátou času.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Po prvních čtyřech dílech ještě zatím nejsem úplně přesvědčený o tom, jestli je Fringe kvalitní seriál. Nějaký potenciál to má - zatím ale využitý není. Napětí i humor vycházejí docela na prázdno a tak jediné, co je víceméně dobré, jsou netradiční zápletky, které ale mají blíž k fantasy než ke sci-fi.

Illuzija stracha (2008) odpad!

Na Ukrajině kouří slušně radioaktivní matroš. Absolutní P******a.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

Shrnuto jednou větou: "Tohle si Knight Rider nezasloužil." KR 2008 je seriál, který se zapomněl v devadesátých letech, kdy byly populární takové ty seriály pro MTV generaci. Každý díl je o něčem jiném - a přitom o ničem. Jediný rozdíl mezi tímhle a Odpadlíkem je ten, že Lorenzo Lamas je na rozdíl od neznámého herce v KR 2008 profláklé jméno, a jako bonus umí fantasticky řídit motorku a má skvělého indiána (a jeho "žhavou" sestru). Není třeba se dlouho rozmýšlet po čem z těch dvou "šáhnout". Jediný problém budete mít, že na Odpadlíka se nemůžete dívat v 720P.

Krvavé vykoupení (2008) (TV film)

Asi devítistá druhá kopie klasického schématu, kde někdo někoho uvězní a všem je jasné, jak to skončí. Backwoods je ale jiný v tom, že záporáci nejsou moc schopní, no vlastně jsou to snad nenejschopnější záporáci v horroru. A zábava to moc velká není.

Max Payne (2008)

Pro fanouška původní hry naprosto vynikající adaptace s téměř stejnou atmosférou, jakou měla hra. Pro ty , kdo hru nehráli, pravděpodobně ztráta času, stejně jako v případě Silent Hillu. 9/10